Skocz do zawartości

Strzelanie paska napędowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

ostatnio zauwazeyłem ze w moim motocyklu przy odkreceniu manetki na maxa na takich obrotach kiedy jest najwiekszy moement obrotowy slysze takie jakby strzelanie stukanie cykanie.

zwlaszcza jak jade wzdluz barierek. i dzwiek sie odbija.

nie zauwazylem zeby motocykl przy tym szarpał. tylko slychac strzelanie.

koła zebate sa ok, pasek tez ma wszystkie zeby i nie widac pekniec na nim.

ma przejechane ok5-6tyś km.

jest orginalny, wymieniony tuz przed moim zakupem, jeszcze w stanach wiec jest orginalny, zanim moto sprowadzilem od dobrego znajomego ze stanow.

 

wczesniej tego nie mialem, ale motocykl stał na dworze kilka dni w te najwieksze ulewy, a zwykle stoi w garazu.

niewiem czy to ma jakis zwiazek ale przeciez myje do karczerem i nic po tym nie bylo podobnego.

zauwazylem to dzis.

przy kazdym mocniejszym odkreceniu manetki slychac stuki.

 

przez caly okres uzywania motocykla jak go kupilem smarowalem pasek od wewnatrz po kazdym myciu mydlinami - to podobno "konserwuje" pasek.

wielu znajomych tez tak robi i nie maja problemow.

 

co robić? ratujcie.

 

niechce stanac gdzies na trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niechce stanac gdzies na trasie

 

To nie żyrj Viagry przed podróżą. :icon_twisted:

 

 

Może pas o coś ociera? Masz w tym modelu napinacz pasa w postaci rolki pod wahaczem? Może tam coś nie halo jest. Jak dajesz ognia to górny bieg pasa się naciąga a dolny poluźnia, wtedy napinacz może pajacować.

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję iż jest to rocznik 2004/2005?

Też tak miałem jednak nie mogę stwierdzić czy prowadzi to do zerwania pasa.

W czasie ostrego przyspieszania czułem/słyszałem delikatne trzeszczenie. Nie ma to związku z napinaczem i tego typu innymi aspektami. Mnie pas się nie zerwał. Być może następnemu posiadaczowi. Pas nie wykazywał oznak zmęczenia, zużycia, zniszczenia...

Nie martw się, śmigaj. Najwyżej się zerwie. Kupisz nowy. Wszak i łańcuchy trzeba zmieniać - tak więc normalna eksploatacja.

Dodam i podobnych odczuć nie miałem z pasami z wczesnych XB 2002 (11mm), jak i z roczników 2006/2007, ani z Rotaxem 2008/2009.

Edytowane przez maarp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i tam to dopiero pas aż jęczy...

co wy panowie żartuje! osobiście uwielbiam buella i jego wszelkie rozwiązania techniczne, najbardziej żal że produkcja Buł została zakończona, miejmy nadzieje ze nie na zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...