Skocz do zawartości

EXC 200- nie wchodzi na obroty, "dusi się"


lukas90MX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu- stało się to nagle ;) - mój exc200 nie chce wchodzić na wysokie obroty. Od dołu idzie elegancko, i od pewnego momentu zaczyna się jakby dusić. Jakby coś go blokowało. Nie przerywa, nie pierdzi itp, tylko się dusi.. Ciężko to opisać..

Na "luzie" wszystko jest ok i normalnie wchodzi na obroty..

 

Co może być tego przyczyną??

Dodam, że zmieniałem świecę, ściągałem filt powietrza, tłumik, niedawno czyściłem gaźnik (tzn kilka miesięcy temu ale mało jeżdzę)

Z tłokiem to raczej problemy nie są prawda? Bo wtedy nie miałby mocy, a on do pewnych obrotów chodzi dobrze.

Może regulacja gaźnika? coś z elektryką, zapłonem?

Edytowane przez lukas90MX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności wyczyść gaźnik jeszcze dokładnie i ustaw go według serwisowki, tak samo wyczyść porządnie filtr i nasącz go olejem poprawnie, możesz zajrzeć do zaworu wydechowego jak działa ( czy nie ma oporów, nie zacina się) czy w ogóle działa. A tłok to w ogóle kiedy wymieniałeś i ile ma nalatane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcia ustawiłbym porządnie gaźnik, ale nie mam żadnej serwisówki..

Filt jest raczej czysty i dobrze nasączony (a bez filtra dzieje się to samo więc chyba nie jego wina ?)

I teraz pytanie- jak sprawdzić, czy zawór wydechowy działa poprawnie ? (nawet nie wiem o co chodzi mówiąc zawór wydechowy)

Motor mam ok 9 miesięcy i tłoka nie wymieniałem. Tylko ja jeżdzę raz w tygodniu na weekendy więc dużo kilometrów nie nabijam i nie szaleje po torach itp.

Edytowane przez lukas90MX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mówię, że nie wiem nawet gdzie ten zawór wydechowy się znajduje.. I czy w ogóle takie coś jest w Ktmie??

Jest to 2000 rok..

hmm tłok mówisz?.. Wiem, że różne objawy tego mogą być, ale w poprzednim motorku jak mi pierścienie popękały to na wysokie obroty wchodził, ale na niskich w ogóle nie trzymał.. Czy miałby w ogóle moc jakby coś z tłokiem było?

Bo nie mam nawet za bardzo czasu na rozbieranie go, więc nie chcę od razu przechodzić do sprawdzenia tłoka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że to nie jest wina tłoka, tak jak piszą wyczyść gaźnik i filtr powietrza, jak byś mógł to sprawdź jakie masz w nim dysze i jaki jest symbol na iglicy i napisz :bigrazz: bo też borykam się z regulacją w moim kacie i chciałbym porównać ustawienia.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zrobione.. Wszystko co możliwe zrobiłem a to rzeczywiście chodziło o ten zawór.. Tzn zrobiłem kiedyś tak, że dokręciłem tą śrubkę (na zdjęciu zaznaczoną strzałką) bo leciał z niej olej- to myślę sobie- trzeba dokręcić :bigrazz:

A ta śrubka jest odpowiedzialna za zawór wydechowy tak?? Bo ten zawór to jest to całe w środku tam gdize ta zielona uszczelka tak?

Możecie napisać przy okazji jak on działa? Tak z mojej ciekawości.. Bo jak patrzyłem to się nie ruszał w ogóle, dopiero jak odkręciłem tą śrubkę to zaczął "chodzić" .. heh.. tzn dwie śrubki, bo z drugiej strony też.. a właśnie. ten zawór to z jednej strony czy dwóch jest?

 

 

ZDJĘCIE

Edytowane przez lukas90MX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te śrubki mają role oski tego zaworu jesli je dokrecisz to nie bedzie chodził.Zawór jest napedzany z silnika takim bolcem.Nie wiem na jakiej zasadzie działa to w silniku.

Tam jest mechanizm odśrodkowy który popycha ten bolec.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...