Skocz do zawartości

Lusterka - a moze szklarz?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem nieciekawą przygodę i nauczkę i na przyszłość. Postawiłem moto... na trawie. No i po 15 minutach j*b - nóżka się wbiła, moto poleciało na lewą stronę, klamka złamana, w lusterku pajączek. Dodam, że lusterka od "nowości" nie były oryginalne. stąd moje wątpliwości czy są panoramiczne. Lusterka są z kierunkiem, stąd nie chcąc wydawać kilkudziesięciu czy stu paru złotych za nowe lustra zastanawiam się nad szklarzem. Ma ktoś doświadczenie i jest w stanie polecić jakiegoś w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak kupowałem XT to już miał zbite prawe lusterko ,a nowe trochę kosztowało ,więc oddałem do szklarza,ale nie byłem zadowolony .Koszt mały 20zł lecz wykonanie gorzej ,po pierwsze widać , że lusterko nie jest oryginalne ,a po drugie nowe lusterka są delikatnie wygięte dzięki czemu widzimy więcej i wyraźniej , a szklarz już tego wygięcia nie zrobi.Na twoim miejscu kupił bym nowe ponieważ jest to lewe lusterko ,a w nie patrzymy dużo częściej niż w prawe ,więc lepiej żeby było w nim widać lepiej i więcej tak dla bezpieczeństwa.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego masz sprzęta?

A jaki to ma związek :)? Przecież mówiłem, że obecne lusterka nie są oryginalne.

 

Witam.Jak kupowałem XT to już miał zbite prawe lusterko ,a nowe trochę kosztowało ,więc oddałem do szklarza,ale nie byłem zadowolony .Koszt mały 20zł lecz wykonanie gorzej ,po pierwsze widać , że lusterko nie jest oryginalne ,a po drugie nowe lusterka są delikatnie wygięte dzięki czemu widzimy więcej i wyraźniej , a szklarz już tego wygięcia nie zrobi.Na twoim miejscu kupił bym nowe ponieważ jest to lewe lusterko ,a w nie patrzymy dużo częściej niż w prawe ,więc lepiej żeby było w nim widać lepiej i więcej tak dla bezpieczeństwa.

 

Pozdrawiam.

 

No tak też mi mówił "były" szklarz. Na dotyk lusterko jest płaskie, ale może to być złudzenie - po prostu krzywizna może być na tyle niewielka, że aż nieodczuwalna. Aspekt "nieoryginalności" w moim przypadku zupełnie nie będzie mi przeszkadzał - obecne są również "aftermarketowe" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano czasem ma. Może komuś na FM zalegają takie oryginalne i by ci w promocji sprzedał.

 

pzdr

 

Masz rację :) Ale akurat nie zależy mi na oryginalnych. Po prostu chcę to zrobić możliwie niewielkim kosztem, choć, jak podkreślił dawid14155, może to odbić się na bezpieczeństwie jeśli lusterka były panoramiczne (profilowane), a tutaj jednak życie pokazuje, że nie zawsze warto oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tutaj jednak życie pokazuje, że nie zawsze warto oszczędzać.

Oszczędzać warto zawsze, tylko czasem koszt oszczędzania jest zbyt wysoki. :biggrin: No nie wstydź się czym tam śmigasz kolego?

 

ps

uzupełnij profil :bigrazz:

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię rozkminić takich ludzi :rolleyes:

 

Jaki będzie koszt nowego lusterka? 50 zł? Noszzzz ku*wa :banghead:

 

Tak się wstydzisz motóra? Przyznaj się, może Ci się skapnie za friko nowe lustereczko :bigrazz:

 

Gdzie takie tanie nowe lustra można kupić? Oryginalne do mojego badziewia to koszt 210 za jedno :banghead: Nieoryginalne to około 80 - 120 ale

Lusterka są z kierunkiem, stąd nie chcąc ...

nie ma w nim kierunkowskazów...

 

Edytowane przez PrzemekB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Grzybowskiej między Towarową a Karolkową dorabiają lusterka do samochodów. Może rozkminią też motocyklowe.

 

I Vector ma rację - zamiast wpisać w profil sprzęta i skrócić całą historię to ludzie lubią sobie pop...dolić na próżno...

Edytowane przez fantom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie takie tanie nowe lustra można kupić? Oryginalne do mojego badziewia to koszt 210 za jedno Nieoryginalne to około 80 - 120 ale nie ma w nim kierunkowskazów...

 

Nosz ku...wa też nie mogę!!! Czytam i sie wtrące że i takich lusterek nie bedzie jak sie komuś szukać nie chce...

 

http://moto.allegro.pl/lusterka-uniwersaln...1193985236.html

 

I sie znalazły i to za komplet...i na dodatek z kierunkami :eek:

Edytowane przez lukasz-2211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A potrzebujesz do swojego sprzęta?

Już nie - niedawno udało mi się kupić. Szukałem pół roku bo potrzebowałem jedną sztukę i żadne nie pasowało tak by nie było widać różnicy pomiędzy tym co mam. Musiałem kupić oryginalną używkę i kosztowało mnie to 80 zł (bo oryginał 210 zł/ sztuka). Dlatego pytam gdzie można tanie lustra kupić na przyszłość. Do mojego motocykla taniej jak za 80 zł/ sztuka się nie znajdzie. Mówię oczywiście o czymś co będzie choć trochę przypominało oryginalne...

To http://allegro.pl/lusterko-motocyklowe-suz...1184076992.html jest najtańsze ale ma krótszy wysięgnik i gorzej w nim widać. Przy dokupywaniu 1 sztuki będzie niesymetrycznie wyglądał sprzęt.

Dopiero od 100 zł w zwyż zaczynają się podobniejsze do oryginału http://allegro.pl/lusterko-lewe-suzuki-gs-...1202808816.html

http://allegro.pl/lusterko-lusterka-suzuki...1203168441.html

 

Nosz ku...wa też nie mogę!!! Czytam i sie wtrące że i takich lusterek nie bedzie jak sie komuś szukać nie chce...

 

http://moto.allegro.pl/lusterka-uniwersaln...1193985236.html

 

I sie znalazły i to za komplet...i na dodatek z kierunkami :eek:

 

Jak sam widzisz do mnie nie kupisz taniej czegoś sensownego. Faktycznie do innych motocykli o dziwo można kupić taniej. Ciekawy jestem tylko jak wyglądają takie lustra jakościowo. Wychodzi chyba na to, że im tańszy motocykl, tym droższe lustro ;)

 

Pozdro

 

Edytowane przez PrzemekB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzać warto zawsze, tylko czasem koszt oszczędzania jest zbyt wysoki. :biggrin: No nie wstydź się czym tam śmigasz kolego?

 

ps

uzupełnij profil :bigrazz:

 

pzdr

cbr f3

 

Nie potrafię rozkminić takich ludzi :rolleyes:

 

Jaki będzie koszt nowego lusterka? 50 zł? Noszzzz ku*wa :banghead:

 

Tak się wstydzisz motóra? Przyznaj się, może Ci się skapnie za friko nowe lustereczko :bigrazz:

 

Nie wstydzę się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...