Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marsinus

Piter dzięki za link czytałem Twoje posty w temacie opon do HD. Ciągle mnie dziwi, że z jednej strony jest indeks nośności, a z drugiej jeszcze wzmocnienia. Zawsze myślałem, że im wyższy indeks nośności i prędkości to opona wytrzymalsza i żadnych dodatkowych pitów bajdów nie potrzeba - a tu proszę :ohmy:

A o mały włos bym kupił bez opasania :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa też korzystałem z pożyczonego takiego podnośnika. W ub. roku w Makro były sprzedawane po 105 zł niestety spóźniłem się. Na Allegro można kupić w przyzwoitej cenie.

 

http://allegro.pl/podnosnik-motocyklowy-car-jack-681kg-super-prezent-i2178632694.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Dragstara w ubiegłym roku kupiłem na allegro taki szajs że szkoda gadać

cos takiego tylko cena była zdecydowanie wyższa -pewnie ludziska sie przekonali ile to warte jest

 

http://moto.allegro....2173945428.html

 

owszem -podniosłem motocykl , ale kiedy zdjąłem koło to potem czekałem pól godziny aż ktoś przyjdzie do garażu -bo ja w tym czasie trzymałem za kierownice zeby sie motocykl nie przewrócił :P

Jak tylko wyjałem koło to lagi przestały byś sztywne (wcześniej trzymała je razem śruba mocująca koło ) i wtedy sie o mało nie rozlazły na boki razem z tym co je podtrzymywało w podnosniku , w ostatniej chwili złapałem za kiere -i to ja wtedy robiłem za tę śrubę którą wcześniej wykręciłem :D aż do przyjścia żonki :P dobrze że przyszła zanim mi sie sikać nie zachciało :D

Jednym słowem -Nie polecam czegoś takiego , szkoda kasy

Chyba że chcecie stać w garażu -trzymać moto i drzeć sie wniebogłosy żeby ktoś wam pomógł :D:D

Edytowane przez zajcow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre...

Widzę, że Kolega Zajcow rozpoczął kącik humoru ;)

Edytowane przez Dyzio77

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marsinus

Chłopaki napiszcie jak to u Was jest z tą tylną oponą z indeksem B. Wszyscy macie tył z opasaniem? Dedykowana jest z indeksem B ale czytam, że jak jest odpowiedni indeks nośności to niby opasanie jest i tak robione, więc nie trzeba specjalnie kupować opony z indeksem B i na dodatek, że taka opona z opasaniem to opona diagonalna i powoduje większe zużycie paliwa plus ma dużo gorsze właściwości jezdne na łukach. Gdzie indziej znowu piszą, że opasanie daje większe bezpieczeństwo przed wystrzeleniem opony i większą sztywność ścianki bocznej co chroni przed odkształceniem opony i wężykowaniem w czasie jazdy.

I już kurcze nie wiem co o tym sądzić :banghead:

 

Na dodatek kupiłem Smoczycę z Michelinem Commanderem z przodu i Dunlopem 404 z tyłu. Tył się zużył i mam rebus. Na cały komplet mnie nie stać więc...

Michelin Commander z indeksem B na tył nie do zdobycia bo już nie produkują ponoć i jest tylko normalny czyli bez B, jest za to Michelin Commander 2 z odpowiednią literką B ale ma zupełnie inny bieżnik.

 

Tak źle i tak nie dobrze :sad:

Edytowane przez Marsinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja jeździłem na Dunlopach, Pirellkach i Metzelerach. Nie pamiętam czy miały wyróżnik B czy nie.( Sprawdziłem - Metzeler na pewno ma). Jeździło mi się na wszystkich przyzwoicie, jedyne co mnie bolało to to że po przejechaniu ok 8-10 tyś zaczynały wyć przy bocznych przechyłach oraz przebiegi. Na żadnych nie udało mi się przejechać więcej niż 15 tyś km. :banghead: a jeżdżę w miarę spokojnie bez gwałtownych zrywów i hamowań. Dlatego po zajechaniu obecnych opon chcę przetestować takie:

 

Michelin Commander II - opona do motocykli typu custom. NOWOŚĆ Polska 2011!

 

We wrześniu 2011 zaprezentowane zostało zupełnie nowe wcielenie znanego już wcześniej bieżnika- Michelin Commander II. Opony dedykowane są do motocykli typu custom.

Wyjątkowa trwałość

 

Opony te cechują się przede wszystkim niesamowitą trwałością i doskonałą wydajnością kilometrową.

Niezależne testy przeprowadzone w USA na motocyklu Harley-Davidson Electra Glide Classic dowiodły, że tylna opona może pokonać nawet do 40 tys km, co jest wynikiem powalającym konkurencję na kolana. To prawie dwukrotnie lepszy rezultat niż najlepszego z konkurentów. Żywotność przedniej opony była jeszcze dłuższa.

Tym samym Michelin Commander II wyznacza nowe standardy wytrzymałości - teraz już bez kompromisów w zakresie zachowania na mokrej nawierzchni, zwrotności, oraz stabilności prowadzenia.

 

 

Nie wiem czy to prawda czy tylko chwyt marketingowy ale 40 tyś km :icon_eek: warto sprawdzić :)

pozdr.

Edytowane przez BORYS69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zdruzgotany takimi informacjami ze na oponach przejezdza sie tak malo. Sredniej klasy opona samochodowa za kwote 300-350 zl zrobi 50 tys. Motocykl to droga zabawka, coraz czesciej zastanawiam sie czy mnie na nia stac.

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moich przebiegach opona tylna starcza mi na jeden sezon.Kolega zakupił Micheliny,o których wspomniał Borys,więc je sprawdzi ..Może na następny sezon je też założę.Przynajmniej starczą na dwa sezony.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...