Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...u mnie :( a to się równa jakiś inny fajny gadżet mieć lub nie mieć. ...

No właśnie - interkom, to jest fajny i przydany gadżet!

 

Słuchawki, chmmm...

Ja jestem maniakiem muzyki, ale dobrze brzmiącej, więc muzyki słucham na głośnikach, a interkom używam do rozmów z moją Evi. Zastanawiam się nad wciśnięciem małego subwoofera z zestawu Creative do mojej Kochanki, ale szkoda mi miejsca w kufrze.

W kwestii mikrofonu, jeżeli musi być duży, to pomyślałbym o czymś z hełmofonu czołgowego lub kasku używanego przez pilotów. Tam, o ile dobrze pamiętam, jest to rozwiązane na dwóch drucikach, wygląda lekko, ale zarazem porządnie - może to tylko złudzenie optyczne spowodowane zielonym lub szarym kolorem ;)

 

Co do tego projektu i kasy, to trochę się śmieję, bo sam robię różne dziwne rozwiązania, czasami nawet są one podyktowane względami finansowymi.

Czasami nie patrzę na kasę, a na wygląd lub funkcjonalność, serwis, itd.

Swoją mp3 już raz naprawiałem, a raczej poprawiałem po producencie, bo przerywała.

Sam lubię majsterkować, ale jeszcze nie mam zaplecza, właśnie się buduje i tu skupiam swoją uwagę ;)

Nie mam czasu wykonać instalacji (dla siebie i Maciejki) klaksonów.

Jutro zamierzam pośmigać motorkiem ;)

Edytowane przez Dyzio77

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hełmofony mają laryngofony,to jest dobry gadżet nie przeszkadza mu żaden wiatr i nie zbiera odgłosów z zewnątrz.Wystarczy go tylko docisnąć do krtani.

Co do mikrofonu można kupić zgrabniejszy tonsilowski ale to już koszt 135 pln, w tym wypadku to już lepiej dorzucić 30 i kupić gotowy z pałąkiem u producentów zestawów.

Ja już w sumie mam interkom w kaskach. Jeżdżę już od trzech lat z Cardo scala rider Q2. Interkom po bluetooth,żadnych kabli, problemów z połączeniem z telefonem GPS-em czy dopięcia do tego MP3 ma wbudowane radio FM .Więc z tego całego systemu audio na motocyklu tylko mnie rajcuje CB radio. Będę kombinował aby się jakoś wpiąć w cała instalację bezprzewodowo. Niemiecka firma AKE robi takie zestawy do goldasa ciekawe czy by się to sparowało z moim zestawem.

Wizja kabli jakoś mnie przeraża nie lubię się przywiązywać do motocykla.Tak więc zestaw jaki chcę sobie zrobić ma być tylko tymczasowym rozwiązaniem.

Edytowane przez slaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś doświadczenie ze ślizgającym sprzęgłem ?

W sobotę zrobiłem pierwszą przejażdzkę i przy dodaniu gazu na czwartym biegu potem piątym i zaczoł silnik wyć i nie przyśpieszał czyli standardowo sprzęgło ślizga

i tak się zastanawiam czy to jest wina tarcz czy jeszcze nie zmienionego oleju.

Edytowane przez MarQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem w ASO Yamaha, mając wątpliwości, to podpowiedzieli abym przy prędkości 100km/h na V biegu odwinął manetkę, jak przyspieszę to OK., ale jak znaczenie wyć silnik, a motocykl nic, to sprzęgło.

Kupiłem w ASO cały komplet i wymieniłem.

Po wymianie, jakoś lepiej nie było, więc…

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś doświadczenie ze ślizgającym sprzęgłem ?

W sobotę zrobiłem pierwszą przejażdzkę i przy dodaniu gazu na czwartym biegu potem piątym i zaczoł silnik wyć i nie przyśpieszał czyli standardowo sprzęgło ślizga

i tak się zastanawiam czy to jest wina tarcz czy jeszcze nie zmienionego oleju.

Kolego co do sprzęgła to myślę ,że na 100% tarcze przerabiałem to ,trzeba rozebrać wymienić tarcze chyba że przekładki są mocno zużyte to też wymiana tylko uwaga !!! co do sprężyny nie wymieniaj chyba że na oryginalną z Yamahy nie żadne zamienniki są za słabe i sprzęgło się ślizga.

Pozdrawiam Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniac to wszystko.Tarcze i sprężynę.Warto jest też sprawdzic przekladki.Jeżeli będą pokrzywione sprzęgło długo nie pochodzi.A jeżeli jeździło sie już chwile z ślizgającym sprzęglem napewno są przegrzane.Maksymalne ugjęcie to 0,2mm !!! To ważne.

Robiłem juz kilka motocykli gdzie klienici nie chcieli nowych sprężyn i przekładek i wcześniej czy później wracali z żalem że sprzęgło znowu ślizga.

Tylko jak pisze kolega warto kupic oryginalne niekoniecznie w polsce w serwicie bo ceny sa chore.W stanach jest dużo taniej nawet doliczając koszty przesyłki.



Mam teraz dobrą wiadomośc dla właścicieli Venturek z za oceanu :biggrin: . Rozebralem radyjko FM z mojej , wyszukałem i kupiłem schemat na necie i rozwiazalem sprawę zmany syntezy(rastera) z 200Mhz na 100Mhz. :rolleyes: Moje radyjko ma już wszystkie pasma jakich używamy w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami odnośnie sprzęgła - tylko komplet!!!

 

Slaczek, możesz coś bliżej napisać o radiu?

Jestem mocno zainteresowany sprawą.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem chętny, ale wiem też, że podobnie jak w radiach samochodowych są montowane różne procesory.

Jedne dają się przeprogramować, a drugie nie.

Niemniej jednak chciałbym mieć pełen europejski zakres radia.

Ile czasowo trwa taka operacja i z jakimi kosztami się wiąże?

Oczywiście nie liczę kosztów wycieczki i spotkań z Forumowiczami ;) he, he, he...

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdłużej zeszło ze znalezieniem schematu i strony z której można go pobrać, Tylko płatne strony niestety do trzech razy sztuka i wtopiłem parę złoty za nic. Jak ktoś chce mogę dokonać przeróbki. Zapraszam na priv w celu omówienie szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,powracam do sprawy intercomu

czy ktoś z was używa takiego zestawu n-com http://allegro.pl/intercom-do-kasku-nolan-n102-kask-mikrofon-do-kask-i3862845714.html

chodzi mi czy bedzie działał na samym kablu bez baterii do bluetooth

wentualnie można jeszcze kupić sam mikrofon i zastosować go wzamian za mikrofon kierunkowy jaki posiada już w kasku cena podobna bo 160 zeta http://interkomy.pl/interkom-honda-goldwing



wykonania haka holowniczego (bo tu są zabójcze ceny przy śmiesznych nakładach) lub wyprodukowania fajnej oryginalne przyczepki ;)
Ech Panowie…

Dyzio77 małe prostowanie i chromowanie i wychodzi nie wiele drożej jak intercom ;) http://www.ebay.pl/itm/06-Yamaha-Venture-Royal-Star-XVS1300-TRAILER-HITCH-/310845856324?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item485fdb5a44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKI - super, ale teraz proszę o podpowiedź jak mam to kupić!?

Jaki koszt będzie na gotowo w Polsce?

 

Ps. A już widzę 363,39 + 366,67 = 730,06 PLN (około)

Czyli jednak stanęło na moim...

Za taką kasę zakładam dwa haki holownicze do Voyagera i są wzmocnione do ciągania przyczepy z końmi lub lawety. Szkoda, że już nie pracuję na Okęciu, poprosiłbym jakiegoś pilota...

Edytowane przez Dyzio77

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopytam kumpla w usa bo ma mi przysłac grabbary może by się udalo w jednej paczce



Ps. A już widzę 363,39 + 366,67 = 730,06 PLN (około)
Czyli jednak stanęło na moim...

 

to i tak nie wiele drożej jak oryginalny intercom do ventki bo na dwa garnki wychodzi 690 http://interkomy.pl/interkom-honda-goldwing

Edytowane przez Kristofer MKM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...