Skocz do zawartości

Wymiana napedu


bibor80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nadszedl czas by wymienic naped w moim moto. To, ze lancuch bedzie DID to wiem, nie wiem jeszcze dokladnie ktory model, niestety nie mam pojecia jakie zebatki zalozyc, zeby byly dobre. Slyszalem cos o sunstar.

Z tego co wiem to lancuch ma miec 110 ogniw, ale nie wiem ile zebow maja standardowe zebatki, a takie bym wlasnie chcial.

Prosze napiszcie, jaki zestaw napedowy bedzie dobry, a jakich firm unikac.

 

Pzdr

Edytowane przez bibor80
baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W Twoim motocyklu, przede wszystkim, producent pomyślał o alternatywie w doborze zestawu. Standardowo zaleca się łańcuch i dedykowane zębatki pod wymiar łańcucha 530. Niemniej producent daje Ci możliwość założenia łańcucha 525, a nawet 520.

Niemniej, jeśli traktujesz motocykl amatorsko, nie zależy Ci na zmniejszaniu wagi pod wyścigi, polecałbym jednak łańcuch 530 i zębatki do tego dedykowane.

Producent zaleca - zębatka przód 17 zebów (JT - 37 zł), zębatka tył (JT) 42 zębów - 121 zł, łańcuch DID G&B 530 VM/110 X-ringowy wzmocniony złoty - 450 zł. Zębatlki JT są idelanie zestrojone z napędami DID, w rezultacie zmieniasz je dopiero wówczas, gdy kończy się żywot łańcucha. Jakość mają porównywalną z sunstar. Są to zębatki stalowe. Jeśli chciałbyś lekkie aluminiowe, to należy doliczyć do ceny, a także skrócić żywotność zestawu. Wskazany łańcuch DID to jeden z najwyższych i najwytrwalszych modeli.

Koszt zakupu tego zestawu to w detalu 608 zł. Przepraszam za spam, ale mam ten zestaw na miejscu - cena dla Ciebie 550 zł, uwzględniając koszty wysyłki w Polsce. w razie zainteresowania proszę o PW.

Pamiętaj także, że łańcuchy 530 i 525 DIDa mają w zestawie zakuwki, łańcuchy 520 w zestawie mają zapinki, które należy wymienić na zakuwki, a koszt zakuwki, w zależności od rodzaju łańcucha, to od 10 do 30 zł.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie nastepnym razem, ale wielkie dzieki za dobre rady. Ja moto nie katuje, rzadko latam do odcinki, takze u mnie zestaw wystarczy na dlugo, nawet ten z nienajwyzszej polki.

 

Pzdr

Edytowane przez bibor80
baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

od dłuższego czasu zakładamy zębatki PBRa i nie ma z nimi zadnych problemów i nie zużywają się przedwczesnie. generalnie różnice w cenach pomiedzy JT i PBRem nie sa za duże a i jedno i drugie sie sprawdzi tak wiec przeplacanie za sunstara troche nie ma sensu. A co do samych łańcuchów to w tym sezonie założyliśmy klilka sztuk z firmy EK. Jak narazie zadowalająco.

 

 

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EK?, można gdzieś takie dostać w cz-wie? chodzi o odpowiednik did 520 vm.

 

 

W naszym warsztacie można kupić. Dokładnei 520 wzmacniany założylismy niedawno do XJ600. jak co to podjeżdzaj. jak kupisz zestaw to wymiana 30zł :)

 

Generalnie mam wszystkie. RK, EK, DID, a dla mniej wymagających regina i SFR.

Edytowane przez bart_b

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde coś dziwnego. Fakt jest faktem ze to wlasnie kawasaki na pierwszy montaż w wiekszosci zakłada EK tak wiec tym bardziej powinno być ok. A jak z przełożeniami?? nie bylo jakiejś zmiany?? druga sprawa jak było jak motocykl zjechał z taśmy??

 

jak to jest pierwsze 636 to łańcuch 525/108, 15/40 zebatki, a niektore nowsze miały 520.

 

niektore wersje RR miały 112 ogniw i stad mogła nastapić pomyłka.

 

generlanie opcji tego problemu jest kilka

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...