Skocz do zawartości

Problem z czajnikiem


Maty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Od roku jestem użytkownikiem suzuki GSX600F 93r. . Wczoraj przytrafiła mi się taka przygoda . Przyjechał kupiec oglądać moją maszynę i zaczął grzebać przy regulacji sprzęgła- bo stwierdził , że koło na centralnej stopce , na biegu jałowym nie ma prawa się obracać . Po jego regulacjach suka nie chciała ruszyć - gasła . Wcześniej uprzedziłem go , że coś przeskakuje gdy odkręcimy manetkę nieco mocniej (nie wiem czy to wina napędu , czy sprzęgło , czy skrzynia- nie zdążyłem sprawdzić ). Pojechał na przejażdżkę i wrócił oburzony , że prawie się na niej przewrócił . Ja dzień wcześniej na niej jeździłem i nie było problemu . Więc wsiadłem na nią próbuje ruszyć a ona na luzie - bez wciśniętego sprzęgła zaczyna jechać ;/ I zgasła . Próbowałem coś z tym sprzęgłem walczyć , żeby wróciło do stanu poprzedniego - gdy myślałem , ze jest okej , wsiadłem ruszyłem z pierwszego biegu - po przejechaniu dwóch metrów , tylne koło się zblokowało i koniec jazdy . Nie mam pojęcia o co chodzi i za co się zabrać - co na pierwszy ogień sprawdzić , macie jakieś pomysły , proszę was o jakieś rady - z góry dziekuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Od roku jestem użytkownikiem suzuki GSX600F 93r. . Wczoraj przytrafiła mi się taka przygoda . Przyjechał kupiec oglądać moją maszynę i zaczął grzebać przy regulacji sprzęgła- bo stwierdził , że koło na centralnej stopce , na biegu jałowym nie ma prawa się obracać . Po jego regulacjach suka nie chciała ruszyć - gasła . Wcześniej uprzedziłem go , że coś przeskakuje gdy odkręcimy manetkę nieco mocniej (nie wiem czy to wina napędu , czy sprzęgło , czy skrzynia- nie zdążyłem sprawdzić ). Pojechał na przejażdżkę i wrócił oburzony , że prawie się na niej przewrócił . Ja dzień wcześniej na niej jeździłem i nie było problemu . Więc wsiadłem na nią próbuje ruszyć a ona na luzie - bez wciśniętego sprzęgła zaczyna jechać ;/ I zgasła . Próbowałem coś z tym sprzęgłem walczyć , żeby wróciło do stanu poprzedniego - gdy myślałem , ze jest okej , wsiadłem ruszyłem z pierwszego biegu - po przejechaniu dwóch metrów , tylne koło się zblokowało i koniec jazdy . Nie mam pojęcia o co chodzi i za co się zabrać - co na pierwszy ogień sprawdzić , macie jakieś pomysły , proszę was o jakieś rady - z góry dziekuję !

 

 

Probowales wyrzucic na luz?

 

Jesli nie mozesz wyrzucic z biegu na luz to skrzynia jest zablokowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo stwierdził , że koło na centralnej stopce , na biegu jałowym nie ma prawa się obracać .

 

 

Takim kupującym dziękujemy. Aż mnie trzęsie jak takie coś słyszę. Gość ma chója pojęcie o tym jak działa skrzynia i sprzęgło, więc herezje prawi. Co za debil....

 

 

Weź w łapkę serwisówkę, obejrzyj i poczytaj co i jak się reguluje. Jak nie wiadomo o co chodzi to najlepiej pomaga wtedy fabryczna metoda regulacji i dopiero jak wyregulujesz to ustawiasz wg. siebie.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , dzięki za pomoc , popróbuje ustawić wg serwisówki , ale wydaje mi się , że coś poważniejszego się tam stało skoro koło się blokuje po przejechaniu paru metrów .. ;/

Edytowane przez Maty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wsiadłem na nią próbuje ruszyć a ona na luzie - bez wciśniętego sprzęgła zaczyna jechać ;/

 

Ja nie rozumiem tego co napisales w ogole... Sprobuj wyregulowac jak koledzy pisza, na biegu z wcisnieta klama nie moze szarpac, ciagnac nic a luz na manetce tez musi byc odpowiedni zeby sie nie okazalo ze nie zwieraja sie do konca tarcze i sie slizga. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...