Skocz do zawartości

LC4 "supermoto" przedni hamulec - rzeźbienie


xden
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wypadałoby trochę ulepszyć seryjne endurowe hamulce w LC4 "sm", bo płyn się gotuje.

 

Teraz pytanie: czy mogę sobie tak po prostu kupić tarczę 320mm ze sporta i dać do wycięcia adapter, żeby pasowała na piastę? Jeśli tak, to z czego najlepiej?

 

Pozostaje jeszcze kwestia zacisku i pompy hamulcowej. Wiadomo motomaster, beringer itd, ale to kupa forsy.

Czytałem trochę po forach i to co się dowiedziałem:

Pompy z dużych sportów w SM = ogromna siła, brak dozowalności (na jednym i drugim mi zależy)

 

Wpadł mi pomysł do głowy, żeby zapakować do lc4 zestaw pompa + zacisk z nowszej aprilii rs 125. Co o tym sądzicie?

do zrealizowania: długie stoppie na dohamowaniu przed zakrętem z redukcją w międzyczasie :D

 

Pozdrawiam

Edytowane przez xden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się spisuje mój brembowski zacisk dwutłoczkowy z tarczą 320. Może najpierw faktycznie sprawdzę zamiast kupować.

Natomiast koniecznie muszę zakupić jakąś pompę, bo rozwaliłem. Z czego ta pompa? Z mito? Aprilii rs? Jakiejś sportowej 600ki?

Edytowane przez xden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się spisuje mój brembowski zacisk dwutłoczkowy z tarczą 320. Może najpierw faktycznie sprawdzę zamiast kupować.

Natomiast koniecznie muszę zakupić jakąś pompę, bo rozwaliłem. Z czego ta pompa? Z mito? Aprilii rs? Jakiejś sportowej 600ki?

pompa zadziala praktycznie kazda procz chinskich...

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest schemat, jak duke I ma to rozwiązane:

http://ktmworld.com/ktm_oem_parts_schemati...normalBackUrl=1

U mnie jest ta sama piasta z przodu, czyli potrzebuję magicznego adaptera - część nr 10 (pewnie z 500zł) i samej tarczy z duke'a (drugie 500zł).

 

Dlatego raczej dam do wycięcia adapter pod tarczę 320mm ze ściga i będzie to samo za 1/10 ceny. Jeśli prawię herezje, to proszę o sprostowanie ;)

Co z tą pompą? Może być z mito?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...