Skocz do zawartości

Rama od scigacza 125 2t, silnik 250-500cmm 4t


Patryk94BP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

podczepię sie pod temat z innym pytaniem,

 

mam zębatkę przednia założoną oryginalną z gumą która ma 16 zębów, posiadam zębatkę cienką 14 zębów bez tej gumy, Chciałbym mieć lepsze przyspieszenie i krótsze biegi, ale po założeniu tej mniejszej łańcuch szura po ślizgaczu plastikowym pod łańcuchem, może tak szurać?

 

 

No tak wogole nie z tematem zwiazane ale juz..;p Jak juz zmieniles zebatke to lancuch powinien byc dopasowany do zebatek( odpwoiedni naciag) jesli nie da sie tego zrobic naciagiem a pewnie nie to powinienes skrocic lancuch :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wogole nie z tematem zwiazane ale juz..;p Jak juz zmieniles zebatke to lancuch powinien byc dopasowany do zebatek( odpwoiedni naciag) jesli nie da sie tego zrobic naciagiem a pewnie nie to powinienes skrocic lancuch :biggrin:

 

 

łańcuch da sie naciągnąć przesuwając koło tylko że zębatka ma mniejszą średnice i przez to łańcuch jest niżej i wtedy ociera,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSZALAŁES !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

CHCESZ SIE ZABIĆĆ!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Nie radze Ci robic takich experymentów

1) hamulce nie przystosowane do tak duzej predkoscie

2) rama nie przystosowana !!!

3) opony nie są przystosowane sa o wiele siensze niz w 500ccm !!!

Ale robisz to na własne ryzyko ja bym twego nie robił bo mozesz jechac i moze ci peknac rama w któryms miejscu i przy np. 200km/h to dobrze sie nie skonczy nastepne bedziesz miał o wiele słabsze hamy zobacz ze w scigaczach są po 2 hamy na przednie i 1 na tył tu masz tylko 2hamy czyli bez przedniej 1 tarczy to bedziesz miał jakies 3/5 tego co powinno byc do zatrzymania 500'sety

 

Jednym słowem konstrukcja jest wyprodukowana dla silników o poj 125ccm a nie 500ccm a to był by o 4 razy mocniejszy silnik

 

No i jeszcze łancuch zebatki i inne drobiazgi które ulegna szybszemu zniszczeniu

 

JA OSOBYSCIE BYM SIE NIE ODWAZYŁ :icon_twisted: ale co zrobisz to Twój wybor juz lepiej sprzedaj rame od 125 i kup porzadna od 500 czy ile tam

pozdro :notworthy:

nie boj sie o mnie ;) juz ja silnik dopasuje do motoru. a jak sie zabije to w przekonaniu ze robilem to co kochalem :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łańcuch da sie naciągnąć przesuwając koło tylko że zębatka ma mniejszą średnice i przez to łańcuch jest niżej i wtedy ociera,

W którym miejscu ociera? Ślizga sie po wahaczu? Zrób foto najlepiej.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu ociera? Ślizga sie po wahaczu? Zrób foto najlepiej.

 

 

ociera o osłonę wahacza plastikową ( na większej zebatce też ale jak zmienię na mniejsza to mocniej i już sie opiera cały czas)

 

zmieniłem przed chwilą tą zębatkę i słychać strzelanie, wszystkie używane zębatki są, raczej nie mozna z tym jeździć? bo szybko napęd siadzie, ale duzo lepiej się jeździ bo nie trzeba tak kręcić

Edytowane przez Digidy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ociera o osłonę wahacza plastikową ( na większej zebatce też ale jak zmienię na mniejsza to mocniej i już sie opiera cały czas)

 

zmieniłem przed chwilą tą zębatkę i słychać strzelanie, wszystkie używane zębatki są, raczej nie mozna z tym jeździć? bo szybko napęd siadzie, ale duzo lepiej się jeździ bo nie trzeba tak kręcić

Nie można tak jeździć. Jak strzela to juz coś nie tak jest :)

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można tak jeździć. Jak strzela to juz coś nie tak jest :)

 

To strzelanie to przeskakiwanie łańcucha po zębatce, wiem bo w kawie zużyłem zębatkę prawie do końca :)

Można z tym jeździć jeżeli nie będziesz pałował. Powiedzmy dojazdówka do sklepu po nową zębatką i powrót do domu, normalnej jazdy nie polecam bo tak jak Michoa spadnie Ci łańcuch :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nie ma sie czego bac :biggrin: po prostu niektorzy maja wyobraznie jak mozna motorek przerobic :cool:

 

 

Mylisz tu ulanska fantazje z doswiadczeniem ktorego niemasz dlatego wydaje Ci sie ..... Mialbys doswiadczenie / wiedze - balbys sie a tak co ( tylko glupi sie nie boi ).

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nie ma sie czego bac :biggrin: po prostu niektorzy maja wyobraznie jak mozna motorek przerobic :cool:

 

Młody jeszcze jesteś i brak Ci wyobraźni aby sobie uświadomić jak bardzo boli pęknięcie takiej ramy składaka podczas jazdy.

Z takimi pomysłami długo się motocyklami nie pobawisz.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody jeszcze jesteś i brak Ci wyobraźni aby sobie uświadomić jak bardzo boli pęknięcie takiej ramy składaka podczas jazdy.

Z takimi pomysłami długo się motocyklami nie pobawisz.

na ten pomysl wpadlem z wujkiem(mechanikiem), który sam ma motor i jest w temacie od wielu lat. przeciez ja do ramy 125 nie chcialem wstawiac silnika 4 cylidrowego tylko 1/2 4t ktory mialby moc podobna do odblokowanego 125. samobojca nie jestem :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ten pomysl wpadlem z wujkiem(mechanikiem), który sam ma motor i jest w temacie od wielu lat. przeciez ja do ramy 125 nie chcialem wstawiac silnika 4 cylidrowego tylko 1/2 4t ktory mialby moc podobna do odblokowanego 125. samobojca nie jestem :bigrazz:

A jednak sprawa dyskusyjna ponieważ silnik 2T o pojemności 125cc jest dwu a nawet trzykrotnie lżejszy od silnika 4T podobnej mocy.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...