Skocz do zawartości

Stabilność motocykla przy wyższych prędkościach


LYsY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skocz do kolesia co ci te opony montował niech jeszcze raz sprawdzi wyważenie. Jak się sprawa nie poprawi to spróbuj je zareklamować. Co prawda DLem nigdy nie latałem ale u mnie niestabilność na niemieckich autostradach pojawiała się tylko gdy miałem niewyważone przednie koło i raz gdy uszkodziłem mojego przedniego dunlopa na dziurze.

A tak w ogóle to co to za niestabilność? Zaczyna kierą bujać i przenosi się na całe moto? Czy może coś innego? A jak przy małych prędkościach? Nie wężykuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyważenie nie będzie miało takiego wpływu na stabilność jak piszecie. Bez przesady. Zacznij od sprawdzenia ciśnienia i osiowości ustawienia tylnego koła.

 

PS. A co do TDM - bez obrazy Panowie, ale zachowujecie się na zasadzie "mam brzydką żonę, ale jest super, bo dobrze gotuje". Nie oszukujcie się - szkaradna jest ;) ;)

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...u mnie od nowości, niezależnie od opon, 'śledzi węża' ...w okolicach 2zł ...z topem wcześniej

...chociaż ostatnio praktycznie w ogóle nie doświadczam tego zjawiska ...czyli albo zwolniłem (w sumie nie wiem ile jeżdżę, bo gps zasłania mi prędkościomierz :D ...ale 7k rpm na ostatnim biegu to chyba więcej niż można na publicznych drogach w Polandii) ...albo jeżdżenie z 'plecakiem' polepsza stabilność przy wyższych prędkościach...

 

...poza tym ...LYsY ...gdzie ty się tak śpieszysz ?? :D

 

 

pozdr,

w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam telepało jedynie jak puściłem kierownice (Bandit 1250 SA przy 50-60 km/h) na tzw. dojazdach do świateł czy w korkach ..... ale to było chyba związane z ciśnieniem opon (jak trafnie zauważył Paweł), chociaż nawet jak dopompowałem to sytuacja się czasami powtarzała.

 

Według mnie z biegiem zużywania się opon zaczeło się to pojawiać (Pirelli Diablo Strada) po przejechanych ok. 18 000 km.

 

Wcześniej licznikowe 200-230 km/h na autobahnie, z trzema pełnymi kuframi, bez pasażera i nic ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...