Skocz do zawartości

Frezowanie zębatek skrzyni


bryllu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś może mi więcej powiedzieć na ten temat? z tego co sam wyczytałem pomaga to sprzęgłom kłowym jednak powoduje głośniejszą pracę skrzyni i lekkie problemy z przełączaniem biegów. Bardzo interesuje mnie ten temat bo sam mam problem z przerywającą trójką. Jeden mechanik z Łodzi sam zaoferował mi ten sposób naprawy skrzyni w dość korzystnej cenie - w porównaniu do ceny skrzyni kompletnej, praktycznie nieosiągalnej do tego modelu.

RMZ 450 '09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowałem się tylko zasłyszanymi opiniami, tak więc chciałbym potwierdzić/zaprzeczyć mitom w tym temacie. Dobrze jak by ktoś coś więcej o tym napisał.

Jestem ciekaw jak to się odbija na trwałości elementów w codziennej eksploatacji. Zx9r ma na obecną chwile 55 tys.

RMZ 450 '09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś może mi więcej powiedzieć na ten temat? z tego co sam wyczytałem pomaga to sprzęgłom kłowym jednak powoduje głośniejszą pracę skrzyni i lekkie problemy z przełączaniem biegów. Bardzo interesuje mnie ten temat bo sam mam problem z przerywającą trójką. Jeden mechanik z Łodzi sam zaoferował mi ten sposób naprawy skrzyni w dość korzystnej cenie - w porównaniu do ceny skrzyni kompletnej, praktycznie nieosiągalnej do tego modelu.

 

a któż to jest autorem takich herezji ?

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a któż to jest autorem takich herezji ?

 

Według tego starego tematu http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=67232&st=0 i tego http://forum.motocyklistow.pl/Yamaha-R1-2000r-t135362.html w którym Nitomen się wypowiedział, śmiem twierdzić, że doskonałym rozwiązaniem to to nie jest.

W takim razie uznajemy, że nie wpływa na pracę skrzyni. Jednym słowem polecacie ten zabieg czy nie? nie wiem czy już mam szukać kompletnej skrzyni, czy też zdać się na tego zębatkowego cudotwórcę. Jego koszt to 150zł

Edytowane przez bryllu

RMZ 450 '09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej bylej ecie kazdy bieg mi sie posypal , pech chcial ze w roznym czasie . Nie bylo kasy na nowe zebatki , a ze mam dostep do pelnego zaplecza frezarki , obrabiarki , tokarki , obrabiarki itp to dalem fachowcowi na poprawy same sprzegla klowe za przyslowiowe "daj pan na piwo i bedzie ok". Coz luz miedzy sprzeglami wyraznie sie zwiekszyl , porownujac do tych zebatek ktore nie byly naprawiane , ale same sprzegla wyglady idelalnie. Po zalozeniu skrzynka pracowala prawidlowo , ale dalo sie slyszec ze na naprawianym biegu , w momencie dodania gazu i puszczenia slychac bylo nieglosne stukniecie ze skrzyni - obstawilem ze skoro luz sie zwiekszyl to rozpedzona zebatka "wali" klami o druga . Zrobllem tak z 10 czy 15 tys km i nie posypalo sie ponownie na na naprawianym biegu. Z ta roznica ze MZ ma 21 koni, a ZX9 ok 130 :).

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej bylej ecie kazdy bieg mi sie posypal , pech chcial ze w roznym czasie . Nie bylo kasy na nowe zebatki , a ze mam dostep do pelnego zaplecza frezarki , obrabiarki , tokarki , obrabiarki itp to dalem fachowcowi na poprawy same sprzegla klowe za przyslowiowe "daj pan na piwo i bedzie ok". Coz luz miedzy sprzeglami wyraznie sie zwiekszyl , porownujac do tych zebatek ktore nie byly naprawiane , ale same sprzegla wyglady idelalnie. Po zalozeniu skrzynka pracowala prawidlowo , ale dalo sie slyszec ze na naprawianym biegu , w momencie dodania gazu i puszczenia slychac bylo nieglosne stukniecie ze skrzyni - obstawilem ze skoro luz sie zwiekszyl to rozpedzona zebatka "wali" klami o druga . Zrobllem tak z 10 czy 15 tys km i nie posypalo sie ponownie na na naprawianym biegu. Z ta roznica ze MZ ma 21 koni, a ZX9 ok 130 :) .

 

Przeczytaj co napisałeś, przeanalizuj pracę zębatek skrzyni biegów i popraw ten tekst lub się z niego wycofaj dyplomatycznie.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitomen Przepraszam, że przykład podałem tylko na tobie. Fakt różnica mocy.W tym temacie z 2007 było sporo Za i Przeciw tak więc stworzyłem niezależny ogólny temat by pomóc sobie jak i innym. Dzięki różnym sprzeczkom i ogólnym tzw sajgonie w wątkach ciężko samemu do czegoś dojść. Cenię sobie to forum bo zrobiłem poprawną regulacje zaworów i synchro gaźników nie mówiąc o róznych tam regeneracjach hamulców etc. Rzeczowe tematy + rzeczowe odpowiedzi - to powinno być cechą przewodnią forum w sprawach mechanicznych. Łatwo narobić sobie bigosu słuchajac kogoś kto nabija sobie tylko posty bezsensownymi teoriami. koniec OT :)

RMZ 450 '09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brylllu , nie ma sprawy , padlo pytanie i odpowiedz , podane zaostaly przyklady - ale jak widzisz masz 50% szansy ze naprawione kly nie wyrobia sie po paru tys km. Z zapinanien biegow, nie mialem zadnego problemu.

 

Piotr w takim razie z kad to stukanie (klupotanie), na naprawianym biegu ?

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie caly watek jest o niczym. jeden z kolegow opowiada cos o szlifowaniu skrzyni w MZ - drugi pyta czy takie druciarstwo przejdzie w 'hajtekowym' motocyklu japonskim, cala reszta stara sie jak umie pomoc - a wg mnie rozwiazanie jest JEDNO:

 

skrzynia do rozebrania przez fachowca a nie cudaka, weryfikacja zużycia konkretnych elementow, zakup nowych:

 

http://www.kawasakipartshouse.net/pages/pa...9/Kawasaki.aspx

 

kazde inne dzialanie bedzie wg mnie bezcelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...