Skocz do zawartości

Problem z rejestracją motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, piszę w imieniu kolegi bo oblatał już wszystkie możliwe urzędy w okolicy, rzeczoznawców itp i nadal nic nie wie. Tak to niestety na wiosce jest.

 

Sprawa wygląda tak. Kolega kupił moto z włoch w częściach, bez dokumentacji - po strzale. Teraz kupił w Polsce ramę z dokumentami szwajcarskimi. Niestety moto z którego jest wyjęta rama zostało oclone w przy wyjeździe i na papierze widnieje nazwisko osoby która przywoziła motocykl. Wszystko było by ok, gdyby faktura jaką dostał do ramy była wypisana na sprzedaż "motocykla". Niestety na fakturze widnieje słowo "rama". Teraz zaczynają się schody bo w urzędzie twierdzą, że tego nie zarejestrują bo to składak. Jak to ugryźć? Sprzedający twierdzi, że faktury zmienić nie może, ramy też nie chce przyjąć z powrotem. Będziemy wdzięczni za pomoc.

Edytowane przez Blazej_mtx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja na SAM'a odpada. Też o tym myśleliśmy ale to musi być zarejestrowane jako pełnowartościowe moto.

 

Składaków już nie rejestrują - tak nam powiedziano w WK.

 

Największym problemem jest ta faktura i to, że sprzedający nie chce jej skorygować. To by rozwiązało całą sprawę. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składaków już od dawna nie rejestrują.

Wal do sprzedawcy niech wam za wszelką cenę zmieni fakturę.

Może trzeba się z nim dogadać, skoro kawał chu ja i nie chce zmienić.

 

NIKT NIE BEDZIE MI MÓWIŁ JAK MAM ŻYC - BO NIKT ZA MNIE NIE UMRZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca faktury nie może zmienić bo? Podał jakiś powód? Jak nie może zmienić faktury to niech wystawi korektę :) . Podejrzewam że problem jest w tym że nie może wam wystawić faktury na motocykl bo nie ma go w dokumentach na stanie. Sprowadza całe motocykle jako części, rozkręca i sprzedaje po kawałku więc nie może Ci wystawić FV na coś czego nie kupił na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja na SAM'a odpada. Też o tym myśleliśmy ale to musi być zarejestrowane jako pełnowartościowe moto.

 

pomijając kwestie techniczne, czyli jak to wykonać, zastanawia mnie skąd taki zacięty upór w rejestrowaniu składaka poskręcanego z powypadkowego złomu i niewiadomego pochodzenia ramy jako "pełnowartościowego motocykla". swoje brzydkie podejrzenia zachowam dla siebie, ale byłoby miło przeczytać odpowiedź

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moonraker

 

Sprzedający mówi, że nie może wystawić faktury na motocykl bo nie ma go na stanie - czyli tak jak piszesz. Tylko sprawa wygląda tak, że ma spisaną umowę między sobą a szwajcarem i opłacone cło. Rozmawialiśmy w ciągu ostatnich kilku dni ze sporą ilością handlarzy i każdy powiedział, że wystawiając fakturę na ramę pisze na niej "motocykl" bo w innym przypadku nie da się tego po prostu zarejestrować.

 

@jeszua

 

Nie rozumiem Twoich "brzydkich" podejrzeń... że niby ma to być poskładane i sprzedane jako funkiel nowe, nie bite? Nie, chłopak nie ma kasy na zakup takiego moto przy normalnych cenach. Ma to iść na streetfightera - a czemu składa? bo części do niego trafiły się bardzo tanio. Moto po zakupie ramy wyszło 1/2 ceny rynkowej. Niestety teraz są problemy z rejestracją i gdyby nie słowo "rama" na fakturze, normalnie by już jeździło i spełniało swoją funkcję.

 

Sprzedający jeszcze powiedział, że nie wie czy można zwrócić towar jeżeli została wystawiona na niego faktura. Wiem, że my na sklepie normalnie zwroty do faktur robiliśmy. Więc jak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to to w czym problem, żeby zrobić sama? skoro robi dla siebie, to mu powinno zwisać co będzie stało w papierach

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta faktury (rachunku, paragonu) na osobę fizyczną nie różni się od tej "normalnej". Sprawę regulują odpowiednie ustawy i rozporządzenia. Czy wystawi fakturę zależy od dobrej woli sprzedawcy. Pamiętaj, że w przypadku korekty starej faktury i wystawienia nowej US może mieć pewne "ale" do tego (bywają takie przypadki) - ale to już sprawa marginalna (choć sprzedawca ma prawo odmówić z tego powodu).

Ja osobiście nie wystawiłbym faktury sprzedaży na coś, czego nie miałem zakupionego (bo przeciez rama a motocykl to różne rzeczy, prawda?).

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca przyjmując od Ciebie towar ma obowiązek udokumentowac ten fakt wystawionym dokumentem korekty (faktury, paragonu). Jesli jakims cudem kupiłeś toto na paragon to musisz go oddać sprzedawcy. Jesli masz tylko fakturę to oryginał zostaje u Ciebie. Pamiętaj, że jeśli rama nie ma wady ukrytej i jest zgodność towaru z fakturą to eewentualna korekta jest tylko dobrą wolą sprzedawcy i lepiej go nie straszyć :)

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już wcześniej pisałem wiem, że to tylko dobra wola sprzedającego, że ewentualnie przyjmie towar. Niestety zasłaniał się tym, że nie wie czy może przyjąć towar na który wystawił fakturę i niby tylko to jest problemem. Grzecznie mu wytłumaczyliśmy, że nie dogadaliśmy się co do zapisu na fakturze.

 

2 lata temu pracowałem właśnie w sklepie z czesciami samochodowymi i tam wystawiałem faktury i wiem, że były zwroty ale nie pamiętam dokładnej procedury. Oryginał zostaje u osoby kupującej, a sprzedający pisze korektę do faktury i liczy to w koszty? Nie pamiętam szczerze mówiąc. Możesz mi to troszkę rozjaśnić? Jeżeli nam powie, że się nie da to może mu wytłumaczymy grzecznie jak to zrobić :)

Edytowane przez Blazej_mtx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał faktury zostaje u Ciebie. Sprzedawca przyjmuje towar i wystawia korektę. Oryginał korekty bierzesz Ty, sprzedawca zostawia sobie podpisaną (koniecznie) przez Ciebie kopię. Korekta FV koryguje mu przychody i koszty ( w cenie jego zakupu). To tak ogólnie.

Jetstem przekonany, że on doskonale wie, jak wystawić korektę :)

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...