Skocz do zawartości

SUZUKI CBR 1000f


seweryn112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł posta: "SUZUKI CBR 1000f, stukanie w silniku"... czy ja mam suzuku czy hondę... oto jest pytanie ;)

a na powaznie: w tych silnikach tłucze się wszystko. Jestes pewny, że z góry słychać? Bo tam najbardizej daje w tyłek łańcuszek rozrządu (te się wymiania) i łancuszek alternatora - to wymieniaja ci, którzy albo mają za dużo kasy albo coś akurat robią w dole silnika - wymiana tego łańcuszka wiąże się z rozpołowieniem silnika.

Zapoznaj się jeszcze z takim tematem: KLIK

 

U mnie pomogło.

 

 

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zrobiłem tak jak opisane było zrobiłem tak przekręciłem o dwie podziałki i faktycznie silnik się wyciszył ale i tak stuka z prawej strony :banghead: co to może być zawory , panewka :/ nie wiem do radźcie mi :notworthy:

 

Ile przebiegu ma nie wiem bo było coś robione z licznikiem ehh :/ ale gdy silnik pracował słuchałem gdzie stuka i z prawej strony na samej górze i głupi jestem nie wiem co to jest a z tym napinaczem jak go najlepiej wyjąć sory że pytam o takie rzeczy ale nie wiem dokładnie i nie chce niczego rozwalić

Edytowane przez seweryn112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś który to rok a to bardzo istotne ze względu na napinacz łańcucha rozrządu.

Może stukać wszystko, bardzo istotną informacją jest nateżęnie (głośność stukania) którą ciężko przekazać werbalnie a w formie tekstu to już w ogóle. Jeśli stuka w miarę cicho to może być za duży luz na dzwigience zaworowej, moze to być tez łańcuch rozrządu. Jeśli tłucze głośno z siłą podobną do masy młotka to prędzej będzie panewka - tłok walący w głowicę ale to jest wersja czarna nie przejmuj się tak odrazu. Lepiej zdejmij dekiel zaworowy i skontroluj luzy, stan łańcucha i napinacza. To drugie sprawdzisz napinając łańcuch palcem między kołami rozrządu- nie powinien się poddac bardziej jak kilka mm.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiłków nie może być żadnych. :banghead: A jeśli będą w kolorze a`la złoty czyli mosiądz to leżysz i kwiczysz. Pierwsze objawy świńskiej grypy. :biggrin:

 

Weź kawał rury np. od siodełka roweru, przykładaj do silnika a do drugiego końca ucho, usłyszysz dokładnie skąd dźwięk jest. Jeśli z góry to pokrywę trzeba znowu zdjąć i obadać wszystko dokładnie. Być może łoża wałków rozrządu są czerstwe, narazie pukają ale wkrótce głowica klęknie.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z góry to pokrywę trzeba znowu zdjąć i obadać wszystko dokładnie. Być może łoża wałków rozrządu są czerstwe, narazie pukają ale wkrótce głowica klęknie.

Mógłbyś mi opisać jak dokładnie zbadać górę ponieważ zdjąłem pokrywe i nie wiem szczerze mówiąc za co się zabrać :icon_question: pomożecie mi :notworthy:

 

I jeszcze dodam gdy zdjąłem pokrywe zacząłem kręcić silnikiem i nic nie stukało cicho

Edytowane przez seweryn112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zmierzyc przede wszystkim luzy zaworowe, napinacz lancuszka rozrzadu, sprawdzic walki rozrzadu.

Nie oczekuj od nas ze przez forum nauczymy cie mechaniki, na twoim miejscu podpytal bym sie o jakiegos fachmana, podjecal i niech on zerknie, bo tak tylko mozesz sobie jeszcze wiekszego klopotu narobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...