Skocz do zawartości

Luz zaworowy


KARDAN-IN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Luz zalecany-0,03...0,08mm. Podczas regulacji na jednym zaworze ssącym mam luz 0,03mm z oporem. I teraz chcąc wyregulować ten luz muszę wymienić płytkę z 2,65 na 2,60, ale wtedy i wartość luzu będzie wynosić 0,08mm. I tu pytanie, czy mam zostawić tak jak jest, czy jednak podregulować ten zawór. Można by też zebrać troche materiału z płytki 2,65, ale raczej nie chce tego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:buttrock: witam napewno lepiej mieć większy luz zaworowy,

podparty zawór to wypalone gniazdo uszkodzony zawór a czasami nawet uszkodzenia denka tłoka.

ustaw górną granicę luzu nawet kosztem lekkiego przewartościowania poza 0,08 np na 0,10. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam pytanie co by nowego tematu nie zakładać. Jakoś miesiąc temu regulowałem zawory, ustawiłem dobry luz, ale teraz przestał odpalać, sprawdziłem luzy,i się okazało że ssące się zmniejszyły. Wydechowe OK tak jak były. Zamieniłem płytki no i jeden ssący jest OK. DLaczego luzy po tak krótkim czasie się skasowały? :O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pewien czas nie było na nich luzu, ale zrobiem. No i się domyślam że właśnie przez to, ale słyszałem że po takiej zabawie (wypaleniu gniazd?) się ulożą i już będzie ok-prawda to to czy to to fikcja? Nie chcę teraz zaworów wymieniać :icon_evil:

Edytowane przez lionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie... Silnik musi być zimny. A co do ułożenia to zazwyczaj tak jest, ale nie zawsze

Znając moje szczęście to tak nie będzie :banghead:

Najgorsze w tej regulacji jest to że trzeba zamawiać te zasrane płytki :banghead: Chyba kupię komplet za 4 stówy i wsio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając moje szczęście to tak nie będzie :banghead:

Najgorsze w tej regulacji jest to że trzeba zamawiać te zasrane płytki :banghead: Chyba kupię komplet za 4 stówy i wsio

 

Zrób regulacje, i sprawdz ponownie luzy po 1000km.

Pamiętaj tylko aby ustawić nieco większy luz na zaworach, które były podparte.

W mojej suzi gdzie tolerancja jest do 0,08. ustawiłem na 0,10 a po 1k km luz zrobił się 0.05 :)

A co do podkładek jeśli masz łatwo dostępne to niema sensu kupywać całego pudła...

No chyba, że twoje podkładki są tak trudno dostępne jak moje...

 

Edytowane przez Fazi_NB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są łatwo dostępne, ale na miejscu oczywiście nikt nie ma bo to jest w końcu jak korba i tego się nie wymienia, ale zamawiać 1, czekać tydzień, po tygodniu, znowu jedną i czekać to aż coś ściska :D

 

Powinienem mieć luzy 10-20, ustawię 20 i wsio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...