Skocz do zawartości

Polerowanie lakieru.


Vector
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako, że kupiłem maszynę w jedynym słusznym kolorze, najtrudniejszym do utrzymania w idealnym stanie wizualnym mam pytanie odnośnie zlikwidowania rys, rysek, które powstały od bagaży, moich kolan i butów na owiewkach. Jak to się je? Kupić nakładkę na gumówkę i pastę? Czy może polerkę? Jeśli ktoś już coś takiego robił to chętnie poczytam o efektach i jak się do tego zabrać.

 

Jeśli temat umieściłem w złym dziale, przepraszam i proszę o przeniesienie do odpowiedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci poradzę oddać sprzęt do fachowca. Większość myjni ręcznych świadczy taką usługę.

Z doświadczenia wiem, że nie jest to takie proste, jak wygląda.

Zdecydowanie odradzam eksperymenty z użyciem gumówki. Za duże obroty, zniszczysz lakier.

Jak najbardziej polerka, ale też trzeba uważać z dociskiem i równym prowadzeniem, żeby nie przetrzeć gdzieś na rantach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o kątówce.

Do tego polerka z regulacja obrotów, papier wodny 2000, 2500 i potem bardzo delikatna pasta polerska.Od gradacji 2000 w górę.Miękka gąbka (biała, żółta) a na koniec pod jakiś wosk czarna.

A jeśli oddasz dla fachowca oszczędzisz nerwy, pieniądze i czas.

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako, że kupiłem maszynę w jedynym słusznym kolorze, najtrudniejszym do utrzymania w idealnym stanie wizualnym mam pytanie odnośnie zlikwidowania rys, rysek, które powstały od bagaży, moich kolan i butów na owiewkach. Jak to się je? Kupić nakładkę na gumówkę i pastę? Czy może polerkę? Jeśli ktoś już coś takiego robił to chętnie poczytam o efektach i jak się do tego zabrać.

 

Jeśli temat umieściłem w złym dziale, przepraszam i proszę o przeniesienie do odpowiedniego.

 

siema

czy rysy są aż tak mocne aby wymagały polerki?

 

może wystarczy pasta lekkościerna, używałem takiej "tempo" (wiem że nie jest najlepsza) przy 13 letnim moto lakier błyszczał się jak nowy :biggrin:

wszelkie drobne rysy z baku po jeżdżeniu z tankbagiem zniknęły.

owszem taki zabieg z pastą trzeba przeprowadzić z 2-3 razy

polerujesz ręcznie miękką scierką, na całe moto potrzebuje ok 30 minut

 

pozdr ;)

podobno lepsza od tempo jest "turtle wax" taka z żółwiem :smile:

Edytowane przez Szynka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta tempo jest dobra likwiduje rysy nie które oczywiście jeśli to coś pomoże to ja robiłem polerke sam w domu kupiłem pastę polerską gąbkę. teraz za jadę troche po wiejsku ale ja gąbkę dorobiłem sobie uchwyt i na wiertarkę zmatowałem lakier papierem 2500 na mokro i później polerka na mokro i na końcu żeby był jeszcze lepszy efekt spolerowałem ręcznie pastą AUTOPOLITURA i efekt jest zadowalający Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze można wszystko ale...trzeba pamiet5ać, ze lakier ma swoją grubość i chodzi nam o najlepszy efekt przy najmniejszym zdejmowaniu lakieru.Wszelkie patenty z wiertarkami itp mogą skończyć się przecierką.

Jeśli zastosuje sie pasty dziwnych firm to są naszpikowane woskami co poniekąd przekłamuje efekt bo wydaje nam sie wypolerowane a po dwóch myciach wszystko wygląda tak samo.

Nie twierdzę, że samemu się nie da ale z głową i na renomowanych specyfikach.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam tylko i wyłącznie użycie Druchema ORIGINAL TEMPO - pasta lekkościerna. Później odtłuścić i przykleić w newralgicznych miejscach bezbarwną folię ochronną, za kilka zł dostaniesz ją w miejscach oklejania puszek reklamami :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Turtle Wax Safe Cut...

Sprawdzone wielokrotnie i na puszce i na moto...

Działa super!

Tempo czy inna pasta ścierna się nawet nie umywa...

 

Mleczko do płytkich rys...

 

Pasta do głębszych rys...

 

I pamiętaj, że czymkolwiek byś nie likwidował rys to potem koniecznie musisz nawoskować lakier żeby go zabezpieczyć...

 

Ja używam Turtle Wax ICE. Efek za***ty!

 

Wosk syntetyczny Turtle Wax ICE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy rysy są aż tak mocne aby wymagały polerki?

 

Właśnie nie są takie mocne i głębokie.

 

Hej,

 

Turtle Wax Safe Cut...

Sprawdzone wielokrotnie i na puszce i na moto...

Działa super!

Tempo czy inna pasta ścierna się nawet nie umywa...

 

Mleczko do płytkich rys...

 

Pasta do głębszych rys...

 

I pamiętaj, że czymkolwiek byś nie likwidował rys to potem koniecznie musisz nawoskować lakier żeby go zabezpieczyć...

 

Ja używam Turtle Wax ICE. Efek za***ty!

 

Wosk syntetyczny Turtle Wax ICE

 

Taki zestaw sobie sprawię i sam spróbuję. Zobaczymy, jeśli nie wyjdzie dam do kogoś kto się tym profesjonalnie zajmuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie są takie mocne i głębokie.

Taki zestaw sobie sprawię i sam spróbuję. Zobaczymy, jeśli nie wyjdzie dam do kogoś kto się tym profesjonalnie zajmuje :)

W takim wypadku napewno dasz sobie radę.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta tempo nadaje się raczej do delikatnej korekty i efekt zazwyczaj jest krótkotrwały. Najlepiej mimo wszystko kupić sobie papier o gradacji 2500 przematować na mokro tylko tam , fgdzie są jakieś mocniejsze rysy, potem wypolerować pastą polerską od farecli albo 3M(farecla tańsza) stosując oczywiście najpierw pastę zgrubną potem wykańczającą. Jak się ma trochę czasu to moto be problemu da się wypolerować ręcznie. Po polerce na czarny lakier polecałbym wosk koloryzujący czarny, który wypełni resztę ubytków. Na czarnym efekt takiej polerki/detailingu jest najbardziej widoczny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...