Skocz do zawartości

problem z Ktmem LC4


wyga1990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Pewnego sobotniego dnia wybrałem sie z chłopakami w teren....

koleszka zaliczył glebe postawiłem motor nie gasząc go aby pozbierac go... gdy chciałem kontynuować jazde motocykl wcale nie chciał wkręcać się na obroty i zachowywał się tak jakby nie dostawał paliwa po czym zgasł... i od tamtej pory nie uruchomiłem go gaźnik mam wyczyszczony nic nie pomogło... chcąc ściągnąc głowice i sprawdzic jak wygladaja zawory i pierscienie natknęłem sie na problem z łańcuszkiem rozrządu problem polaga na tym iż nie mogę go ściągnąć wykręciłem napinacz łańcuszka po czym on sie troszeczke tylko poluźnił... Wie ktoś jak ściągnąć ten łańcuszek bez rozpoławiania silnika??;> Motocykl to KTM 400ER z 1994r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał przyczyny w układzie zasilania, ew. zapłonie lub przestawionym rozrządzie.

Jeśli koniecznie chcesz zdjąć łańcuszek to musisz po kolei (na podstawie mojej 640, ale powinno być tak samo):

- odkręcić śrubę mocującą wałek(najlepiej zrobić to, gdy napinacz jeszcze jest zamontowany),

- zdjąć napinacz,

- wysunąć do góry taki pierścień przy dużym łożysku wałka rozrządu,

- podnieść wałek i zsunąć z niego małe łożysko

- wysunąć wałek z zębatki

- zdjąć zębatkę z łańcuszka.

To wystarczy, aby zdjąć głowicę.

Jeśli chcesz całkiem wyjąć łańcuszek musisz jeszcze odkręcić boczną pokrywę, zdjąć koło zębate napędzające kosz sprzęgła i zdemontować napinacze.

 

pzdr, Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...