Skocz do zawartości

Pranie spodni gore-tex ze wstawkami ze skory


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

jak w tytule, niestety na spodniach nie doszukalem sie metki z opisem sposobu prania. Na forum wyczytalem ze tekstylne ciuchy mozna prac w letniej wodzie z mydlem/szamponem ale nie wiem jak zareaguja na to skorzane wstawki. Ktos ma doswiadczenie w praniu tego typu ciuchow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

jak w tytule, niestety na spodniach nie doszukalem sie metki z opisem sposobu prania. Na forum wyczytalem ze tekstylne ciuchy mozna prac w letniej wodzie z mydlem/szamponem ale nie wiem jak zareaguja na to skorzane wstawki. Ktos ma doswiadczenie w praniu tego typu ciuchow?

Pisząc "gore tex" masz na myśli to ,że spodnie posiadają membranę GTX? Jeżeli tak, to najlepiej użyć specjalnych preparatów do prania-na przykład firmy Nikwax, Skóra jest zaimpregnowana-nic się jej nie stanie. Przynajmniej u mnie nic było żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc,

jak w tytule, niestety na spodniach nie doszukalem sie metki z opisem sposobu prania. Na forum wyczytalem ze tekstylne ciuchy mozna prac w letniej wodzie z mydlem/szamponem ale nie wiem jak zareaguja na to skorzane wstawki. Ktos ma doswiadczenie w praniu tego typu ciuchow?

 

Dokladnie tak jak ci kolega napisal - kup sobie dwupak nikwax do ubran z membraną GoreTex i wypierz w pralce na tkaninach delikatnych bez wirowania.

 

Uprałem sobie kurtkę motocyklową z GoreTexem i ciuchy narciarskie Colmar - jest po prosu super - żadna woda się nie ima spływa jak po kaczce.

 

Ważne aby do prania nie używać żadnych mydeł , proszków ze zmiękczaczami a przed płynem do płukania to się trzeba bronić rękoma i nogami - załatwisz pory w membranie i przestanie oddychać prawidłowo - po prostu ją zniszczysz. Tak że sklep NikWax dwupak około 50 pln i naprzód

 

 

Rozwiązanie głodu i bezrobocia ....?

 

Niech głodni zjedzą bezrobotnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ważne aby do prania nie używać żadnych mydeł , proszków ze zmiękczaczami a przed płynem do płukania to się trzeba bronić rękoma i nogami - załatwisz pory w membranie i przestanie oddychać prawidłowo - po prostu ją zniszczysz. Tak że sklep NikWax dwupak około 50 pln i naprzód

To ja zawsze słyszałem, że zwykłym mydłem można membranę gore prać. Oczywiście specjalne środki też jak najbardziej wskazane. I jeszcze jedna uwaga- jeśli dobrze zrozumiałem autora tematu. Pytasz o kurtkę z gore z wstawkami skórzanymi. W takiej kurtce o wiele bardziej bałbym się o membranę niż o wstawki skórzane. Olać wstawki skórzane. Ważniejsza jest oddychalność kurtki (bo głównie za to wywalasz tę kasę). A prawda też jest taka, że po kilku praniach z membrany gore robi się zwykła szmatka. Więc im mniej prań- tym lepiej. Albo na przyszłość: kupować kurtkę z wypinaną membrana, tak by prać samą kurtkę. Ale nie spotkałem się jeszcze z kurtką motocyklową z wypinaną membraną GORE TEX. Są kurtki z wypinanymi innymi membranami (np. Macna Observer w której sam jeżdżę gdy się zrobi chłodniej), ale z wypinaną GORE jeszcze się nie zetknąłem.

 

edit: przepraszam - autor wątka pyta oczywiście o spodnie, ale spodnie czy kurtka- nie ma to akurat znaczenia dla kwestii

Edytowane przez adwent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie spotkałem się jeszcze z kurtką motocyklową z wypinaną membraną GORE TEX. Są kurtki z wypinanymi innymi membranami (np. Macna Observer w której sam jeżdżę gdy się zrobi chłodniej), ale z wypinaną GORE jeszcze się nie zetknąłem.

Rukka ma serię kurtek AIRPOWER z wypinaną membraną GTX. Np http://www.rukkasuperstore.com/Rukka-AiRoa...-990_ARITV.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No ladnie ... Wlasnie wypralem swoje ciuchy zakupione na brocante we Francji ( w rekach ) , ale w wodzie z proszkiem - spodnie i kurtke BMW z gore ... Karwa fa ... Przyjdzie mi teraz poczekac na efekty mojej bezmyslnosci ( wracam dopiero w grudniu do Polski ) . Zostaje tylko cicha nadzieja , ze jej - membrany - nie "zalatwilem " ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...