Skocz do zawartości

Suzuki GSXF 600


qba405
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Byłem oglądać GSXF 600 z 1994. Moto ogólnie ok. Byłem z takim chłopakiem, który trochę się zna. Zastanawia mnie jedna rzecz. Moto na ciepłym silniku przy gwałtownym ruchu manetka czasami zgasnie. Ogólnie wolne obroty ma za niskie. Gaźniki podobno były niedawno czyszczone i regulowane. Ten mój mechanik powiedział, że to raczej zawory do ustawienia. Właściciel tez mówił, że przydałoby się je ustawić.

 

A od innego znajomego słyszałem, że to niekoniecznie muszą być zawory. Może być zbyt uboga mieszanka, króciec ssącydo wymiany, może lewe powierze łapie jeden cylinder lub inne rzeczy. Co o tym myślicie? Czy to jakiś poważny powód do martwienia się? Jutro jadę go obejrzeć i zobaczyć jak zapala zimny i może go kupię. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bedziesz sie potem po mechanikach obijal i plakal ze nie masz kasy na rzetelna naprawe? mialem ostatnio takiego jednego 'misia' - kupil gruz i jak mu podliczylem co nalezaloby wymienic to zwiał. pytam sie go:

 

- motocykl pracowal prawidlowo w chwili zakupu?

- nie, ale byl tani i sprzedajacy mowil, ze to nic powaznego a 'misie' zdawalo...

 

reasumujac:

 

jesli to nic powaznego to niech SPRZEDAJACY doprowadzi motocykl do porzadku i dopiero wtedy go oferuje - a Ty nie oszczedzaj tylko kup cos zdrowego bo potem bedzie placz.

Edytowane przez szynszyll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byłem oglądać GSXF 600 z 1994. Moto ogólnie ok. Byłem z takim chłopakiem, który trochę się zna. Zastanawia mnie jedna rzecz. Moto na ciepłym silniku przy gwałtownym ruchu manetka czasami zgasnie. Ogólnie wolne obroty ma za niskie. Gaźniki podobno były niedawno czyszczone i regulowane. Ten mój mechanik powiedział, że to raczej zawory do ustawienia. Właściciel tez mówił, że przydałoby się je ustawić.

 

A od innego znajomego słyszałem, że to niekoniecznie muszą być zawory. Może być zbyt uboga mieszanka, króciec ssącydo wymiany, może lewe powierze łapie jeden cylinder lub inne rzeczy. Co o tym myślicie? Czy to jakiś poważny powód do martwienia się? Jutro jadę go obejrzeć i zobaczyć jak zapala zimny i może go kupię. Proszę o pomoc

 

Sam piszesz , że jadąc obejrzeć ten moto wziąłeś ze sobą kogoś kto się rzekomo nie co więcej zna na mechanice ja TY.

 

Jeszcze go nie kupiłeś a już zadajesz pytania na forum a co będzie jak go postawisz w swoim garażu.

 

Posłuchaj opinii tych , którzy odradzają kupna i poszukaj coś takiego co pozwoli Ci się cieszyć ze sprzętu zaraz po nabyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i dziękuje za odpowiedzi. Ale chyba jeśli chodzi o samo moto to przecież nie jest tanie. Przynajmniej nie "rażąco" tanie. On chodzi prawidłowo chyba (mechanik mówił, że ok jest), dobrze się wkręca itp. tylko właśnie raz coś zgasł. Jutro to zobaczymy jeszcze dokładniej jak to na zimno jest itp i wtedy się zdecyduje co zrobić.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Edti:

 

Może źle to ująłem w temacie. Raz zgasł. A nie "gaśnie" przy każdym ruchy manetką...

Edytowane przez qba405
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze powtarzam: gdy się kupuje motor to silnik musi być "igła bezwzględna" reszta może być adekwatna do ceny, bo plastiki i inne sprawy można podmalować, podkleić ale silnika to ty już nie podkleisz tak zaraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam - lepszy (tańszy) zarżnięty silnik niż reanimacja zawieszenia, hamulców i innych pierdół.

 

No jeśli stać cie np. na wymianę silnika. a jeśli silnik jest zarżnięty to zazwyczaj reszta też, a taki motorek który jest trochę poocierany lekko potłuczony z idealnym silniczkiem bo np jeździł nim fajtłapa który się co chwie przewracał za małą kase to się lepiej opłaca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...