Skocz do zawartości

MZ czy Jawa?


Gość spiwor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Pewnego razu kilkanaście lat temu ja i mój brat kupiliśmy sobie moto. Ja MZ 251, a mój brat TS 350. I prowadziliśmy rómnie owocne dyskusje na temat wyższości jednego nad drugim (obecnie Thunderbird vs. ZR7 8) 8) :? ) Jeździliśmy wszędzie prawie razem, czasami sie przesiadaliśmy i powiem jedno : Motocykle oba są dobre :D i każdy trochę lepszy do czegoś innego. Przypomina to trochę dyskusję o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia. Wyprawy nad morze, czy jazda po mieście wychodziły z grubsza tak samo, a każdemu podoba się nieco inna stylistyka, niewielka różnica w masie motocykla itd.

Pozdrawiam obecnych i przyszłych Jawy i MZ.

Dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawa to pralka 2 bębnowa, jest to motocykl nieporęczny. MZty są zwinne i przyjemne dla użytkownika.

To ziomal sie mylisz MZty tylko wygladaja na takie niby zwinne i przyjemne a normalnie to sa mało stabilne i silniki maja słabsze . Ja osokiscie miałem dwie TSki i był to fajne motorki tanie części i mniej pali od ETZty . ale wszystkie motorki są fajne pozdrawiam MOTOCYKLISTÓW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do MZ 251 to przyznaję racje nie są one stabilne (rama od 150) ale Mz ETZ 250 jest już dobrym motocylkem. Jawa ma bardzo słaby wahacz co wpływa niekorzystnie na prowadzenie. Wykonanie Jawy też jest gorsze. Co do apetytu to jest różnie, wszystko zależy od stanu technicznego i regulacji. Ale i tak przeciętna MZ pali mniej od Jawy.

 

Ja jestem zwolennikiem MZ, ale znam ludzi którzy są fanami Jawy i są z nich zadowolemi.

Jak sie niema co sie lubi to się lubi co sie ma

 

MZ 4EVER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MZ etz 150

Wydaje mi sie ze emzetka 150 jest lepsza na teren, ze wzgledu na ktotsze przełozenia, jednak 250 jest wporzo na trase!. Zdecydowanie kup MZ, to motor tego typu:

Zrobisz go porzadnie, to jeździsz długo bez awarii. Stylizacyjenie przewyszja jawe, i moim skomnym zdaniem, niektore Japonce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz

Grozi ci tylko utrata nerwów i kilka zł wiem co to znaczy wypad jawą sam durzą jerzdrzę i mam spore doświadczenie. jawa jeździć trzeba nie tylko umieć ale takrze lubieć. Jeśli nie jeżdziłeś jeszcze jawa to jedź Mz . ale niema to co jawa .Jawa to Jawa . szerokiej drogi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...