Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze jedno pytanie czyściłeś kiedyś gaźniki ? Może być też zamulony gaźnik

 

gaźników nie czyściłem bo w jesieni przypłynęło i tak jeździłem nie chodziło chyba też równo ale teraz nie chcodzi jeden gar gaźniki wyciągnąłem i przedmuchałem , ale może ktoś wie jak je dokładnie wyczyścić i wyregulować bo mam chyba problem z mieszanką , prawdopodobnie nie dociera paliwo i dlatego nie pali .KTO WIE JAK WYREGULOWAĆ GAŹNIKI ?? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i odśiweżam temat intercomu może się komuś przyda

kupiłem http://www.interkomy.pl/interkom-honda-goldwing

sam kikrofon (można się dogadać i służą radą do tego w tej cenie wyprowadzili kable pod głośniki )

założyłem,i jest fajnie nie zbieraja szumów montowałem

same mikrofony bo głośniki już miałem ale jak ktoś nie ma głośników

i nie dysponuje zbędną kasą można adoptować z suchawek (iteresuje nas tylko to co jest w środku resztę wywalamy) http://allegro.pl/bezprzewodowe-sluchawki-z-mikrofonem-gembird-i3995889649.html

przy okazji zuskujemy zestaw bezprzewodowy pod tel,czy mp3 kabelki lutujemu szeregowo pod mikrofon i słuchwawki i wszystko do kabla

z instalacji naszej ventki

do wszystkiego kupujemy na alledrogo wtyczki i gniazda din5 + kabel skrętny 35zł na dwa kaski troche lutowania i w drogę

satysfakcja z własnej pracy bezcenna :)

można też wstawić jeszcze tańsze słuchawki http://allegro.pl/sluchawki-motocyklowe-do-kasku-intercom-interkom-i4027040455.html

oczywiście można kupić wszystko gotowe ale cena razy 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, poczekaj, czy ja Cię dobrze zrozumiałem!? Kupiłeś mikrofon za 160,- pln, do tego kupiłeś słuchawki za 89,- pln, i jeszcze do tego kabel skrętny i wtyk DIN za 35,- pln. Mi za to wszystko wyszło 284,- pln nie licząc przesyłek kurierskich i Twojej robocizny, dodatkowych rzeczy jak koszulki termokurczliwe, izolacja. Kupując gotowy produkt płacisz wprawdzie 330,- pln i jedną przesyłkę. Więc nie rozumiem Twojego stwierdzenia, że cyt.: „oczywiście można kupić wszystko gotowe ale cena razy 3”.

Jedyny plus jaki widzę w Twoim zestawie, to, że możesz sobie dobrać głośniki pod muzykę, tylko często wygląd – wielkość słuchawek jest podyktowana ich pojemnością, aby był ładny bas. Po wyjęciu tych głośników i zamontowaniu w kasku, może się okazać, że głośniki już nie przenoszą tak ładnie całości pasma, a tym samym dźwięk jest do d…

Tak więc w naszym przypadku powinno się montować gotowe zamknięte głośniki, wtedy nie ważne gdzie i jak się je zamontuje, a będą one tak samo grały.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzio, nie bądź taki poprawny. Czasem rzeczy samemu zrobione dają wiele satysfakcji. Kiedyś postanowiłem naprawić zestaw HI-FI. Za telefon do przyjaciela, który pomagał mi naprawić to coś zapłaciłem tyle, co za naprawę w serwisie. Kupowałem też części, używałem narzędzia i zużyłem kilo lutu i dwa kilo prądu.

Naprawa się udała, sprzęt działał jeszcze kilka lat. Duma mnie rozsadzała! :biggrin: Więc bardzo polecam własne wykonania. Budują własne Ego.

Kristofer będzie miał więcej satysfakcji ze swojego zestawu, niż z kupionego gotowca. Ja też sam budowałem zestaw :cool: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o poprawność, tylko o jakość (dopasowanie) i niezawodność.

A poza tym, zrobiłem się leniwy i nie chce mi się grzebać.

Po raz kolejny czytam o wielkiej oszczędności...

Jeżeli chodzi satysfakcję - to masz rację, jak się cos samemu zrobi, szczególnie gdy Inni twierdzą, że się nie da lub nie opłaca, to jest to powód do rozsadzania przez dumę ;)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o poprawność, tylko o jakość (dopasowanie) i niezawodność.

A poza tym, zrobiłem się leniwy i nie chce mi się grzebać.

Po raz kolejny czytam o wielkiej oszczędności...

Jeżeli chodzi satysfakcję - to masz rację, jak się cos samemu zrobi, szczególnie gdy Inni twierdzą, że się nie da lub nie opłaca, to jest to powód do rozsadzania przez dumę ;)

Szczerze mówiąc te zestawy z Łodzi to też klepana manufaktura, jak chciałeś mieć pewność i niezawodność dlaczego nie kupiłeś oryginalnego zestawu yamahy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem, byłem w ASO Yamahy i tu mi niestety podpadli.

Nie mają dostępu do wszystkich części do XVZ 1300, oferują tylko to, co pasuje od RS, czyli graty do silnika i zawieszenia.

Stwierdzili, że motocykl nie jest sprzedawany w salonie, bo nie ma homologacji, gdyż nie spełnia normy EURO ...

Żeby było śmieszniej nawet był problem z przednią lampą.

Chciałem kupić oryginał, bo miałem pęknięte szkło.

Tydzień czasu czekałem na odpowiedź i usłyszałem, że mogą mi ściągnąć z USA za 1.300,- pln, Wojtek z POLKOM zaproponował mi to samo, ale już za 900,- pln.

Podobnie zrobiłem z lampą jak i interkomami, kupiłem w Polsce.

Teraz jestem na etapie zmiany kasków i chcę sprowadzić z USA interkomy, hak holowniczy oraz szparunek na owiewkę i błotnik przedni - w ASO niedostępne.

Wybrałem te z Łodzi, ponieważ Gość ma doświadczenie w tej jak to nazwałeś klepanej manufakturze. Poza tym, jak ja kupowałem były tańsze, a jeszcze udało mi się potargować. Do dziś działają bez zarzutu.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś kiepski ten serwis Yamahy w Łodzi, nawinęli Ci makaron na uszy albo z nich taki autoryzowany serwis jak z koziej d..y trąbka :)

Motocykl ma homologacje na Europę i był sprzedawany w Polskich salonach. Kolega pracował u Rzeszowskiego dilera Yamahy i ma trochę pamiątek w postaci ulotek i literatury.

Od niego dostałem oryginalną yamahowską europejską serwisówkę,instrukcję w języku polskim jaka dodawali dodatkowo do motocykla.

Europejska wersja miała oznaczenie XVZ13TF(L) miała prędkościomierz wyskalowany w km/h i nie posiadała CB radia. Radyjko FM było z rasterem europejskim.Przednia lampa była asymetryczna,nie świeciły przednie kierunkowskazy.

Dwa takie motocykle zostały sprzedane w salonie w Rzeszowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że motocykl był sprzedawany w Polskich salonach to wiem, tylko kiedy to było!?

Ja chodziłem za tematem w drugiej połowie 2010 roku, to wtedy powiedzieli mi, że już dawno go nie mają w swojej ofercie bo nie spełnia chyba EURO 2. Gdy sprawdzałem motocykl po nr VIN, dowiedziałem się, że jest problem z dostępnością niektórych części. Chcąc dokupić jakieś rzeczy z osprzętu, akcesoriów muszę się uśmiechnąć do Kogoś o VIN od europejskiego motocykla.

Od znajomego z Biura Zarządu Yamahy dostałem manual do mojego motocykla po nr VIN, pojechałem raz jeszcze do ASO Yamahy i podając konkretne nr części, usłyszałem, że nie mogą mi tego zamówić, bo jest to do wersji amerykańskiej i mają zablokowany numer. Nie mogą sprawdzić tego nawet na zamówienie. Jeżeli u Ciebie jest inaczej, to chętnie podeślę Ci numery katalogowe rzeczy które mnie interesują i jak już będą do odbioru, to dasz mi znać, a przyjadę osobiście i jeszcze Ci flaszkę postawię!

Tak prawdę powiedziawszy, to od 2011 roku nie sprawdzałem dostępności tych gratów w ASO, może teraz już są dostępne!?

Ostatni raz w ASO byłem po graty w zeszłym roku, gdy kupowałem wiosenną wyprawkę dla moje Kochanki. W tym roku też już się do tego zbieram, bo sezon już zacząłem ;)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, poczekaj, czy ja Cię dobrze zrozumiałem!? Kupiłeś mikrofon za 160,- pln, do tego kupiłeś słuchawki za 89,- pln, i jeszcze do tego kabel skrętny i wtyk DIN za 35,- pln. Mi za to wszystko wyszło 284,- pln nie licząc przesyłek kurierskich i Twojej robocizny, dodatkowych rzeczy jak koszulki termokurczliwe, izolacja. Kupując gotowy produkt płacisz wprawdzie 330,- pln i jedną przesyłkę. Więc nie rozumiem Twojego stwierdzenia, że cyt.: „oczywiście można kupić wszystko gotowe ale cena razy 3”.

źle zrozumiałeś

kupiłem mikrofon za 160 +15.5 za przewód skrętny głośniki posiadałem z poprzedniego zestawu

komplet z glośnikami za 330zł nie nie dostaniesz kabla skętnego a takowy gotowy kosztuje od 120 do 160 zł doliczyć drugi kask to cena rośnie

za 89 zł masz głośniki z bluetooth i cały ten modułl można wykorzystać

gotowy dedykowany do vętki 550zł więc z oszczędności mam wachy na prawie 1000 km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie źle Cię zrozumiałem ;)

Nie kumam o jaki module piszesz bluetooth, ale spoko ;)

Ja chcę wykorzystać zestaw głośnomówiący NOKIA CK-100 czy jakoś tak i moduł bluetooth (ten z Łodzi) i podpiąć telefon do zestawu. Na razie zostaję przy kablach.

Chyba, że kupię kaski z wbudowanym modułem, to wtedy będę zmuszony do zmiany całości :]

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...