Skocz do zawartości

Demontaż/Montaż przednego koła !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie bede ukrywał jestem zielony wobec samodzielnych napraw motocykla, dlatego mam małe pytanie dotyczące bardziej juz zamontowanie z powrotem przednego kola, a mianowicie chodzi o to jak dokręcić śrubę osi ? Zrobić to normalnie czyli dokrecic dosyc mocno (na siłe) czy musi byc zachowana jakas odppowiednia proporcja ? Czy siła dokręcenia śruby osi ma wpływ na to czy koło bedzie sie kreciło swobodnie czy moze miec opór ?

Pozdrawiam, z góry dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz wiedzy i doświadczenia to możesz łatwo popsuć motocykl. Nawet jak bardzo mocno skręcisz koło to nie powinno mieć oporu w obracaniu się. Ale...jak za mocno skręcisz w zawieszeniu i kole (łożyska) powstaną bardzo duże obciążenia co może być bardzo niebezpieczne. Oś koła nie jest aż tak finezyjna żeby psuć się przy mocnym dokręceniu, ale jest to element bezpośrednio odpowiedzialny za Twoje zdrowie i życie. Mając jako-takie doświadczenie w mechanice powiedziałbym Ci żeby bez dynamomentru skręcić to na "70%". Ale to niewiele Ci mówi zapewne. Zwykły klucz zakładasz, bez żadnych przedłużek, rur czy dźwigni na nim, i skręcasz w miarę mocno, ale nie na chama. Nie skacz na klucz, nie nogą/głową, po prostu ręką ciągnąć klucz w górę. Wiele osi kół ma otworki w które montuje się zawleczki zabezpieczające, nie zapomnij o tym bo to ważne.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...