Skocz do zawartości

Olej do gsx


szczedl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze ten temat był poruszany na wiekszosc sposobów, ale chodzi mi teraz o konkretny olej do konkretnego modelu. Mam suzuki gsx 400 z 86 roku, jaki olej byście mi polecili dolać, oleju nie muszę wymieniać bo facet przed sprzedażą go wymienił ale cosik za mało go nalał. Jakiego oleju mogę dolać czy lepiej wymienić cały olej w ogóle. Co powiecie jak bym dolał orlenowskiego 10 w 40 4T? Kumpel zalał honde i przestała mu dymić i równo chodzi więc się zastanawiam nad tym olejem, a może lepiej zalecany castrol? Chyba, że plecacie cały olej zmienic? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze po zakupie uzywanego moto zmnieniasz olej niezaleznie od tego co mowi sprzedajacy, jako ze zwykle nie mowi prawdy.

Wlewasz jakikolwiek SAE 10W40 / 20W50 i gra muzyka.

W zaleznosci od ilosci kasy mozesz pozwolic sobie na wyzszej jakosci olej np polsyntetyk, ale to juz twoj wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli olej wygląda na świeży gdyż nie jest nawet ciemny? Jestem świeży w temacie motorów więc wybaczcie "głupie" z punktu widzenia motocyklisty pytania, ale zrobię tak jak radzisz, 4 litry oleju mnie nie zbawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiadomo jaki masz tam wlany, sntetyk, półsyntetyk czy mineral. Nie wypada mieszać syn-mineral, więc lepiej zmienić całość z filtrem i zalać odpowiedni. Może gość wlał tam jakiś olej od ciągnika i kto wie co może się stać z silnikiem. Ja polecam ci Castrol GPS 10W40, latałem tym na GS500 bardzo długo i dzielnie znosił trudy kurierki moto.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie na zimnym, kiedy ścieknie. W praktyce znaczy to ok 5-10min po wyłączeniu moto. Wykręcamy bagnet, czyścimy, wkręcamy na powrót, wyjmujemy i dopiero odczytujemy.

Edytowane przez Wiesuaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...