Skocz do zawartości

wymiana zaworów


lionix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak luzy mi się kasują non stop po przejechaniu 50 km to muszę oddać na wymianę zaworów? Już się nie da większego luzu ustawić bo nie ma mniejszych płytek (ssący)

 

A wydechowy już osiągnął swoją górną granicę (nie ma większych płytek żeby zmniejszyć luz) to też trzeba wymieniać ?

 

Skąd pewność że po tym będą dobre?

Edytowane przez lionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem w ogóle luzów, to ustawiłem, przejechałem 50 km, luzy się zmniejszyły, , ustawiłem, przejechałem z 70, godzinę temu ściągnąłem profilaktycznie( na szczęście)i znowu są za małe (ale nie 0)

płytki mniejsze jednak są, ale w zestawie za 400 zł to lepiej wymienić zawory jak 1 kosztuje 80

 

mierzę na 1000000000000000000000% dobrze więc proszę nie pisać mi tu :(

Edytowane przez lionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gniazda i sprężyny to wiem

 

btw. dlaczego tak się dzieje że luzy się kasują ??? nie chciałbym teraz wydawać 1500 na remont głowicy i się okaże że to nic nie dało

 

A sąjeszcze w Łodzi warsztaty motocyklowe które biorą 1500 i na drugi dzień masz ten sam problem?

Skąd w ogóle wziąłeś akurat taką kwotę?

Zawory masz na pewno do wymiany na wczoraj. Jeżeli można kupić dealera gniazda zaworowe to też należy je wymienić.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą cenę wziąłem z tąd, że 4 zawory po 80 zł, gniazd i sprężyn na necie nie ma, więc u dilera cena kosmiczna, no i robocizna bo tego się samemu nie da

 

 

no to zaczynam zbierać do skarbonki :(

 

no i uszczelki, muszę też mostek wymienić, a właściwie to oba mostki

Edytowane przez lionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps Gniazda są niewymienne.

 

Tą cenę wziąłem z tąd, że 4 zawory po 80 zł, gniazd i sprężyn na necie nie ma, więc u dilera cena kosmiczna, no i robocizna bo tego się samemu nie da

no to zaczynam zbierać do skarbonki :(

 

no i uszczelki, muszę też mostek wymienić, a właściwie to oba mostki

Gniazda są niewymienne.

 

A mostki gdzie chcesz kupić? u dealera?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gniazda i sprężyny to wiem

 

btw. dlaczego tak się dzieje że luzy się kasują ??? nie chciałbym teraz wydawać 1500 na remont głowicy i się okaże że to nic nie dało

 

 

 

Co do sprężyn, to nie zamawiał bym nowych przed pomierzeniem starych. Zazwyczaj serwisówki podają jaki wymiar graniczny jest dla sprężyny bez obciążenia i pod obciążeniem. Pomierz to, bo sprężyny mogą okazać się w pełni sprawne.

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co w końcu z tymi gniazdami? Wymieniać czy nie? Bo najpierw że wymieniać a potem że się nie da :P

Mostki u dealera, bo w necie to tego nie ma (mam nadzieje że są dostępne, ale raczej tak

 

sprężyny w pełni sprawne, ale znając moje szczęście to po 100 km któraś pęknie, więc chcę to zrobić żeby po miesiącu znowu nie rozbierać (ale po dwóch i tak już będzie trzeba)

 

wiem że tak same z siebie nie pękają, ale u mnie takie rzeczy się dzieją

Edytowane przez lionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli luzy tak szybko Ci sie kasują?? to oprócz zaworu warto pomyśleć o wstawieniu nowego gniazda zaworowego.

 

Wprowadzasz kolegę w błąd i siejesz zamęt.

Skąd masz zamiar zdobyć gniazda do tego silnika jeżeli producent nie przewiduje wymiany?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawory i prowadnice zaworowe [jeżeli są wymienne prowadnice] moim zdaniem oczywiście.

prowadnice też są niewymienne. Sprawdzaj a potem pisz kolego.

Ta głowioca jest już i tak złomowa jeżeli ma uszkodzone mostki wałków rozrządu.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...