Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanów się Dariow, czy faktycznie potrzebny Ci kufer centralny Ventury. Będziesz miał przepięknego RS TD. Który wygląda SZAŁOWO z oryginalnym tylnym oparciem. Ma dwa pojemne kufry boczne więc może warto zainstalować oryginalne oparcie? Wiem, że może potrzebujesz większej przestrzeni ładunkowej i dlatego zastanawiasz się nad centralnym. Wszystko zależy od tego jak Ty czujesz. Ja osobiście gdybym miał RS TD zainstalował bym sobie oryginalne oparcie a na dłuższe wyprawy na bagażnik oparcie zakładałbym skórzany duży kufer. RS TD to typowy Cruiser i wygląda REWELACYJNIE!. Przesiadasz się z Draga to może warto utrzymać tę linię. Tylni kufer Ventury świetnie pokrywa się z przednią owiewką Ventury której Ty nie masz,a Ventka to już nie Cruiser tylko Steamer. Oglądnij dokładnie moto i zastanów się czy warto ładować do moto centralny. Kupno oryginalnego bagażnika wygeneruje również mniejsze koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej to znowu ja! Upłynęło zaledwie 15 miesięcy od mojego posta i dalej czekam na jakieś małe info w tej sprawie. Świecunie dalej leżą na półce i czekają na fajnego kolegę który opisze co i jak! Szczególnie mam na uwadze dwa pierwsze cylindry gdzie dostęp do świec utrudniony jest przez obejmy silnika. Czy ktoś samodzielnie zmieniał świece w Venturce? Bo mi za chińskie sznurki nie wchodzi klucz do obejm pierwszych cylindrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej kupić Venture niż RS TD.Wtedy masz kufer i owiewkę.Inaczej to tak hybryda ni to Ventura ni to Royal Star.Mi osobiście nie podoba się takie połączenie ,nawet w HD Road King z kufrem Elektry.Widziałem kilka takich modyfikacji i wyglądało to sztucznie.Mam Road Kinga i na dalsze wypady zakładam dużą 75 litrową torbę na bagażnik.A zwykle jeżdżę z pustym.Boczne kufry wystarczą.,

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forrest i Piter ten kufer miałby być tylko na dalsze wyjazdy z małżonką, to dla niej ta kanapa i podłokietniki maja być mnie to nie potrzebne

Cenowo wyglada to tak że większość Ventru z rocznika 2007 jest powyżej 30-31 tys zł, za tego Royala rocznik 2008 (2007) (pierwsza rejestracja 01-01-2008)

klient chce 27500,- już z oparciem takim jak na zdjęciu trochę nie pasuje ale od biedy jest więc nawet jak bym zamienił na kufer z Ventki to też by mogło być

post-64550-0-47767600-1352495963.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko rozumiem. Moja Pani to nawet do Ventury by się nie zapakowała oświadczając, że Ventka jest mało pakowna. Pozostało mi dopinać wagony :biggrin: W takim razie warto załatwić sobie taki kufer, ale nie daję 100% pewności, czy będzie pasował stelaż z Ventury. Nie widziałem takiego połączenia, ale logiczne rzecz biorąc to ta sama konstrukcja co RS TD i nie powinno być problemów z montażem.

 

Mam prośbę do kolegów. Pod koniec następnego tygodnia rozbieram przód mojej Ventki i mam do Was pytanie. Nie dysponuje ktoś pełną serwisówką do Ventury w wersji elektronicznej język obojętny? Potrzebuje danych dotyczących sił docisku wszystkich śrub dot. lag i półki. Nie wiem jak ustawić klucz dynamometryczny a nie chcę tego robić na czuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturze... jesteś WSPANIAŁY! Po raz kolejny pokazałeś jaki z Ciebie Ventkowy pasjonat. Nie wiem jak Ci dziękować. Teraz mogę śmiało podjąć działania w celu ventki rozebrania! Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.

 

PS. Muszę sobie sprawić taką pełną serwisówkę w papierze.

Edytowane przez forrest2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej kupić Venture niż RS TD.Wtedy masz kufer i owiewkę.Inaczej to tak hybryda ni to Ventura ni to Royal Star.Mi osobiście nie podoba się takie połączenie ,nawet w HD Road King z kufrem Elektry.Widziałem kilka takich modyfikacji i wyglądało to sztucznie.Mam Road Kinga i na dalsze wypady zakładam dużą 75 litrową torbę na bagażnik.A zwykle jeżdżę z pustym.Boczne kufry wystarczą.,

 

Siemanko Panowie.

Dzisiaj sobie wskoczyłem i tutaj kilka fajnych wątków.

Co świec to musisz forrest zdjąć zbiornik ( będzie łatwiej), i później raz z jednej, a raz z drugiej ściągasz te aluminiowe wzmocnienia, które trzymają silnik.

Na początku bałem się tego zrobić, ale doszedłem do wniosku, że się bez tego nie obędzie.

Dało radę i jest po wymianie.

 

Co do wątku kolegi od kufra centralnego, to może niech się dowie o cenę, bo skoro boczny kosztuję w ASO 12 tyś. zł. to tylny pewnie porównywalnie i tutaj zapał minie. Chyba że z rynku wtórnego ktoś ma to będzie lżej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany świec nie trzeba ściągać zbiornika paliwa.Wystarczy zdjąć aluminiowe wzmocnienia.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany świec nie trzeba ściągać zbiornika paliwa.Wystarczy zdjąć aluminiowe wzmocnienia.

 

Witam

To prawda , ale żeby zdjąć aluminiowe wzmocnienia trzeba odkręcić śruby mocujące bak i unieść przednią stronę zbiornika gdyż pod nim są śruby imbusowe trzymające to wzmocnienie. :)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...