Skocz do zawartości

brak słów peugeot ze wstecznym, o co chodzi??


tomxx92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Złożyłem silnik do peugeota jetforca na gaźniku 2T i po jego odpaleniu kręci sie do tylu. Co może być tego przyczyną?? Dodam że zapłon nie ma możliwości regulacji, klin na wale nie jest ścięty także zapłon nie jest za wczesny no a na słuch to silnik chodzi w miare normalnie (niewiem jak z mocą bo nie jeździłem nim)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wszystko co związane z iskrą. Tu tkwi problem. W złym momencie jest iskra i silnik odpala nie w tą strone co trzebna. Zawczesny zapołon? NIe myle sie?

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z zapłonem wszystko sprawdziłem, wtyczki dobrze podłączone, impulsator nie ma możlwości żadnych regulacji, magneto na swoim miejscu.

 

A czy taka sytuacja może być od skrzywionego jakoś minimalnie korbowodu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałby być nialada banan. BTW Silniki nawet te 2T nie mogą pracować w drugą stronę, nawet ustawienie sworznia to uwzględnia :bigrazz:

Spróbuj odpalić silnik (sam silnik) wski, komara, czy chociażby trabanta w drugą stronę, uwierz, zadziała.

Sorry za offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałby być nialada banan. BTW Silniki nawet te 2T nie mogą pracować w drugą stronę, nawet ustawienie sworznia to uwzględnia :bigrazz:

 

 

Aaatam. Da radę. Na zlocie V2 w Lubaszu 2004 publicznie smażyłem kapcia na wstecznym, Jawą TS350. :biggrin: A ze zlotu wracałem mając tylko IV bieg bo skrzynia padła. :icon_mrgreen: :banghead: Zapłon tak sobie ustawiłem że wystarczyło odpowiednie ustawienie wału i wyrafinowane kopnięcie a silnik odpalał do tyłu. Nie lada sensacja była, ludzie z początku się śmiali że Jawa gumę pali, dopiero jak zobaczyli że w "złą stronę" to im szczęki opadły. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odpalić silnik (sam silnik) wski, komara, czy chociażby trabanta w drugą stronę, uwierz, zadziała.

Sorry za offtop.

 

 

Aaatam. Da radę. Na zlocie V2 w Lubaszu 2004 publicznie smażyłem kapcia na wstecznym, Jawą TS350. :biggrin: A ze zlotu wracałem mając tylko IV bieg bo skrzynia padła. :icon_mrgreen: :banghead: Zapłon tak sobie ustawiłem że wystarczyło odpowiednie ustawienie wału i wyrafinowane kopnięcie a silnik odpalał do tyłu. Nie lada sensacja była, ludzie z początku się śmiali że Jawa gumę pali, dopiero jak zobaczyli że w "złą stronę" to im szczęki opadły. :biggrin:

 

 

A czy ja powiedziałem, że nie odpali ? :wink: Powiedziałem, że to jest minimalnie szkodliwe dla silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem, rozrusznik kręcił w drugą stronę?

 

rozrusznik bez masy by wcale nie zakręcił tam jest prąd w okolicach 40A taki prąd nie popłynie ,,bokiem''

 

rozrusznik jest silnikiem prądu stałego żeby zakręcił w drugą stronę trzeba by zamienić + z -

 

w motocyklach z symetrycznym systemem rozrządu czyli bez membramy i zaworu wydechowego, żadnym problemem jest sprawienie żeby silnik kręcił sie w drugą stronę kwestia ustawienia zapłonu :D

 

to że przy kopaniu czy właczeniu rozrusznika kierunek obrotu wału jest prawidłowy nie wyklucza odpalenia ,,w drugą strone''

 

zapewnie chodzi o masę modułu, jest masa modułów zapłonowych gdzie złe podłaczenie kabli daje iskre ale w złym momencie np hiszpański motoplat w którym zamiana wyzwalania modułu z zasilaniem również daje iskrę ale motocykl nie odpali bo wyprzedzenie będzie złe

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...