Skocz do zawartości

Opony-potrzebuje porady


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamierzam zmienic opony w swojej xjr i tutaj jest pies pogrzebany bo niewiem :?

jakie zamontować.

Mam do wyboru:

Dunlop D207

Michelin macadam 90x

Pirelli Dragon

Moze ktos miał juz do czynienia z ww. wymienionymi :?:

Sugestie i opinie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do XJR1300 trzy tygodnie temu założyłem Dunlopy D208 trzymają jakby były posmarowane klejem, dużo lepiej niż poprzednie D207. Zrobiłem na 207 ok.14Kkm, ja 12 poprzedni właściciel ok. 2Kkm jest to raczej duży przebieg jak na ten typ opon i nie sądzę aby udało się na D208 powtórzyć ten wyczyn, generalnie dobre gumy. Świetne też podobno są nowe Dunlopy D220, przeznaczone głównie do turystyki. Jak lubisz poszaleć załóż D208, jak sopokojna turystyka D220 a i D207 też nie będą złe.

Na Przód daj 120/70/17, nie dawaj 130.

 

 

Zbycho

XJR1300

 

 

www.jim.siedlce.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będziesz kupować w Polsce czu UK. bo w Polsce to micheliny są do dostania 2-3 letnie. Zdecydowałem się 3 dni temu na dunlopy d207, mimo że sprzedawca chciał mi wcisnąć d205. myślałem jak Zbycho nad 208 ale na 207 zawsze parę kilometrów więcej zrobię. Na torze nie jeżdżę opon też ciągle nie zamykam więc będzie ok. Jeszcze masz do wyboru bridgestony 020 lub 056.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D205 juz nigdy nie zaloze :clap: :D ,poniewarz mam teraz,i sa poprostu drewniane

(takie twarde,jedyny ich plus to trwałosc ok.12000kmi jeszcze ok 3/4 bierznika) ,zero ostrzejszego zlorzenia sie w zakret.O przednim rozmiarze wiem ,pojezdzilem chwile na orginalnych rozmiarach poprostu rozpacz :clap: :D :clap: :D ,do pewnego momentu moto szło w zakrecie dobrz a potem było walenie sie w zakret(w ten sposób straciłem lampe ,kierunki i gmole oraz czesci garderoby :) ).

Czyli albo D207,albo bridgestone 020(cena odegra główna role :roll: )

Dzieki za opinie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeździłem cały sezon na Metzelerach MEz4 - bardzo wytrzymałe, jednak bardzo twarde, poza tym niepewnie zachowywały się na mokrym.

Obecnie mam komplet Pirelli Dragon Corsa - kleją się jak diabli, nagrzewają w chwilę, dobrze trzymają na mokrym. Niestety, wszystko kosztem wytrzymałości. Zrobiłem na nich jakieś 2500 km i już bieżnik jest sporo niższy.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...