Skocz do zawartości

Silnik INAZUMY w ramie GSX-f


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, mam taki mały problem, wziąłem ostatnio po atrakcyjnej cenie SUZUKI GSX 750 f 2000 r miało być na sprzedaż ale z czasem okazało się że zostawiam sobie, jak rozkręciłem owiewki to okazało się że jest włożony silnik od gsx 750 INAZUMA, w serwisówce wyczytałem że są to identyczne silniki jak w jajku, ale znalazłem różnice w airboxie i filtrze powietrza (INAZUMA mniejszy) o dziwo jakiś magik przerobił tak że w airboxie od jajka włożył filtr od INAZUMY. Moje pytanie czy airbox jest jakoś dopasowany do każdego motocykla indywidualnie i jakoś obliczana komora w środku, czy to nie ma znaczenia aby włożyć tylko filtr i jeździć ? I czy nie powinno być problemu jak bym kupił oryginalny filtr od jajka i włożył pod silnik i gaźniki INAZUMY. Wiem trochę to zagmatwane ale starałem się dokładnie wyjaśnić problem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno działać, ale dla pewności bym po tej operacji skontrolował mieszankę, może nieco odbiegać od założonej. Jak będziesz chciał to Ci mogę to zrobić

 

na oko mi też wydaje się że będzie działać , jak już porobię wszystko to najwyżej podjadę na sprawdzenie tej mieszanki. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie OK. Silniki te same, airbox`y inne bo każdy jest dopasowany do danego motocykla i jego ramy.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie OK. Silniki te same, airbox`y inne bo każdy jest dopasowany do danego motocykla i jego ramy.

Mała poprawka. Airboxy mogą się różnić kształtem ale powinny mieć taką samą objętość.

Jeżeli są różnej objętości to zmieni się charakterystyka silnika czyli krzywa przebiegu mocy.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Nie zagłębiałem się już w temat, późno było więc szybka odpowiedź. Tak czy inaczej, akurat kombinacja airboxu i silnika o których mowa nie zaszkodzi zbyt wiele. Co innego gdyby montował puszkę od całkiem innego moto lub coś własnej konstrukcji.

 

BTW. Objętość airbox`u oraz długość układu dolotowego mają znaczenie. Długość układu dolotowego mierzy się od gniazda zaworowego do wyjścia airbox`u. Krótki dolot np.z filtrem stożkowym czy gołym Venturi ma rację bytu tylko w silnikach wyczynowych jako że jedyną korzyść daje w najwyższym zakresie obrotów. Krew mnie zalewa gdy na serwis przyjeżdża chińczyk ze stożkiem. Właściciel ryczy że silnik nie ma mocy. No jak ma mieć moc jak tłok i głowica są zarżnięte?! . "W d... se zamontuj ten stożek" ciśnie się na usta. :banghead:

 

 

 

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za bardzo jak sprawdzić czy objętość Inazumy i jajka jest ta sama, piszecie że może się zmienić krzywa mocy, to źle czy dobrze? A mogą być jakieś skutki uboczne typu dławienie, czy nierówna praca czy ciężka synchronizacja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w piosence "Wszystkooo się mooożeee zdaaaarzyyyyć..." :biggrin: Tego nikt nie wie z góry. Możemy tylko wróżyć i zapodać jakieś skrajne scenariusze. Ale chętnie się dowiemy co się stanie gdy już założysz i odpalisz. :biggrin: Możemy obstawiać, ja obstawiam że wszystko będzie OK a zmiany krzywej nie odczujesz raczej.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...