Skocz do zawartości

Przerywacz kierunkowskazów


Bob90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przerywacz kierunkowskazów w mojej Czarnulce coraz częściej robi sobie wolne (nie przerywa) i postanowiłem go wymienić, lecz nie znalazłem jakoś takiego który by przypasował. Na "alledrogo" są głównie pod LEDy.

 

Przerywacz do Hondy, konkretnie NTV 650.

2 x 21W + 3,4w

Wejście na 3 piny, ale ułożone w jednym rzędzie (wejście na wtyczkę od kabla).

Moje pytanie - czy z czegoś by mógł przypasować ten przerywacz?

 

Pozdrawiam Bob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że tamten przerywacz też mam swoje lata, a ja nie jestem jedynym posiadaczem NTV w której przerywacz robi sobie przerwy, dlatego wolałbym coś z nowszego motocykla. Nie musi być to nowy przerywacz, ale aby używany był z nowszego motocykla.

Mniej więcej tak to powinno wyglądać i powinno mieć 3 piny.

http://zsf-motorrad.de/popup_image.php?pID...18f764e246d.jpg

 

EDIT: od CBRki 600 F4i (2001) przypasuje ?

Edytowane przez Bob90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to masz w tym przerywaczu fabrycznym kable: zielony (masa), czarny z białym paskiem (+ po stacyjce) i szary (wyjście na przełącznik), więc łatwo będzie Ci wpiąć tam uniwersalny elektroniczny przerywacz. Tym, że w tytule aukcji jest napisane "LED" się nie sugeruj. Większość i tak jest pod żarówki, a do diod pasują tylko dlatego, że nie posiadają sygnalizacji przepalenia włókna (szybsze miganie) i startują od minimalnego prądu - LED ciągnie sporo poniżej 1A, a 2 x 21W + kontrolka to już około 4A. Mam taką chińszczyznę w mojej Hondzie i polecam. Działa pewniej, zapala się od razu po ruszeniu przełącznikiem, nie trzeba czekać na naładowanie kondensatora jak w starych przerywaczach. Poprzedni posiadał nawet sygnalizację spalenia, ale się utopił po myciu :P

 

Konkretnego Ci nie potrafię polecić, bo nie mam z tym doświadczenia (nie psuł się). Szukałbym czegoś o takim zapachu: http://moto.allegro.pl/item1048832816_prze...ed_50_mocy.html

Edytowane przez brys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po wtyczce to da radę tam wpiąć przerywacz od chinola. :biggrin: Są tanie więc możesz kupić 5 stuk od razu. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie przerywacze do chinoli:

 

Przy tym nie wiem czy pod uwagę brana jest kontrolka.

http://moto.allegro.pl/item1081895842_prze..._na_3_piny.html

 

Nie wiem do jakich żarówki jest przystosowany:

http://moto.allegro.pl/item1071332783_prze...ody_zaplon.html

 

Może ktoś zna się na wynalazkach, do których dedykowane są te przerywacze i będzie wiedział czy to będzie współgrało z moimi kierunkowskazami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię w chinolach ale nie powiem czy to będzie działać. Bo nie wiem. :biggrin: Chinole mają różne żarówki, czasem mają 21W, czasem 13 czy 15W, albo z przodu 21W a z tyłu 12W. Trudno to określić normą. Czasem też mają kombinację np.21W tył, 21W przód i jeszcze jedna żarówka w lusterku np.15W czy jakakolwiek inna. A przerywacze są z 2 kablami i z trzema. Występują zamiennie, nie wiem po co ten trzeci kabel bo nigdy nie wnikałem. Czasem mają odwrotnie przypięte kable więc trzeba wyjąć końcówki z wtyczki i zamienić miejscami.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie przerywacze do chinoli:

 

Przy tym nie wiem czy pod uwagę brana jest kontrolka.

http://moto.allegro.pl/item1081895842_prze..._na_3_piny.html

 

Nie wiem do jakich żarówki jest przystosowany:

http://moto.allegro.pl/item1071332783_prze...ody_zaplon.html

 

Może ktoś zna się na wynalazkach, do których dedykowane są te przerywacze i będzie wiedział czy to będzie współgrało z moimi kierunkowskazami.

Raz, że one są identyczne, dwa, że kontrolka nie jest istotna (i tak będzie działać), trzy, że nie wiadomo jak to podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz, że one są identyczne, dwa, że kontrolka nie jest istotna (i tak będzie działać), trzy, że nie wiadomo jak to podłączyć.

 

Nie są identyczne, gdyż pierwszy jest na żarówki 21W, a w drugim nie wiadomo (już znalazłem, że w tych skuterach do których on jest dedykowany, są żarówki 10W), podłączyć za pomocą wtyczki, która jest na kablu, ewentualnie trzeba by zmienić kolejność kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam NTV i mogę Ci smiało polecic przerywacz od jakeigokolwiek forda bo sam taki testowałem w NTV.

Jedyny problem to że musisz zrobić sobie przejściówkę do kabla. Działa bez zarzutu, ma wytrzymalsze styki więc nie grozi mu uszkodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są identyczne, gdyż pierwszy jest na żarówki 21W, a w drugim nie wiadomo (już znalazłem, że w tych skuterach do których on jest dedykowany, są żarówki 10W), podłączyć za pomocą wtyczki, która jest na kablu, ewentualnie trzeba by zmienić kolejność kabli.

Jestem w stanie się założyć o koszt zakupu po jednej sztuce obu, że wewnątrz układowo będą takie same. Ale ja się w sumie nie znam na prądzie, więc nie będę się kłócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak offtopikowo, kiedys jak mi padł przerywacz w etz 250 to zastowalem od żuka, moce zarowek sie zgadzały wiec jakos to migało w miare normalnie (w zuku 3 zarowki a w etz 2 na strone), kolejny przyklad jak w bmw k75 uwalil sie przerywac od kieronkow to byly niezle jaja poniewaz po wyłączeniu zapłonu cały czas swiecil 1 kierunek, przerywacz był sczelny i nie dało go sie rozebrac, ale ze nie dało sie wpiąc nic innego ponieważ szło tam chyba z 10 kabli to rozciąłem go brzeszczotem i okazało sie ze na cawce urwała sie 1 blaszka która jest odpowiedzialna za styki, zalutowałem to dokładnie i z tego co wiem chodzi u kolejnego właściciela bezbłędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...