Skocz do zawartości

Kominiarka


Sylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od lat używam oddychających kominiarek, którymi handluje RetBike (Cuerdo czy jakoś tak), i jestem z nich zadowolony - przez cały rok. Dziś kupiłem takową na Mototargu - pod nowy kask, którego jeszcze nie mam.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jedwabną kask się sam wslizguje, nie czuje się fałdek, nie wiem czemu nie śmierdzi, po upraniu wstrząchniesz i za kilka minut sucha ( na słońcu oczywiście :icon_mrgreen: )

 

Po przeczytaniu tej opinii kupiłem sobie jedwabną kominiarę Oxforda. Wcześniej jeździłem w cienkich bawełnianych - Polandexa i jeszcze jakiejś. Potwierdzam uwagi Zbycha (Wdzięczność Zbychu). Na zimne dni mam kominiarkę Vanucci z windstopperem na szyję, ale na taką pogodę jak teraz przerzucam się na cieniutkie jedwabne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam kominiarke BRUBECK z bawełny i jest ok nawet w bardzo ciepłe dni:)

"...Pi**dol dwulicowców, fałszywi koledzy

Cieszą ryj jak Cię widzą, po czym wbiją nóż w plecy

Poszukiwacze hecy, w głowach mają pusto

Patrząc na gó*no w kiblu, pewnie myślą, że to lustro..."

my-penis-and-i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw kupiłem zwykłą bawełnianą z Louisa. Po miesiącu zrobiła się szmata, za luźna. I jakaś taka niewygodna.

 

Teraz mam jedwabną także z Louisa i jest bardzo dobra. Największa wg. mnie zaleta: nie rozciąga się jak bawełna, jest dobrze dopasowana do głowy. Od 2 sezonów jej używam i cały czas jest ok.

Edytowane przez Saturnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Powiem Ci, że nigdy nie kupię kominiarki przez net.

Miałem kilka już ale zawsze po długim przymierzaniu.

Zawsze coś było nie tak, to szew nie tak, to materiał do doopy albo nie leżała jak należy.

W sklepach ceny nie są wyższe więc polecam zakup osobisty.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chce kupic kominiarke pod kask na motor http://www.allegro.pl/item942252466.html co sądzicie o tej lub dajcie linka do innej którą warto kupić !

 

Kupiłem identyczną, leży na głowie beznadziejnie, otwory na usta i oczy nie pasują mimo że rozmiar dobry, pod kask absolutnie się nie nadaje. Natomiast kupiłem też do kompletu kołnierz z tej samej "serii" i jest jak najbardziej ok.

 

witam - ja osobiście zakupiłem w połowie zeszłego sezonu kominiarke jak na zał. linku - dla mnie super - przewiewna i nie gorąca - polecam

 

http://www.allegro.pl/item933874251_termoa...ony_srebra.html

 

Też mam, polecam.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przedstawione powyżej modele są przeznaczone na trochę inne warunki.

Kolega wrzucił link do kominiarki z pseudowindstopperową membraną przeznaczoną raczej na chłodniejsze dni, a Brubeck pasuje bardziej na lato.

Nie podoba mi długość tego kołnierza - jeśli nie masz kurtki z wysokim stójką to na pewno będzie wyskakiwać przy obracaniu głową.

Co do Brubecka to sam używam i polecam :lalag: . Po długiej jeździe kask nie pachnie jak krowie z tyłka wyjęty a i komfort termiczny zupełnie inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam neoprena scotta , mialem taka ale sie poprul material na samej gornej czesci ( nie neopren) i zmienilem na zwykla polarowa, jakies renomowanej firmy i zaluje , bo sie wyciaga strasznie.

 

Najechetniej kupil bym 100% neoprenowa , bo ts byla mieszana , ale chyba takich nie ma na moto :)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja kupiłem sobie na motobazarze kominiarkę za 50 zł z jakiegoś tam materiału. Bardzo super sprawa. Problem tylko jest taki, że kupiłem z dwoma dziurami. Jedna na usta, druga chyba na nos. Nigdy nie mogę utrafić. Za szeroko pod nosem. Jak dam na nos to znowu w taką pogodę gile z nosa przeszkadzają. Jako produkt polecam 100%, ale z jedną dziurą. Cała twarz, lub tylko oczy.

Kiedyś dostałem taką bawelnianą, ale teraz to można nią motor czyścić. Skarpeta się zrobiła.

Taka za 5 dyszek będzie chyba spoko. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...