Skocz do zawartości

Co sądzicie na temat BMW e36 tds?


Stiff_Master
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś nie jestem za gazem :biggrin: z tego przysłowia "mercedes zrobiony na gaz to grzech" :biggrin: No a na benzynę nie wyrobie z kasą chyba że z jakimś silnikiem mułowatym 1.2, 1.4 Wiec co mi polecacie za te pieniążki dla młodego? To będzie moje pierwsze autko :crossy:

Jak jeszcze się nie zdecydowałeś i nadal szukasz samochodu to może coś skośnokiego? Miałe Honde Civic (6 gen.) silniczek 1.4 względnie dynamiczny ale polecam 1.5 ponad 100 koni to może nie rewelacja ale jakoś już się odpycha.Samochodzik ogólnie mało awaryjny i tani w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakoś nie jestem za gazem :biggrin: z tego przysłowia "mercedes zrobiony na gaz to grzech" :biggrin: No a na benzynę nie wyrobie z kasą chyba że z jakimś silnikiem mułowatym 1.2, 1.4 Wiec co mi polecacie za te pieniążki dla młodego? To będzie moje pierwsze autko :crossy:

 

Ja polecam cokolwiek jeśli ma być to pierwsze auto to chyba pojemność silnika i osiągi schodzą na drugi plan w momencie satysfakcji jazdy własnym autem :icon_biggrin: ja jako pierwsze auto miałem Punto mk1 z całymi 55KM pod maską a do dziś uważam, że był to jeden z najlepszych samochodów na świecie, chociaż już mam coś innego i niby lepszego. Małe "mułowate" auta mają plusy takie jak koszt utrzymania i napraw. Jako pierwsze auto pewnie znów bym szukał czegoś małego.

Jeśli chodzi o TDS-y to użytkując przez jakiś czas E36 poznałem bliżej kilku użytkowników diesli 2.5 i z rozmów jazda nie kosztowała ich sporo mniej niż mnie w 2litrowej benzynie przy bardzo oszczędniej (emeryckiej) jeździe można zmieścić się w 10l no nawet 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jazda sprawia Ci przyjemność to Fiat Bravo HGT 2.0 20V ze względów ekonomicznych z gazem. Jak znajdziesz zadbany egzemplarz to Ci posłuży. Seryjny sportowy zawias i hamulce, świetny pięciocylindrowy silnik, który brzmi jak żaden inny, 147 KM lub 155 w wersji ze zmiennymi fazami rozrządu robią swoje w tym aucie. Poczytaj na bbtp.pl, posłuchaj jak brzmi, a się zakochasz :) Kolega w PL go ma i miałem z nim sporo styczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiegne od tematu ale czy nie zastanawiałeś sie Dominiku nad e39 z 3.0D ?? Ponoć o wiele , wiele lepszy niż TDS. Pzdr.

 

Rewelacyjny, brat kupił w tamtym roku, silnik chodzi bajeczka, mocny, zrywny, cichy, i spalanie trana tempomat 150 km/h w granicach 5-5,5l, miasto od 6,5-10 w zależności od ciężaru nogi na gazie.

 

Co do 2L benzyny w bmce to powiem tak - mnie zeżarła z butami, książkę mógłbym napisać o jej historii. Poznałem wszystkie rodzaje silników 2L z różnicami w wersjach nadwozia, znałem na pamięć numery sterowników, dziesiątki godzin w necie za częściami, setki telefonów, kupa kasy, nerwów swoich i żony, itp. Jeśli chcesz kupić BMW to 1 zasada, nie kupuj tanio, bo za tą kasę co włożyłem w to auto mógłbym spokojnie kupić kilka lat młodsze i klasę wyższe.

Edytowane przez milosz-RR

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tds jest bardzo udanym silnikiem bmw, szczególnie 2.5 tds. ( niestety nie był oszczędny)

E36 w tds'ie to będzie skarbonka. Strach jest kupić E36 w benzynie a co dopiero mówić o dieslu.

W dieslu strach jest kupić E46 bo niestety są tylko pytania co zrobić bo to się popsuło ... a teraz to.

Gdybyś miał od jakiegoś znajomego dobrą sztukę zadbaną którą jeździ już od dawna i kupował ją jak były to jeszcze młode samochody to można by było zaryzykować - w innym przypadku NIE ! ! !

 

Jeden kolega napisał abyś nie słuchał że BMW nie lubi gazu.

 

Nie słuchaj kolegi... bo z całym szacunkiem do jego osoby nie ma pojęcia o czym pisze.

Silniki Bmw są jedne z bardziej nielubiących zasilania gazem pod każdą postacią.

bardzo trudno odpowietrza się układ chłodzenia w BMW, często padają termostaty i niestety często są przegrzewane - są bardzo czułe na to.

Potem pojawiają się problemy z głowicami itp.

Samochody Bmw niestety często są dość mocno podjeżdżone i mimo że kupujesz z "małym" przebiegiem to często on jest 3 razy taki.

Niestety odradzam instalacje gazową do samochód BMW i czy to będzie instalka za 1800zł czy za 10 000zł do V12 wcześniej czy później pojawią się problemy.

 

 

Za 10 000zł możesz kupić fajne autko np. audi A3 lub A4 - droga zawiecha, ale tam bez problemu wrzucisz gaz o ile silnik będzie jeszcze w "miarę" dobrym stanie. W benzynie uchodzisz dobrego Golfa IV bez pewnie klimy itp... ale zawsze to lepszy wybór, zależy jak długo chcesz tym autem jeździć czy opłaca sie wrzucać gaz... silnik typu 1.6 spali Ci tyle benzyny co 2.5 tds :)

 

Jak bmw w dieslu... to 3.0 d , jeśli ktoś dba to jest to bezobsługowy motor z bardzo rozsądnym apetytem na ropę :)

Edytowane przez Rafal_W_wa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Nie słuchaj kolegi... bo z całym szacunkiem do jego osoby nie ma pojęcia o czym pisze.

Silniki Bmw są jedne z bardziej nielubiących zasilania gazem pod każdą postacią.

 

 

 

Moja 21 letnia e30 lepiej jeździ na gazie niż benzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...