Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba zrobię Marsinus tak jak piszesz, że założę je teraz jak jest, ewentualnie polakieruję lakierem samochodowym. Zdejmę też dokładne wymiary jak usunę tą farbę i na 100 % dotoczę nowe z metalu lub aluminium.

Tam gdzie udało mi się usunąć farbę, widać że było to wytrawione w kwasie bo jest mocno chropowate. Wypolerować już się nie da, farba tak wlazła w te chropowate zakamarki że teraz tylko ponowne trawienie by pomogło. Dremelkiem i mini szczotką drucianą jakoś powoli usuwam tą farbę. Odezwę się do Ciebie Marsinus jak ktoś już dotoczy mi te elementy.

A gość który to robił to ten:

http://allegro.pl/sk...s-michal-afflet

http://www.old-cycles.pl/

Edytowane przez II Artur II

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee no super są te końcówki :biggrin:

Pasują do całości. Wyglądają jak lufy czołgów, tych co stoją na cmentarzu we Wrocku.

Tak na poważnie to jak pisałem ci wcześniej to już byłoby po temacie.

W Marcinowicach polerują, a w Świdnicy chromują. 50 km i miałbyś zrobione. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze zostawic te czarne końcówki ? Nie wyglądaja źle.

 

Tak MUSI zostać, nic innego teraz nie wymyślę. Pod farbą jest tak wyżarty materiał że polerowanie nie pomoże. Postaram sie tylko je polakierować na gładko. Ale ryzyko jest takie że przy temperaturze może lakier odprysnąć.

Kolega lakiernik ma też wysokotemperaturowy lakier, czarny ale w macie. Malował nim silnik w chopperze. Zobaczymy...

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem harbuz, ale stało się :banghead: Kiedyś dorobię nowe i dam Marsinusowi do chromowania.

 

Piter1600 - a Tobie kolor chociaż odpowiada? :biggrin:

Kolor może być ,ale faktura jest do bani.Gładkie lepiej by wyglądało.

 

Jeśli końcówki będziesz dorabiał to polecam zrobić z metalu.Alu na wydechach, ma to do siebie że szybciej się utlenia i chrom odchodzi.Miałem to samo w XV 1600.Kupiłem nowy wydech Cobry i po dwóch sezonach na końcówkach chrom zaczął puchnąć.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor może być ,ale faktura jest do bani.Gładkie lepiej by wyglądało.

 

Jeśli końcówki będziesz dorabiał to polecam zrobić z metalu.Alu na wydechach, ma to do siebie że szybciej się utlenia i chrom odchodzi.Miałem to samo w XV 1600.Kupiłem nowy wydech Cobry i po dwóch sezonach na końcówkach chrom zaczął puchnąć.

 

No dlatego chcę metal jak i tak ma być chromowane. Ja właśnie mam na motorze kilka datali z aluminium i są takie efekty jak opisałeś. A chromy na metalu, mimo tylu lat, są jak nowe.

 

W niedzielę ma być na plusie. Może spotkanko na motobazarze we Wrocku? Jak będzie 3 na plus to jadę moto. Pzdr.

 

Ooooo, dobrze że przypomniałeś. Właśnie wykonałem szybki telefon do kolegi i wstępnie się z nim umówiłem.

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marsinus

Artur nie kumam gościa, na stronie allegro duża ilość pozytywów więc niby gościu wie co robi do tego zapis jak poniżej, po czym koleś trawi C znal w kwasie pomimo tego, że pisze, że nie robi znalu.

post-54668-0-59025600-1329769392.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur nie kumam gościa, na stronie allegro duża ilość pozytywów więc niby gościu wie co robi do tego zapis jak poniżej, po czym koleś trawi Ci znal w kwasie pomimo tego, że pisze, że nie robi znalu.

 

Nie znam się na metalach, nie wiedziałem co to jest a raczej byłem przekonany że to aluminium bo miało takie ogniska utlenione, jak proszek wyglądało. Czyli myślałem że to właśnie aluminium. Później się dowiedziałem że to stop cynku (Zn) i aluminium (Al) popularnie zwany Znal-em.

Wysłałem mu te detale z myślą że je oglądnie i stwierdzi co to jest. Ale jego problem polega na tym że on tego nie wykonuje, tylko zleca komuś innemu więc siłą rzeczy zna się na tym jak kura na pieprzu. Gdybym od razu wiedział że on tego nie wykonuje sam, nie byłoby w ogóle tematu.

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a w Świdnicy chromują. 50 km i miałbyś zrobione...

 

Harbuz, czy w Świdnicy miałeś na myśli zakład "Galess"/"Galpaf"? http://galess.pl/firma Jeśli tak, to napaliłem się wczoraj że blisko, że dziś zawiozę osobiście, i po telefonie ... wielkie rozczarowanie :sad: Znalu nie robią :blush:

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.Jastem tu nowy.Mam na imie Artur i jestem szczesliwym posiadaczem venturki.

Pozdrowionka

Witam nowego kolegę Artura!

 

A do naszego stałego superperfekcyjnego Artura mam jedno pytanie... może informację... Nie wiem czy wiesz... ale chyba ktoś ci końcówki wydechów pomalował na czarno! :laugh: Taki mały żarcik.

A tak na poważnie, to się bardzo nie przejmuj, zrób ten sezon na tych wydechach, będąc na okolicznych zlotach ustalisz sobie dobrego fachowca i na zimę oddasz do roboty. Teraz już troche późno bo sezon na dniach a ciężko będzie znaleźć firmę która zrobi to w tydzień. Na pocieszenie powiem Ci, że chyba wyglądają lepiej niż na poczatku i nikt nie zwróci na to uwagi. Ludziska będą pełni podziwu widząc Twoja Ventkę i będą Ci zazdrościć Carbonowych końcówek. Nie uświadamiaj ich, że to tańsza wersja Carbonu, niech myślą, że zaszalałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawisz forrest2000, dałem koledze lakiernikowi żeby trochę strukturę lakieru poprawił, ale czarne zostaną. Dziś zdzierałem farbę z miejsc w których przeszkadzała, trochę podpucowałem tłumiki, założyłem te końcówki i...nawet może być od biedy. Zresztą zobaczcie sami:

tlumiki1.jpg

tlumiki2.jpg

tlumiki3.jpg

tlumiki4.jpg

 

Jak kumplowi uda się zrobić coś z tym lakierem to może przekałaczę się ten sezon. Ale najbardziej cieszę się że zrobiłem sobie korek oleju, był tragiczny. Usunąłem resztki chromu i wypolerowałem go.

korek.jpg

korek2.jpg

korek3.jpg

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marsinus

Artur zasięgnąłem języka i Pan, który spierdzielił Ci końcówki wyechów jest również naszym klientem. Ogólnie oceniany jest bardzo pozytywnie jeśli chodzi o profesjonalizm. Korzysta jednak z wielu kooperantów, żeby móc obsłużyć zlecenia w terminie i pewnie stąd kiks w Twoim przypadku. Zastanawia mnie tylko dlaczego jeszcze posmarował je farbą? Patrząc na ostatnie zdjęcia całość wygląda nienajgorzej więc ten sezon spokojnie przelataj, a na zimę końcówki, te czy dorabiane oddaj w dobre ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...