Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy - macie może namiar na kogoś kto przestroi CB w Venturce na obszarze Kraków - Nowy Sącz - Tarnów ? Ewentualnie skoczyłbym też do Katowic. Z góry dzięki za podpowiedź i do zobaczenia na trasie (a może nawet do usłyszenia - jak przestroję :biggrin: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - macie może namiar na kogoś kto przestroi CB w Venturce na obszarze Kraków - Nowy Sącz - Tarnów ? Ewentualnie skoczyłbym też do Katowic. Z góry dzięki za podpowiedź i do zobaczenia na trasie (a może nawet do usłyszenia - jak przestroję :biggrin: ).

Rzeszów może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemacie panowie i panie(jesli jakies sa). Swoja Lale kupilem juz kilka lat temu i nawinalem troche na kola wiec i ja dorzuce swoje pare groszy do tego forum. Troche przy niej pogrzebalem przez ten czas mojej eksploatacji oczywiscie dalem tez kilka swoich patentow.

Co do wycia w skrzyni/dyfrze ventury to moge sie wypowiedziec bo znam to z autopsji. Gdy kupilem motocykl mial on juz nalatane ok. 20000 mil. Od razu zauwazylem ze podczas jazdy z predkoscia 50mph i w gore zaczyna cos wyc. Zaczalem grzebanie po necie. Niektozy pisza ze to normalne ale mi sie tak nie zdawalo. Natrafilem na artukol na jakiejs stronie ze jest to normalne gdy jest to lekki jakby gwizd jak w mz etz podczas przyspieszania. Pamienta ktos mz;))))). U mnie to bylo raczej jak stary most w duzym fiacie :)))))). Strasznie mnie to wpienialo. Dopadlem na ebayu nowy dyfer od venty co gosc odrazu z salonu oddal do przerobki na traje. Wycie sie skonczylo i teraz po 30000 mil nakreconych na venturke od tamtej pory nic. Zawsze na poczatku sezonu zmieniam olej i kilka razy w roku sprawdzam poziom. Okazalo sie ze stary dyfer byl eksploatowany na sucho bo wlasciciel musial zgubic korek i tego nie zauwazyl. Slyszalem i takich przypadkach. Sprawdz olej w dyfrze i jak cos to poszukaj takiego z malym przebiegiem. Niektozy tak jezdza ale mi to dzialalo na nerwy.

Sorry za blendy ale nie mam naszej klawiatury. Mam nadzije ze mnie nikt tu nie pobeszta.

 

Mam pytanie. Ktos kiedys napisal o mechanizmie wstecznego biegu do venturki. Mozna wiecej info? Ja kombinuje cos z mechanizmem rozrusznika od hajabusy ale jesli by bylo cos gotowego to bym sie nie ladowal w koszty.

 

Co do "wycia" silnika, to ten typ tak ma i nie ma sie co tym przejmowac.

Co do "wycia" kardana, to nie wyje kardan, a wyja opony. To wycie słychac tylko w złożeniu (przy skrecaniu), gdy opona pracuje w innym miejscu niz zazwyczaj (jazda na wprost). Przy jezdzie na wprost i na nowych gumach nie slychac tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - macie może namiar na kogoś kto przestroi CB w Venturce na obszarze Kraków - Nowy Sącz - Tarnów ? Ewentualnie skoczyłbym też do Katowic. Z góry dzięki za podpowiedź i do zobaczenia na trasie (a może nawet do usłyszenia - jak przestroję :biggrin: ).

 

Witam

w tygodniu mam dostać adres w Krakowie -do stroiciela ,często przejeżdżam przez N Wiśnicz ,jak jadę od strony Nowego Brzeska w stronę N Sącza ,może kiedyś się spotkamy na trasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za odpowiedź :) :

SLACZEK - jak dasz numer to chętnie zadzwonię do Rzeszowa i zapytam czy w soboty też można podjechać.

MANIEK1Z - do Katowic bym chętnie skoczył bo skoro tam przestrajałeś to warsztat sprawdzony :-) tylko że tam tylko od poniedziałku do piątku do 16 a u mnie praca codziennie do 16 a w najbliższych tygodniach urlopu nie dostanę ;-( mogę wiec tylko w soboty - dzięki za wiadomość.

SŁOMA - gość na stronie pisze że przestraja radia FM , mi chodzi o CB no i warsztat k/Warszawy a on o CB nic nie pisze. Choć warto ten namiar sobie zachować jak kiedyś będę chciał posłuchać RMF-u ;-) bo mam też z rastrem amerykańskim.

SN5 - liczę na twój namiar bo zakładam że robią przynajmniej do 17-tej - wtedy udało by mi się w tygodniu zdążyć po pracy - choć jeśli chodzi o Kraków to prawie zwątpiłem w sukces znalezienia kogoś bo obdzwoniłem ponad 20 warsztatów a w 1/4 z nich dopytywali się czy oby chodzi mi o CB w motorze a nie w samochodzie ;-( he,he a pozostałe 3/4 proponowało żebym podjechał to "spróbują się "pobawić" " - więc wszystko w temacie :-( . A co do spotkania - chętnie i zapraszam do Wiśnicza - mamy tu mocną grupę i chętnie ugościmy a że Venturka jest tylko jedna tym bardziej będzie miło poznać :-)

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mi chodzi o CB no i warsztat k/Warszawy a on o CB nic nie pisze.

Ja przestrajałem na Alejach Jerozolimskich (wyjazd na Pruszków). Mi Gość wszystko ogarnął, ale Maciejka nie jest zadowolony, bo emu przesunął kanały.

Ja skorzystam z pomocy jednego z Kolegów obecnych tu na Forum i będę chciał zmienić raster w radiu FM.

 

Zmieniając temat, Kto był dziś w Częstochowie?

Jak było?

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.radio-kom.pl/

 

Serwis w Rzeszowie pracuje także w sobotę ale wątpię ,żeby ktoś ci przestroi na miejscu. Radio musisz zdemontować i idzie na stół. Tam pomiary i dobieranie elementów aby było dobrze.

Ja i inni koledzy z forum już przestrajali u niego. Gość wie co robi . Radyjka z goldasa też ogarnia. Ruch u niego jest jak w Warszawie na Jerozolimskich o 12 w południe.Wszyscy tirowcy walą tylko do niego.

Jak nie ogarniesz gdzieś bliżej zawsze możesz wysłać do mnie a odbierzesz sobie osobiście, wtedy dokończy ci dostrojenie anteny na motocyklu.

Sam demontaż i montaż radia to błachostka 6 śrubek i 5 wtyczek :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przestrajałem na Alejach Jerozolimskich (wyjazd na Pruszków). Mi Gość wszystko ogarnął, ale Maciejka nie jest zadowolony, bo emu przesunął kanały.

Ja skorzystam z pomocy jednego z Kolegów obecnych tu na Forum i będę chciał zmienić raster w radiu FM.

 

Zmieniając temat, Kto był dziś w Częstochowie?

Jak było?

Ja byłem i powiem że motocykli było sporo ale na pewno nie 35tyś te lata gdzie wszyscy jechali w jednym terminie już mineły a szkoda

Venturek widziałem trzy dwie niebieskie jedną bordo szkoda że tak mało .Może jakiś zlot VENTUREK zorganizujemy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do prześledzenia tematu:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/152403-i-ogolnopolski-zlot-yamaha-royal-star-venture-

 

Ponieważ chętnych zbytnio nie było, a właściwie byli na Forum - lecz w rzeczywistości nie było nas za dużo...

W związku z powyższym Maciejka zrezygnował z organizacji i zaproponował, aby zająłem się tym Ktoś inny.

Zaproponowałem miejsce, ale okazało się być za daleko.

Teraz czekamy na inne propozycje i chętne osoby do organizacji imprezy.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM BARDZO SERDECZNIE WSZYSTKICH OD NIEDAWNA JESTEM POSIADACZEM VENTURKI I MAM PYTANKO ZWIĄZANE Z PROWADZENIEM ,A MIANOWICIE. DELIKATNIE SCIĄGA JĄ W PRAWO ,PRZESZUKAŁEM WSZYSTKIE STRONY I NIE SPOTKAŁEM SIĘ Z CZYMŚ TAKIM JEŚLI CHODZI O TO MALEŃSTWO , Z GÓRY DZIĘKUJE ZA SUGESTIE .



MAM JECZE JEDNO PYTANKO CZY KTOS Z WAS BYŁ NA SERWISIE YAMAHA W RZESZOWIE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...