Skocz do zawartości

Sportster 1200, grzejący się silnik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakiś czas temu pisałem tutaj w sprawie wymiany olejów i filtrów w moim motocyklu.

Zdecydowałem się na oddanie motocykla w ręce serwisu WMW Jasło.

Zabawa w wymiane oleju w silniku i skrzyni, filtra oleju i filtra powietrza oraz likwidacja luzu na główce ramy kosztowała mnie 600 złotych.

Pomijając fakt, że do silnika wlali mi jakieś 250 ml oleju za dużo, wszystko było ok.

Jednak nie wiem czemu, i pytam czy jest to normalna sprawa bo wydaje mi się że wcześniej tak nie miałem...

Czy możliwe jest, żeby lewy dekiel silnika (od strony wajchy od biegów) po przejechaniu około 30-40 km był na tyle gorący żeby położona na nim kropla wody w widoczny sposób parowała? Ręki nie da się na nim utrzymać dłużej niż 5-10 sekund...

Więc czy jest to normalne i jestem przewrażliwiony, czy wlali mi zbyt mało oleju do skrzyni?

Bo jak wlali za dużo do silnika to czemu nie mogli by wlać za mało do skrzyni...

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Edytowane przez ogromenator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Sporty ale w moim EVO BT (Electra) po 30-40km/h nie radziłbym dotykać pokrywy sprzęgła która jest ciepła bardzo a obudowa sprzęgła jest dosłownie gorąca. A jest to "duży" silnik z osobną skrzynią i dużym sprzęgłem.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 30-40km/h

chodziło o 30-40 km rozumiem? :)

Czyli jak sprzęgło mi nie ciągnie i biegi nie "zgrzytają" to raczej jest ok?

Przy wbijaniu biegów słychać stukniecie dość głośne, ale wcześniej też tak miałem, zaraz po wymianie oleju przez jakieś 50-100 km było ciszej, a teraz też tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz lepiej poziom oleju, oraz napiecie lancucha sprzeglowego przy okazji dla swietego spokoju. Ja u siebie nie sprawdzalem z kropla wody ale na pewno caly blok jest goracy (bierz pod uwage ze to stop aluminium ktory bardzo dobrze przewodzi cieplo wiec to moze byc tez efekt rozgrzanych cylindrow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło o 30-40 km rozumiem? :)

 

Tak. Pomyliło mi się troszkę. Chodziło o dystans, nie prędkość.

 

 

Tak jak pisze Cyborg - sprawdź stan oleju i problem będzie z głowy. Wiesz jakiej marki i typu oleje wlewali w serwisie?

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...