Skocz do zawartości

prawo jazdy zawracanie


kopek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na zdjęciu pierwszym - wolno, bo nie ma zakazu a sygnalizator jest "pełny" a nie kierunkowy (czyli kółko zamiast strzałki). Na drugim nie wolno zawracać, bo sygnalizator jest kierunkowy - pokazuje tylko możliwość jazdy w lewo, nie w lewo i zawracania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o sygnalizacji kierunkowej ( S3 tylko w lewo ) to nie można zawracać. Przy sygnalizatorze S1 z warunkowa zieloną strzałką w lewo możemy zawracać - to tak jakbyś skręcał warunkowo w prawo. Dodatkowo musisz brać pod uwagę znaki zakazujące zawracania. Jeśli coś ominąłem to pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o sygnalizacji kierunkowej ( S3 tylko w lewo ) to nie można zawracać. Przy sygnalizatorze S1 z warunkowa zieloną strzałką w lewo możemy zawracać - to tak jakbyś skręcał warunkowo w prawo. Dodatkowo musisz brać pod uwagę znaki zakazujące zawracania. Jeśli coś ominąłem to pytaj

No i o ile dobrze pamiętam to przy S3 można zawracać ale pod warunkiem że sygnalizator nie działa.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biggrin: Jak sygnalizator nie działa to do czego się wtedy stosujemy???

Przy sygnalizacji S1 możemy jechać w każdym kierunku.

Pewnie do pozostałych znaków.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sygnalizator nie działa, to stosuje się zasadę prawej strony ;) i można zawracać, gdy nie ma zakazu.

Oczywiście do znaków poziomych, tzn. tych namalowanych na jezdni oznaczających np. możliwe manewry z określonego pasa ruchu, należy się stosować. Czyli nie można skręcać z pasa tylko dla jadących na wprost ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ,to jest mój pierwszy post, to na początku witam serdecznie Wszystkich Forumowiczów.

Odnośnie zawracania przy sygnalizatorze S-3. ZAWSZE jedziemy tylko w kierunku wskazanym przez strzałkę. Chodzi o to, że strzałka (bezpośrednio "w" sygnalizatorze) ma gwarantować BEZKOLIZYJNY tor jazdy (co, nie oznacza, że ktoś nie wjedzie przy czerwonym). Jeżeli na sygnalizatorze S-3 jest strzałka w dół (do zawracania), to oznacza, że wszyscy inni (kierujący i piesi) mają czerwony sygnał w kierunku, który przecinałby nasz tor jazdy (również nie mają zielonych strzałek warunkowych), to gwarantuje ustawodawca. Reasumując. Można zawracać przy sygnalizatorze S-1, S-3 ze strzałką w dół i na skrzyżowaniach, na których ruch nie jest kierowany. WARUNEK. Brak znaków: zakaz skrętu w lewo lub zakaz zawracania.

p.s. Strzałki poziome na pasie ruchu nie muszą wskazywać zawracania, wystarczy, że są w lewo i nie zabrania to zawracania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...