Skocz do zawartości

CBF 1000 nie odpala


zbyhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yo!

 

Zakladam ten temat w imieniu kolegi Trollsky z forum. Dzis wspolnie dlubalismy przy jego CBF 1000 ktora sie byla zbuntowala i nie chce zapalac.

 

Silnik kreci jakby "na sucho", dzwiek krecenia jest zupelnie inny od zdrowego krecenia, zanim silnik normalnie zapali.

 

Paliwo raczej dostaje, bo smierdzi az z wydechu benzyna.

Iskre dalismy rade sprawdzic tylko na skrajnej jednej swiecy - jest.

Podmienilismy akumulator z mojego motocykla - kreci tak samo, bez checi zapalenia.

Jak zakrecilismy na rozruszniku dodajac gazu, to motocykl puscil baka w wydech, ze az ogien poszedl (akcesoryjne tlumiki).

Od czasu do czasu jedynie silnik sprawia wrazenie, jakby chcial chwycic.

Tak to brzmi:

http://www.youtube.com/watch?v=r7HK8LFx8B0

 

Na zapych tez nie zapala :].

 

Jakies pomysly?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Zakladam ten temat w imieniu kolegi Trollsky z forum. Dzis wspolnie dlubalismy przy jego CBF 1000 ktora sie byla zbuntowala i nie chce zapalac.

 

Silnik kreci jakby "na sucho", dzwiek krecenia jest zupelnie inny od zdrowego krecenia, zanim silnik normalnie zapali.

 

Paliwo raczej dostaje, bo smierdzi az z wydechu benzyna.

Iskre dalismy rade sprawdzic tylko na skrajnej jednej swiecy - jest.

Podmienilismy akumulator z mojego motocykla - kreci tak samo, bez checi zapalenia.

Jak zakrecilismy na rozruszniku dodajac gazu, to motocykl puscil baka w wydech, ze az ogien poszedl (akcesoryjne tlumiki).

Od czasu do czasu jedynie silnik sprawia wrazenie, jakby chcial chwycic.

Tak to brzmi:

http://www.youtube.com/watch?v=r7HK8LFx8B0

 

Na zapych tez nie zapala :].

 

Jakies pomysly?

 

Pozdro

po dzwieku na filmiku nie idzie poznac .ale moje zdanie wymiana świec.

a napisz jeszcze jak moto chodzil wczesniej.czy odpalal.czy stal dlugo .?jaka jest jego historia ,przed tym ze nie odpala.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39kkm przebiegu, regularnie servisowany, swiece wymieniane regularnie czyli ostatnia wymiana przy 24 kkm, nastepna planowana przy 48 kkm.

moto wczesniej chodziło idealnie, 9kkm w tym sezonie juz nakrecone w tym 5500 km zrobion w 2 tygodnie. Zawsze palił idealnie, miesiac temu wymienione wydechy na przelot ale tez palił idealnie, podczas ostatniej jazdy była gleba parkingowa przy 5 km/h, po glebie odpalił normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanikiem nie jestem ale postawilbym na cos z elektroniki np. czujnik polozenia wału korbowego ( z tego co kojarze odpowiada za moment wtrysku i iskry ).

Jeszcze takie pytanie- kontrolka wtrysku zachouje sie normalnie - zapala sie a po chwili gaśnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytalem teraz w manualu, ze filtr paliwa jest jakoś z pompa paliwa. Moze warto jeszcze srawdzić jak juz kolega pisal wczesniej czy podaje paliwo - albo za pompa albo na wtryskiwacz. Jezeli tu bedzie ok to juz raczej tylko jakis czujnik z elektroniki zostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich okolicznosciach motocykl umarl??

Ktory to rok??

Pompa dziala??

Jezeli nawalil jakis element elektryki a MIL nie mruga odrazu to nalezy krecic minimum 10 sek silnikiem w celu odnotowania bledu jakiegos sensora przez komputer pozniej tylko pod kompa albo odczytac kody blyskowe z lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Mo, 10sek to nie krecilismy silnika. Aku tak male, ze szybko zdycha.

Ale dzis sprobujemy. Mam wlasnie serwisowke i kody bledow przed nosem.

Mamy tez komplet sprawnych (choc przechodzonych) swiec, to sie zobaczy, czy podmiana cos da.

 

A moto sobie umarlo w okolicznosciach takich jak opisane. Byla gleba parkingowa, ale sprzet po niej odpalil. Potem byl pozostawiony na jakis czas w garazu i do nastepnej przejazdzki juz nie wykazal checi zapalenia.

 

Moto to rok 2007. Pompa dziala - slychac ja na filmiku.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Co Honda, to Honda :]. Strzelila tylko focha, ze ja wlasciciel przewrocil, ale juz sie udobruchala ;).

 

Nie wiem jakim sposobem to sie stalo, ale byla w pizdu zalana. Swiece mokre. Wkrecilismy jej nowe-stare (przechodzone z mojego motocykla) i na w pelni zaladowanym aku probowalismy zakrecic. Bylo cieplej, spaliny z rur szly, krecila z wieksza checia zapalenia, ale nie zapalila. Dopiero na zapych z gorki przy trzecim podejsciu wyplula czarne spaliny i zaskoczyla ladnie na wszystkie gary.

 

Dzieki za wszystkie sugestie :).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc fizyki nie oszukasz :) jak jest paliwo a nie pali, to iskra słaba....

Dobrze że ruszyła :)

 

P.S. nieustająco polecam irydki....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

A ja nieustajaco olewam irydki :P.

 

Wkrecilismy zwykle przechodzone swiece po 24kkm i na nich CBF zaskoczyla, a irydki, ktore maja jakies 15kkm nie zazbytnio chcialy wspolpracowac :P. Bo irydki byly w moto...

 

Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawostka panie... zawsze się człowiek czegos nauczy.. :) To musiało je nieźle zalać.....

Samo życie.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...