Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie Piter. Nie mam dostępu do górnych śrub wzmocnień bo zasłania je zbiornik. Żaden klucz mi nie wejdzie. Zrobię zatem to co radzi Borys tj. odkręcę przednie śruby zbiornika i uniosę go parę centymetrów. Skoro Borys odkręcił wzmocnienia w ten sposób to i mnie się uda. Jeżeli będzie mi brakować miejsca to uczynię tak jak Harbuzik i odkręcę cały zbiornik. Dzięki Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie motor kupiony :biggrin: teraz to dopiero Wam zacznę zadawać pytania :)

witam

 

Gratuluję zakupu a z pytaniami wal śmiało pies szczepiony, jak wiemy to powiemy. :clap: :flesje: :flesje: :flesje: :flesje: :buttrock: :crossy:

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Teraz zamieść fotki!

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Royal Stara Tour Lux 2008r Venturki niestety poniżej c32tys ciekawej nie znalazłem a za tego zapłaciłem 27200, tutej trochę rozebrany a powyżej w poście jest z siedzeniem i oparciem

post-64550-0-79729100-1353094286_thumb.jpg

Edytowane przez Dariow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Royal Stara Tour Lux 2008r Venturki niestety poniżej c32tys ciekawej nie znalazłem a za tego zapłaciłem 27200, tutej trochę rozebrany a powyżej w poście jest z siedzeniem i oparciem

post-64550-0-79729100-1353094286_thumb.jpg

 

No to mamy te same modele (ja 2006rp) i niedaleko do siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka wszystkim

Tak naprawdę to nie wiem gdzie zadawać pytania co do mojego nowego nabytku więc piszę i tu i w temacie "Posiadacze Royal Star łączcie się"

Co znaczą te oznaczenia XVZ13CTW lub XVZ13CTWC lub XVZ13CTTC i jakie ewentualnie są różnice, oczywiście chodzi o tę część oznaczenia pogrubioną po 13 :) ?

Jak mogę i gdzie sprawdzić pod które oznaczenie podchodzi mój motor?

Czy ktoś ma instrukcję obsługi do Royal Stara najlepiej po polsku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Dariow udanego zakupu. :lalag: Mam instrukcje obsługi (nie serwisówkę) do twojej maszynki w elektronice tj. pdf. Napisz adres e-mail to Ci prześlę.

 

Sprawa druga. Rozebrałem koledzy cały przód Venturki tj. rozebrałem czaszę (w życiu tyle kabli nie widziałem :laugh: ) półki i zdjąłem lagi. Mam pytanie które mnie pili:- Jaki olej do lag zaleca producent? Jaki jest podany w serwisówce? interesuje mnie marka a potem te całe parametry bo chcę kupić taki jaki był w oryginale. Wiem, że wszyscy leją 10W ale nie wiem co zaleca producent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to producent zaleca 5W,ale możesz śmiało nalać 10W .Producent nie jest istotny,może być Motul, Ipone ,BelRey.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forrest jak Ci poszło całe to rozbieranie bo sam się zastanawiam nad wymianą łożyska główki ramy ale trchę się obawiam mimo tego że nie jestem laikiem i lubie sam grzebać przy moto

a pozatym widzę że masz instrukcję pl. jeżeli mogę prosić prześlij na mojego prywta [email protected] ja mogę się zrewanżować servisówką ale niestety nie pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy,

jestem tu poraz pierwszy jako "zalogowany". Mam Draga 650 z 2006 przejechałem tym sprzętem w ciągu dwóch lat 17 tys (kupiłem używkę). Wcześniej jeździłem Junaczkiem (hyosung) dla wprawki. Jestem z Draga zadowolony, ale .... jak to w życiu bywa - zaczyna czegoś brakować ;) .

Idealna maszyna do jazd "wokół komina", ale na dalsze wyprawy i to z plecaczkiem, raczej nie bardzawko. Planuję wyprawy dalsze - Europa. Zacząłem więc szukać czegoś, co odpowiadałoby mojemu gustowi (połączenie majestatu choperka z wygodą turystyka). Przewaliłem setki modeli i trafiłem na Venturkę. Wydaje się ten motocykl wręcz idealny i w zgodzie z moimi wymogami.

Poczytałem to forum od początku szukając informacji o tym, jak się to sprawuje, jak jeździ itd. Niestety piszecie cały czas o Waszych doświadczeniach w naprawach, usprawnieniach itd. nasuwa mi się więc taka wątpliwość, że może ten sprzęt jest bardzo podatny na awarie? Tak to wyglada po przeczytaniu całego forum.

Może by ktoś napisał, jak to sie sprawuje? czy można śmiało i wygodnie polatać po autostradach Niemiec i wąskich uliczkach włoskich miasteczek? Czy jest wygodny dla plecaczka, ile lubi wypić benzynki itd.

A może jest inne forum w tym temacie?

Musze najpierw sprzedać mojego Draga i wtedy rozejrzę się za Venturką - o ile napiszecie o niej coś fajnego :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jirko

Ja miałem podobny problem z zakupem jak ty ale po przejrzeniu tego forum właśnie nabrałem pewności co do zakupu tego modelu. Nie do końca udało się kupić Venturkę ale jak to mówią co niektórzy Royal Star jest ładniejszy :biggrin: taki mały żarcik dla rozruszania forum :icon_razz:.

Też jeździłem Dragiem i czytając forum Drag stara też można by go nie kupić bo co chwilę ktoś coś naprawia, a tak naprawdę to idealnego modelu nie ma

 

Forrest nie wiem czy dostałeś moją wiadomość więc podaję jeszcze raz emaila [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...