Skocz do zawartości

Honda Ns1


hubcioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. kupiłem niedawno honde ns1. przy zakupie wszystko fajnie, odpalała aż miło, od kopa, na obroty wkręcała się jak powinna... po przyjeździe do domu z honda na przyczepie i jej ściągnieciu, odpaliłem i chciałem się przejechc. wszystko fajnie, a tu nagle po 2 kilometrach jazdy zgasła. podprowadziłem do domu rozebrałem ... wszystko wydaje się ok. iskra jest a motor nie chce odpalic, probowałem wlac paliwo poprzez strzykawke bezpośrednio do cylindra, i nic. ani "słowa" odzewu. dzisiaj wykręciłem gaźnik, filtr powietrza, kupiłem nową świece NGK BR9ES (czytałem, że taka jest najlepsza do Hondy)i dalej nic... Jak nie paliła tak nie pali. ani na ssaniu, ani bez ssania. dodam, że jak ją pcham coś tam się przepala bo dymic zaczyna, ale nic pozatym. jaka może byc tego przyczyna? nie znam sie na niej bo mam ja raptem kilka dni, wcześniej był simson, w którym budowa była banalna (instalacja, zapłon itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świeca jest normalna, nie jest sucha ani nie jest mokra, tak jak motor przepala mieszanke taka jest. (nie jestem w stanie stwierdzic koloru jej ponieważ nie odpalila i jest nowa, prawidłowo przepalona świeca powinna miec brązowy kolor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko juz wiadome, dziura w tloku ... rodzi się kolejny problem. szkoda mi troche 350zl na oryginalny tłok Hondy, a nie orginalne zaczynaja sie od 49.5 bodajrze... co proponujecie? może ktoś ma używany taki tłok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używany tłok zniszczy ci cylinder więc odpada......

 

jaka jest tego pojemność ?? cos mi sie wydaje za dużo 350 to kosztują tłoki do wyczynowych 125 i to kute wossnery czy wertexy a np meteor do kmxa 125 190 zł a bezfirmowy do mtx 80 79 zł

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalny hondowski tłok kosztuje 350 zł... http://motoallegro.pl/item1013324669_tlok_...oryginalny.html

a od MBX, średnica sworznia ma 12 mm a w ns1 jest 13mm. nie miałby mi kto roztoczyc tego pod wiekszy sworzeń i nowe "rowki" pod zabezpieczenia. więc to raczej tez odpada. a nie oryginalne tłoki zaczynają się dopiero od 49,5 (116zł) a cyl moj nie wymaga szlifu bo jest w bdb stanie.

ps. pojemnośc to 74ccm.

Edytowane przez hubcioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze od mbx-a musiałbś roztovczyć otwór na swoże, po drugie zrobić któryś tam szlif. I pewnie chciałbyś wsadzić znów tłok od mbx-a tani z allegro do ns-1. I za 1000km znów napiszesz że masz dziure w tłoku. Kupiłes honde ns-1 która jest zdecydowanie mocniejsza i szybsza od mbx-a wiec teraz dobierz odpwiedni orginalny tłok zrób szlif jesli trzeba, i ciesz sie jazdą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamowiłem tłok oryginalny od hondy ns1. Kieruje do Was pytanie... od czego mogla powstac ta dziura? http://iv.pl/images/53199579217263265939.jpg . od zlego skladu mieszanki? jak to rozumiec? za mało oleju w mieszance ? czy wystarczy ze był to jego czas albo taka jakośc...

dodam, że ktoś tam probował coś nadspawac i wgl, ale nie zdało egzaminu..

Edytowane przez hubcioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt uboga mieszanka, przegrzewał się silnik + zła ciepłota świecy (?). Ale foto super, zapisałem sobie żeby kiedyś dzieciom pokazać xd , jakiś paprun starał się to pospawać, załatał, przetarł papierem, paliło - to trzeba znaleźć łosia na sprzedaż ;] przykro mi.

Edytowane przez rejdzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...