Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM BARDZO SERDECZNIE WSZYSTKICH OD NIEDAWNA JESTEM POSIADACZEM VENTURKI I MAM PYTANKO ZWIĄZANE Z PROWADZENIEM ,A MIANOWICIE. DELIKATNIE SCIĄGA JĄ W PRAWO ,PRZESZUKAŁEM WSZYSTKIE STRONY I NIE SPOTKAŁEM SIĘ Z CZYMŚ TAKIM JEŚLI CHODZI O TO MALEŃSTWO , Z GÓRY DZIĘKUJE ZA SUGESTIE .

 

MAM JECZE JEDNO PYTANKO CZY KTOS Z WAS BYŁ NA SERWISIE YAMAHA W RZESZOWIE?

Jedyny najczęstszy powód jaki znam kiedy motocykl ściąga na lewo lub prawo to krzywa rama albo widelec. Dwie długie listwy motocykl do pionu i trzeba sprawdzić czy motocykl jest prosty. 90% venturek w Polsce są to motocykle ściągane z USA i prawie każda jest po jakimś mniejszym lub większym nieszczęściu. Jeżeli motocykla nie sprowadziłeś sam tylko kupiłeś z drugiej ręki nie wiadomo jaka jest jego przeszłość.Rzeźbiarzy robiących tanim kosztem nie brakuje. Jak odbierałem swoją na cle to widziałem co się ściąga.Mój jedynie był prawie cały i prosty.

Co do serwisu yamahy w Rzeszowie to zdarzyło mi się u nich zamawiać tylko części. Robi teraz tam u nich znajomy ale sam mówi ,że nie zagrzeje długo tam miejsca bo nie ma tam warunków do pracy zaplecze sklepu przysłowiowe 2 na 2.Jest już to u nich któryś mechanik z kolei. Szczerze to nie wiem czy by nawet podęli by się wzięcia takiego kloca jak Ventura na warsztat bo wjazd do serwisu jest po wąskiej rampie magazynowej.

Jak chcesz namiar na dobrego mechanika w Rzeszowie to się odezwij jest gość co robił motocykle 15 lat w Banzaju teraz robi w domu.Gość jest bardzo solidny. Jeździ do niego całe podkarpacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny najczęstszy powód jaki znam kiedy motocykl ściąga na lewo lub prawo to krzywa rama albo widelec. Dwie długie listwy motocykl do pionu i trzeba sprawdzić czy motocykl jest prosty. 90% venturek w Polsce są to motocykle ściągane z USA i prawie każda jest po jakimś mniejszym lub większym nieszczęściu. Jeżeli motocykla nie sprowadziłeś sam tylko kupiłeś z drugiej ręki nie wiadomo jaka jest jego przeszłość.Rzeźbiarzy robiących tanim kosztem nie brakuje. Jak odbierałem swoją na cle to widziałem co się ściąga.Mój jedynie był prawie cały i prosty.

Co do serwisu yamahy w Rzeszowie to zdarzyło mi się u nich zamawiać tylko części. Robi teraz tam u nich znajomy ale sam mówi ,że nie zagrzeje długo tam miejsca bo nie ma tam warunków do pracy zaplecze sklepu przysłowiowe 2 na 2.Jest już to u nich któryś mechanik z kolei. Szczerze to nie wiem czy by nawet podęli by się wzięcia takiego kloca jak Ventura na warsztat bo wjazd do serwisu jest po wąskiej rampie magazynowej.

Jak chcesz namiar na dobrego mechanika w Rzeszowie to się odezwij jest gość co robił motocykle 15 lat w Banzaju teraz robi w domu.Gość jest bardzo solidny. Jeździ do niego całe podkarpacie.

DZIĘKI KOLEGO ZA SUGESTIE ALE MOTOCYKL PRZEJECHAŁ W CAŁOSCI BEZ JEDNEJ RYSKI I MIMO MOICH STARAN I DBANIA KIEDYŚ NA STACJI BENZYNOWEJ ZAPOMNIAŁEM ZE STOPKE JEST POTRZEBNA I STAŁO SIĘ ALE TO DROBNOSTKA I NA PEWNO NIE JEST TO POWODEM SCIĄGANIA . PROBLEM SIĘ ZACZOŁ W TYM SEZONIE I KOJARZAC FAKTY BYŁ NA TZW. SERWISIE NA ZAKONCZENIE I JEST PROBLEM .DZIŚ OD RANA SIEDZE PRZY NIM I GO SKRECAM SŁUCHAJCIE NAWET PRZEDNIE KOŁO NIE BYŁO DOKRĘCONE TO JAKAŚ MASAKRA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam instrukcję obsługi w jęzku polskim , zawiera wszystkie dane obsługi motocykla, ale nie jest to instrukcja napraw.Jak ci pomoże to mogę wysłać,

chociaż sam potrzebuję informacji czy można wyregulować łożysko główki ramy bez demontażu owiewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej na wiosnę (zimową),

w tym wątku juz było troche postów o instrukcjach i kiedys je zebrałem w jednym miejscu

http://chomikuj.pl/bobi112/Yamaha+Royal+Star+Venture

 

jeżeli cos ktoś ma jeszcze to ślijcie i wrzucę do tego wora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sprawdź czy masz równe ciśnienie w przednich lagach. Pooglądaj przednią oponę czy nie pękła osnowa.. Sprawdź luzy w główce ramy. Sprawdź czy nie ma luzu na wahaczu.

WITAM, PRZÓD SKRĘCONY .SCIĄGNIĘCIE OWIEWKI MASAKRA PRZY DWÓCH OSTATNICH ŚRÓBACH ZGŁUPIAŁEM ALE DAŁEM RADE PO DWÓCH GODZ.POŁKI NIEDOKRĘCONE RIZERY KIERA GŁÓWKA W PORZADKU JEDYNA ŚRUBA KTÓREJ NIE MUSIAŁEM DOKRĘCAĆ JUTRO BIORE SIĘ ZA SCIAGNIĘCIE WYDECHÓW I SPRAWDZENIE WAHACZA

 

OSTATNI RAZ ODDAŁEM NA SERWIS SWOJE MALEŃSTWO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za odpowiedź :) :

SLACZEK - jak dasz numer to chętnie zadzwonię do Rzeszowa i zapytam czy w soboty też można podjechać.

MANIEK1Z - do Katowic bym chętnie skoczył bo skoro tam przestrajałeś to warsztat sprawdzony :-) tylko że tam tylko od poniedziałku do piątku do 16 a u mnie praca codziennie do 16 a w najbliższych tygodniach urlopu nie dostanę ;-( mogę wiec tylko w soboty - dzięki za wiadomość.

SŁOMA - gość na stronie pisze że przestraja radia FM , mi chodzi o CB no i warsztat k/Warszawy a on o CB nic nie pisze. Choć warto ten namiar sobie zachować jak kiedyś będę chciał posłuchać RMF-u ;-) bo mam też z rastrem amerykańskim.

SN5 - liczę na twój namiar bo zakładam że robią przynajmniej do 17-tej - wtedy udało by mi się w tygodniu zdążyć po pracy - choć jeśli chodzi o Kraków to prawie zwątpiłem w sukces znalezienia kogoś bo obdzwoniłem ponad 20 warsztatów a w 1/4 z nich dopytywali się czy oby chodzi mi o CB w motorze a nie w samochodzie ;-( he,he a pozostałe 3/4 proponowało żebym podjechał to "spróbują się "pobawić" " - więc wszystko w temacie :-( . A co do spotkania - chętnie i zapraszam do Wiśnicza - mamy tu mocną grupę i chętnie ugościmy a że Venturka jest tylko jedna tym bardziej będzie miło poznać :-)

Pozdrawiam wszystkich.

Cześć

w sprawie przestrojenia w Krakowie,-kontakt okazał sie dobry tylko gościowi sie nie chce zajmować takimi rzeczami bo prowadzi jakiś większy biznes,ale podał mi kontakt do chłopaka z którym rozmawiał i któremu będzie sie chciało , tylko na razie jest w szpitalu,po świetach sie z nim skontaktuję i powiem jak sprawa wygląda z tym że , zaznaczył że to bedzie to winnej cenie niż gdyby radio oddac do serwisu (ale chyba sie inaczej nie da ze wzgledu na to że sterowanie jest w innym miejscu) i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy korek filtra w dyfrze odkręcamu czy wyciągamu do góry ??

byłem na Gwieździstym widziełem trzy ventki jedna w moim koloże stała w alejach

późnij bordo ale właścicila nie zastałem (zwiedzał) na koniec czrna ale już tzreba było uciekać do domu i tu mam pytanko jeżeli to ktoś z foru

jakie diody na defector zakładałeś ??

Edytowane przez Kristofer MKM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

w sprawie przestrojenia w Krakowie,-kontakt okazał sie dobry tylko gościowi sie nie chce zajmować takimi rzeczami bo prowadzi jakiś większy biznes,ale podał mi kontakt do chłopaka z którym rozmawiał i któremu będzie sie chciało , tylko na razie jest w szpitalu,po świetach sie z nim skontaktuję i powiem jak sprawa wygląda z tym że , zaznaczył że to bedzie to winnej cenie niż gdyby radio oddac do serwisu (ale chyba sie inaczej nie da ze wzgledu na to że sterowanie jest w innym miejscu) i

Dzwoniłem do gościa z Katowic (namiar podał Maniek1z) - z rozmowy telefonicznej wyczułem że facet jest kompetentny - i wie o czym mówi dla tego zdecydowałem się po świętach podjechać do niego z przestrojeniem CB (z rozmowy wynika że FM też nie był by dla nich problemem). Co do ceny - 45 zł standard przy zwykłym radyjku plus dodatkowo za rozebranie i złożenie (bo radio jest pod kufrem) więc wiadomo o co chodzi. Jakbyś wcześniej przestroił u tego gościa z Krakowa to napisz czy warto do niego uderzyć.

Wszystkim na forum życzę spokojnych i radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz żebyśmy mogli za rok o tej porze w tym samym gronie co dziś (a nawet powiększonym) mogli złożyć takie same życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam pytanie odnośnie klocków hamulcowych jakie polecacie , chciałbym kupić miękkie żeby się szybko zużywały ale nie rysowały i nie zużywały za szybko tarczy hamulcowej

Ja wlasnie zmienialem tyl na organic u nas EBC sprzedaja - z przodu jak bede zmienial to HH zaloze - jak narazie zrobilem tylko z 300 mil i jestem zadowolony.

Rozmawialem z mechanikami nie polecaja HH na tyl bo za szybko blokuja tylne kolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odbierałem swoją na cle to widziałem co się ściąga.Mój jedynie był prawie cały i prosty.

 

Tzn że tylko twoja była OK a [pozostałe to szrot ??

 

Ja wlasnie zmienialem tyl na organic u nas EBC sprzedaja -

ja też założyłem EBC na tył i nie wiem ale chyba delikatnie rysują tarczę a mówiłem 3 razy w sklepie ze chcę miękkie klocki chyba że sąjeszcze jakieś inne , chciałbym na przód takie cos jak oryginałco nie rysuje tarczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też założyłem EBC na tył i nie wiem ale chyba delikatnie rysują tarczę a mówiłem 3 razy w sklepie ze chcę miękkie klocki chyba że sąjeszcze jakieś inne , chciałbym na przód takie cos jak oryginałco nie rysuje tarczy .

 

 

Bo EBC robi organiczne i HH the drugie sa twarde

Edytowane przez mackw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...