Skocz do zawartości

Kask lekko przyduży/przymały - który lepszy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kupuję kask dla żony na allegro AIROH SV-55 SPORT. Niestety nie mamy możliwości zrobienia przymiarki w jakimś sklepie. Żona ma obwód głowy na wysokości czoła 54,5cm. Na aukcjach podają, że rozmiar XS(53-54cm), a rozmiar S(55-56cm).

Zatem mam dylemat. Czy kupić mniejszy i liczyć, że się w środku lekko zbije i nie będzie przyciasny, czy kupić większy i mieć nadzieję, że nie będzie latał po zbiciu się.

 

Proszę o rady, bardzo mi zależy, żeby żona miała komfort a nie udrękę na motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask musi być wygodny. Lepiej kupić mniejszy jak jest na granicy niż za duży. mniejszy się na 100 % rozbije a większego nie zmniejszysz. Co do samej rozmiarówki to podszedłbym do tego sceptycznie. Ja miałem nolana M i zmieniłem teraz na X-Lite'a z rozmiarówki wychodziła M i to tak na granicy z L, ale po przymiarce kupiłem S. Na początku był ciasny i zrobiłem max 50 km bo mi baniak trzaskał, a po 1500 km jest ok.

Lepiej kupić mniejszy bo na 100 się rozbije.

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Mniejszy kask się napewno "rozbije". Nie może też być do przesady mały, bo nie będzie w stanie wytrzymać 30 min na moto. Najlepiej niech żona ubierze taki kask w jakim kolwiek sklepie i posiedzi w nim tak z 15 min. Zobaczy czy daje radę.

Za duży kask zdecydowanie odpada.

 

Co do rozmiarówki, to firma firmie nie równa, więc w grę wchodzi tylko mierzenie konkretnego modelu.

Edytowane przez Cwikol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mamy możliwości zrobienia przymiarki w jakimś sklepie.

 

Jak kupicie i będzie pasował to będziecie mieli mega farta. Kupowanie kasku bez przymiarki to loteria. Kaski, wyściółki mają różne kształty - jedna firma w danym rozmiarze pasuje super, a inna jest zupełnie do kitu. Ryzykowna decyzja IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] bardzo mi zależy, żeby żona miała komfort a nie udrękę na motocyklu.

 

...to zapomnij o kupowaniu bez przymiarki.

 

Tez sobie wybralem kask w sieci, na moje szczescie przymierzylem go w sklepie jeszcze przed licytacja. Po tym jezdzilem po sklepach, mierzylem i ten, ktory byl wygodny zakupilem.

 

Dopasowanie kasku to tak indywidualna sprawa, ze kupic w sieci [o ile bedzie taniej] mozesz dopiero wtedy, gdy juz dopasujesz sobie model i rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tez opcja, ze zaryzykujesz i kupisz troszke za duzy, i malzonka bedzie uzywac kominiarki ;]

w razie czego dowiedz sie u sprzedawcy, czy jest mozliwosc zwrotu towaru(musi byc zgodnie z prawem klienta) i czy jest mozlisowsc zamiany na inny rozmiar.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask nie moze byc ani przyduzy ani przymaly.... :flesje:

 

Material z czasem uklada sie do twarzy / glowy, odatkowo sie "wyrabia ". Bierz nieco mniejszy, z czasem sie ulozy i rozejdzie, bedzie dobryi dopasowany.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam właśnie takiego baniaka na granicy S i M :biggrin: . Ale to faktycznie w każdej firmie/modelu jest inaczej, właśnie z powodu kształtu wyściółki itp. Wybrałem S i rzeczywiście na początku trochę obciskał, ale później świetnie się dopasował. Aczkolwiek jeśli kask na prawdę ciężko wchodzi to trzeba sobie odpuścić. No w Twoim przypadku tego nie sprawdzisz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowanie kasku przez internet to kiepski pomysł. to tak jak z odzieza. rozmiarówka moze i sie zgadza ale kazdy ma inny kształt głowy i kaski tez sa rozne. sharka ostatnio mierzylem i nawet S mi latał na łbie. agv mam rozmiar ML a suomy L. po prostu loteria na maxa

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem mam dylemat. Czy kupić mniejszy i liczyć, że się w środku lekko zbije i nie będzie przyciasny, czy kupić większy i mieć nadzieję, że nie będzie latał po zbiciu się.

Mój Airoh SV55 z wielkim, oporem ułożył się do głowy. W dwóch miejscach musiałem mu pomóc bo cisnął okrutnie. Kupiłem zaś minimalnie za ciasny.

Ważna rzecz- kask o rozmiarze S jednego producenta może być za duży, a innego w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kupuję kask dla żony na allegro AIROH SV-55 SPORT. Niestety nie mamy możliwości zrobienia przymiarki w jakimś sklepie. (...)

Proszę o rady, bardzo mi zależy, żeby żona miała komfort a nie udrękę na motocyklu.

 

Dlaczego nie mozesz przymieżyć? Kto w ogóle powiedział, ze Airoh będzie dla niej ok?

Horb napalił się na Airoha. Ale okazało się, ze nie lezy. Wybrał po kilkunastu przymiarkach Caberga. I juz miał kupić, ale w sklepie podsunęli mu jeszcze HJC. Przymierzył i kupił bez wahania.

Ja jeździłam w Airohu. Tez po iluś róznych próbach i przymiarkach. Jako drugi wzięłam Suomy. Airoh leżał super i byłam zadowolona. Ale po przymierzeniu Suomki dołożyłam kasy, bo... leżał jakby był z mojej głiwy odlewany.

Ostatecznie kaski się rozbijają - ugniata się wyściółka, więc teoretycznie za mały lepszy...

ALE nie każdy model jest idealny dla każdej głowy. Koniecznie do sklepu i mierzyc. i to nie jeden model, a kilka kasków różnych firm. Dopiero wtedy będzie idealnie. Inaczej zawsze jest ryzyko.

Co do Airoha: mój się rozbił ładnie. Gdybym wzieła większy, byłaby porażka.

Jeśli naprawdę nie asz wyboru, chyba mniejszy będzie lepszy. Tylko znów: o ile mniejszy? (I nie mam na myśli obwodu w jednym miejscu)

Edytowane przez Sihaja

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...