Skocz do zawartości

Fazer 600 jakie oponki?? I zawias przód.


Jurand
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakie polecilibyście mi oponki do Fazera 600 z 99r. Śmigam raczej turystycznie ale w winkielkach też raczej nie zwalniam:P

I jeszcze pytanko o zawias: strasznie miękki mam przedni zawias. Dodam że najprawdopodniej nie ma w nich oleju. Puściły uszczelniacze. Czy nowe uszczelniacze i olej załatwią sprawę. Tak twierdzi zaprzyjażniony mechanik. Ale zastanawiam się czy bedzie potzrebna wymiana sprężyn?? Przód nie dobija do końca ale jest miękki. Jeżdzi się dość masakrycznie.

Dzięki

Lewa w górze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponki: Metzelery Roadtec Z6 (moje obecne) - jak na razie spisują się najlepiej.

W swoim fazerze mam gęstszy olej niż jest zalecany i bardzo go ten zabieg usztywnił. Kolega posiada bandita z bardzo miękkim przodem i po przejechaniu się stwierdził że twardy przód jest o wiele lepszy.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że najprawdopodniej nie ma w nich oleju.

 

jakbyś jeździł na kapciu, to też pytałbyś czy nadmuchanie opony załatwi sprawę..? :banghead:

 

opinii nt. opon szukaj w odpowiednim dziale. wyszukiwarka po prawej u góry. po 4 latach obecności na forum nawet dżdżownica nauczyłaby się podstawowych informacji użytkowych...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś jeździł na kapciu, to też pytałbyś czy nadmuchanie opony załatwi sprawę..? :banghead:

 

opinii nt. opon szukaj w odpowiednim dziale. wyszukiwarka po prawej u góry. po 4 latach obecności na forum nawet dżdżownica nauczyłaby się podstawowych informacji użytkowych...

jsz

 

chodziło mi o to czy "napompowanie opon" załatwi sprawę. Czy też trzeba zmienić te sprężyny??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to czy "napompowanie opon" załatwi sprawę. Czy też trzeba zmienić te sprężyny??

 

Najpierw załóż uszczelniacze, wlej fabryczny olej (zalecany) i wtedy zobaczysz, czy dla Ciebie jest OK, czy nie. Bez oleju nie masz amortyzatora, tylko samą sprężynę :icon_razz: ...a sprężyna ma dość "amplituodalną" charakterystykę. :wink:

Edytowane przez maniek_7

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i zdecydowałem. Oponki powędrowały Pirelli Diablo Strada. Myślę że cena przystepna i dobrze wypadły w testach opon.

No a zawias... wlałem nowy olej,wymieniłem uszczelniacze i się okazało że sprężyny są ok. Ładnie lata teraz po winklach, nic nie buja nie ściąga przy hamowaniu itd itp.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...