Skocz do zawartości

CBR 600 F4 - problem ze sprzęgłem


bahama
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie :)

 

zacznę może od tego iż kontakt z motocyklami mam od paru lat zaś z samymi CBR-kami od 5 lat

 

 

obecnie od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem F4 z 2006 roku w stanie salonowym w dosłownym tego słowa znaczeniu:) motocykl ma nakręcone ponad 6 tyś km który jest w 100% autentyczny (oryginalne klocki naped opony z 2006 roku w bdb stanie itp )

 

silnika pracuje przepięknie zaś sprzęgło nie :( wie że jeśli chodzi o sprzęgło to standard iż gdy wcisnę klamkę to hałas z kosza ustaje (chociaż martwi mnie fakt iż motocykl w takim stanie z takim przebiegiem i już hałasuje sprzęgło; jakoś to przeżyje miałem F3 , F4 i tam było to samo )

 

wiec tak zrobiłem motocyklem z 150km (brak opłat :P ) i nic niepokojącego nie zauważyłem aż do momentu wjechania na podwórko... zatrzymałem się po czym nie mogłem wrzucić luzu z pierwszego wiegu, po delikatnym dodaniu gazu luz wskoczył .. wciskam sprzęgło wrzucam jedynkę (biegi wchodzą bardzo cicho) i czuje jak motocykl delikatnie (bardzo delikatnie ) ciągnie do przodu , delikatne dodanie gazu (do 2tyś obr/min) i następuje taki objaw iż motocykl minimalnie pociągnie do tyłu następnie do przodu i znowu czuje minimalne "ciągnięcie" do przodu , dodam że jeżeli na pierwszym biegu na postoju podkręcę np do 3-4 tyś obr/min to motocykl normalnie stoi zero ww ciągnięcia do przodu .. obroty spadną do 1100-1200 obr/min i znów czuje że delikatnie ciągnie .. wszystkie próby wyżej opisane wykonywane były na postoju oczywiście...

 

teraz pytanie

 

czy to normalne aby motocykl z takim przebiegiem miał juz problemy z hałasującym sprzęgłem ?

czy olej bądź to iż motocykl dużo stał nie użytkowany może mieć wpływ na ciągnące sprzęgło ?

co zrobić co sprawdzić aby było dobrze :)

 

dodam iż nie wymieniałem jeszcze oleju (w książce serwisowej jest wpis o wymianie przy przebiegu 1 tyś km oraz przy 5 tyś km , motocykl obecnie ma 6900km wiec prawie 2 tyś km na nowym oleju)

 

odnośnie linki sprzęgła - jest dobrze wyregulowana (ok 10mm luzu na klamce ) kręciłem regulacją ale nic sie nie zmieniało ...

 

to chyba tyle :) przepraszam jeżeli jest to zbyt chaotycznie napisane ...

 

z góry dziekuję za wszystkie sugestie ..

 

pozdrawiam Bahama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej masz wlany i kiedy był wymieniany? Jeśli dalej jak rok temu to go po prostu wymień, tylko koniecznie na taki który się nadaje do sprzęgieł w kąpieli olejowej. Ogólnie przed zimowaniem dobrze olej wymienić więc ten wydatek ci nie zaszkodzi.

Z tak małym przebiegiem to sprzęt musiał dużo stać. Z tego co podajesz olej nie był wymienanymoże nawet przez 3-4 lata. Możliwe że rozwarstwił się materiał cierny na płytkach sprzęgłowych przez co delikatnie "skleja" ci sprzęgło. Podczas wymiany oleju możesz zrobić małą inspekcję tarcz sprzegłowych. Myślę jednak że o ile to nie wina oleju to po lekkim "dotarciu" się sprzęgła powinno to ustąpić. Ale co ja tam wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie za pomoc :)

 

jutro kupie 7100 i wymienię ..

 

chciałbym coś jeszcze dodać, wyciągnąłem dziś motocykl i połaziłem troszkę po podwórku pchając moto do tyłu z wrzuconą jedynką (może śmieszne, ale kiedyś gdzieś słyszałem że może pomóc). Następnie odpaliłem sprzęta, rozgrzałem i zacząłem "testować" sprzęgło że tak powiem..

problem opisany w pierwszym poście zniknął :) (może faktycznie tarcze się troszkę "posklejały" i stąd taki objaw, a może za bardzo spanikowałem :| nie wiem...

 

jutro wymienię olej i dam znać co i jak :)

 

jeszcze raz serdeczne dzięki :)

 

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...