Skocz do zawartości

problem z napedem - haczy skrzynia?


pawelcbr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku lat jezdze motocyklem CBR f4 600 99 rok. Ostatnio zauwazylem problem, chyba ze skrzynia lub sprzeglem, cos "strzela" haczy w trakcie jazdy, sprawdzilem to na postoju wrzucajac bieg na podnozce, im wyzszy bieg i wieksze obroty tym glosniej i mocniej haczy. Dzieje sie to na kazdym biegu w nieregularnych odstepach. Ponadto na zgaszonym silniku na luzie przy kreceniu tylnym kołem bylo schychac jakies"przeskoki" badz zegotanie w skrzyni? bylo to kilka przeskokow na jeden obrot kola. Po przejechaniu kawalka, i probie na postoju klolo krecilo sie juz cicho i bez przeskokow. Ktos moze spotkał z czyms takim ? Olej wymieniony ok 5tys temu motul 5100. Raczej bede chcial szukac tej usterki sam, z manualem w reku, wiec bede wdzieczny za wszelka pomoc.

 

pozdrawiam i z gory dziekuje za wszelkie wskazowki i pomoc

 

Paweł

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naped zmienialem cały zebatki JT i łancuch DIDa rok temu i zrobilem nim jakies 6 tys. Tez pierwsza mysl byla ze naped. Chyba ze ktores ogniwko bylo wadliwe ? Naciag jest wmiare ok, jednak faktycznie w jednym miejscu jest naciagniety mocniej w innym luzniej, ale wydaje mi sie to jeszcze w granicach toleracji. Sprawdze jeszcze czy po sciagnieciu łancucha na sucho problem ten wystepuje. Ale jak mialem stary łancuch zuzyty to on owszem "strzelal" podobnie jednak teraz jest troszke inaczej.

Bardziej obstawial bym jakies łozysko w skrzyni ze sie rozpadlo, ale czy wystepuje tam cos takiego? co moglo by dac efekt podobny ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się posypało łożysko w skrzyni to by zrobiło "chrup" i koniec jazdy. Zbadaj ten łańcuch i właściwe ustawienie koła. Może zębatka jest krzywa i łańcuch krzywo wchodzi itd. Zdejmij pokrywkę na silniku i kręcąc kołem obserwuj czy łańcuch ładnie wchodzi na zęby czy się podwiesza co jakiś czas. A na odpalonym silniki nie zbliżaj się do łańcucha. :icon_mrgreen:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znalazłem chwile czasu i zacząłem sie dobierac do napedu. Pierwsze co zauwazyłem, to lekki luz zebatki napedowej łańcucha na wałku skrzyni, chodzi o luz poprzeczny, wieloklin trzyma ok, i łancuch jest zbierany odrazu, natomiast zebatka chwieje sie delikatnie na boki, czy to normalnie?? jak zapalilem moto bez łancucha to ta zebatka delikatnie "dzwoni". Po jej sciagnieciu skrzynia pracowala poprawnie, i niebylo zadnych problemow. Łozyska w kole tez sa ok, jedyne co mnie zastanawia to miedzy łozyskami jest tulejka w srodku koła i ona ma luz na boki, ale tak chyba mu si byc, zeby koło kreciło sie na łozyskach ?.

 

Jak narazie zostaje łancuch i powinno pomoc. A jak WY myslicie??

 

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na boki na wielowypuście może chodzić. Jak sprawdzałeś łożyska w kole? Tulejka może luźno latać.

Ostatnio miałem taką skrzynię gdzie jedno łożysko sie lekko posypało i pod obciążeniem jeden wałek od drugiego się "odsuwał". Doprowadziło to do uszkodzenia zębów, jeśli dobrze pamiętam piątego biegu.

Generalnie ciężko jest doradzić jak sie nie słyszy dźwięku i nie wiemy skąd dochodzi. Jak to zwykle bywa trzeba wszystko posprawdzać jedno po drugim

 

Smiert Szpionom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, dodatkowo zauwazylem ze najwieksze "szarpanie" wystepuje zaraz przy dodaniu gazu np po zmianie biegu lub ruszaniu, manetka na 0 i wcisniecie gazu, nastepuje wlasnie owy problem. Jak by trzymac gaz rownomiernie i caly czas pod obciazeniem łancuch i naped to raczej nic sie niedzieje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...