Skocz do zawartości

"spawanie" plastików


Boles
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kupiłem starą lutownicę, która idealnie nadaje się do spawania plastiku. Odnowiłem ją i wyczyściłem. Samemu "zaspawałem" dziurę w tylnym błotniku wielkości dwóch pięciozłotówek.

 

Tu moja oferta : Wiem, że dużo ludzi ma z tym problemy, a w warsztatach nie chcą tego robić, albo chcą jakieś 30 PLN za taka dziurę jaką ja uszykowałem w pól godziny. Oferuję swoje usługi. Cena od 5 PLN nie będę chciał więcej za jedną część, chyba że to będzie duża dziura. oferty na gg 12201332 i telefon 796977654(PLAY)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę zafotkować, bo pomalowałem. Jak tylko bd miał jakieś zlecenie, to porobię fotki. A co do materiałów, to jak spawam twardy plastik, to staram się wspawać także twardy, a potem to potraktować papierem ściernym, i nieraz szpachlówką, dla uzyskania odpowiedniego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wiesz, że mój kolega wydał ostatni kilka tysięcy złotych na materiał do spawania. I to nie w jednym sklepie, tylko kolekcjonował przez jakiś czas.

Zanim wtopisz z materiałem, który zniszczysz zanim pospawasz, może zaopatrz się w jakiś towar. Ja też mam fajną lutownicę do plastiku, też nią umiem spawać, ale dostęp do odpowiednich materiałów to zupełnie inna bajka. Tym bardziej w motocyklach, gdzie co model, co marka, co egzemplarz, co część, to zupełnie inny plastik. To nie powtarzalny abs z samcohodowych zderzaków!!

I wierz mi, naprawdę łatwo popsuć część przez złe dobranie materiału.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak piszą koledzy... to nie jest takie proste... musisz sie jedna na tym znać...

ja oddałem do firmy wypełnieie zbiornika z poprzedniej r6 by przyspawali... podobno zajmują się tym profesjonalnie...

 

urwało się za tydzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/lutowanie-aluminium-nie-...1201122382.html

 

 

posiadam coś takiego - spawam ramy, mam doświadczenie, dużo czytałem...

 

jimi11 ja się piszę na czyszczenie tylko daj mi tydzień bo spawam u siebie ramę ...

 

 

 

a tak serio... do autora

 

ze względu na wiek obawiam się że nie masz doświadczenia...

nie jest to takie proste jak Ci sie wydaje... to że udało Ci się polepić zderzak nie znaczy że umiesz spawać plastiki...

dobrze że masz lutownice ... duża prawdopodobnie przyda się także do łatania rynien

 

ja np. nigdy sie nie zdecyduje na spawanie plastików w moto- po jednym uchwycie który się urwał... a już na pewno nie chciałbym żeby mi coś odleciało przy 230km/h .... wiec jak firma robi nie najlepiej to obawiam się że możesz zrobić tylko gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do materiałów, to jak spawam twardy plastik, to staram się wspawać także twardy, a potem to potraktować papierem ściernym, i nieraz szpachlówką, dla uzyskania odpowiedniego efektu.

 

chcesz mnie obrazić tym postem? a co do materiałów, to nie martwcie się o to, bo akurat mam dostęp do takich rzeczy za całkiem mała kasę.

Jakoś średnio mi się to wszystko układa. Słabiutko się zareklamowałeś.

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...