Skocz do zawartości

Oldschool kask


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie masz zamiaru od razu rozbijać sobie główy na tym skuterze :D. Tak poważnie to kiedyś gdzieś widziałem kaski typu "orzeszek", były to nowe kaski obszyte skórą bądź skają ;), w połączeniu z goglami naprawdę fajnie wyglądały. Jak znajdę to zapodam link. Nie wiem jaki masz fundusz bo zauważyłem, że są oryginalne kaski Vespa tyle, że stosunkowo drogie i nie wiem czy są oldschoolowe :D. Co do bezpieczeństwa to najlepsze sa kaski integralne, no ale do takiego stylowego skuterka to niebardzo taki pasuje ;).

 

P.S. Posiadam kask Caberg Freedom w rozmiarze S (55-56), praktycznie raz ubrany, gratis pokrowiec :D. Może właśnie taki Ciebie interesuje. Jak coś to więcej info na pw.

 

http://je.pl/hucl o coś takiego mi chodziło.

Edytowane przez Meydey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazłem wyniki testu kasków przeprowadzonego w UK, na 5 możliwych gwiazdek kaski LS2 miały 4 , więc dobrze;] Często kaski "lepszych" (droższych) marek mają gorsze oceny . Odnośnie wyniku LS2 byłem zainteresowany , bo sam mam kask te firmy , bardzo dobrze się sprawuje , jest wygodny, trwały i dobrze chroni ( wiem bo miałem w nim wypadek , przy którym dosyć mocno uderzyłem głową, a prawie nic nie poczułem i nic mi się nie stało)

więc polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LS2 to dość dobra firma. Kaski są dobrze zabezpieczone. Kosztują nie wiele. Za ok 200zł masz dobry kask. Na skuter, choper. Moim zdanie, bez szczękowy kask, porównywalny do kasków markowych do 1500.

Gdyby jeszcze mu dodać zapięcie 2xD to rewelacja

Edytowane przez josha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich kasków można szukać z typu oldschool/retro? Coś co pasowałoby do Aprilii Hawany, Vespy etc

 

co np. można powiedzieć o kaskach LS2?

Czy to dość dobra firma czy niebezpieczny badziew?

 

Oldschoolowe i super oryginalne są kaski MOMO DESIGN, ale cena wysoka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Hej, doradźcie proszę!

 

Poszukuję jakiegoś skąpego, ale jednak bezpiecznego kasku do spokojnej jazdy weteranami/pierdopędami. Coś typu Jet lub orzeszek, mocno zastanawiam się nad LS2 OF583 z daszkiem i goglami: https://sklep.motormind.pl/userdata/gfx/02cf5bad780b49bcc6aaeff67a915124.jpg

ale może macie jakieś lepsze propozycje. Zależy mi bardzo na poczuciu wiatru na twarzy, także najchętniej wziąłbym jakiegoś pseudo orzeszka, ale kask musi być też bezpieczny, więc pewnie jet lepszy. Cena powiedzmy max 500, ale równie dobrze może być i 250.

 

Co sądzicie, jakich używacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzeszek chroni co najwyzej przed sztacheta na wiejskiej potancowie.

Bezpiecznie - integral, orzeszek - lansowo.

Wybor nalezy do ciebie.

A tak naprawde jedyny sensowny kompromis to Bullit Bell-a lub Gringo Biltwell-a.

Edytowane przez ntech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzeszek chroni co najwyzej przed sztacheta na wiejskiej potancowie.

Bezpiecznie - integral, orzeszek - lansowo.

 

Sa jeszcze pół otwarte i tez daja rade ..... nawet przy powaznym dzwonie ( sprawdzone na własnej skórze )

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym majkel zaliczyłeś dzwona?

Marki Ci nie podam bo było to dawno ale ... był otwarty z opuszczana szyba ....oczywiscie atestowany kupowany w uk

Kilka koziołków w powietrzu i upadek na asfalt z uderzeniem łbem o ziemie ... kask cały ale mimo wszystko poszedł do kosza.

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też kiedyś się wysypałem w jecie z szybką, jakiś Caberg, zadziałał, a szybka uchroniła twarz przed zadrapaniami, ale teraz nie chcę szybki.

 

Czy może są tu jacyś użytkownicy LS2 OF583?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...