Skocz do zawartości

MOTOBI RAPTOR 125 - ktoś coś wie ??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

przejrzałem net i nic nie znalazłem, więc zwracam się do Was z moimi przemyśleniami i prośbą o głos w dyskusji.

 

[glow=blue:306978283e]STAN OBECNY[/glow:306978283e]: (tzn to co posiadam)

 

Honda MT 80 z 81 roku (HD02)

Sprzęt mam od 96 roku (piersza rejestracja w Polsce w 95) Nieawaryjny jak na moje przebiegi (jak go kupiłem miał 22 tys, teraz ma 25 tys z czego 1 tys w poprzednim sezonie -- w tym pewnie zrobie ze 2 tys)

Oryginał na ok 99%, regularnie doglądany.

Ma trochę wad jak na moje potrzeby czy chęci tzn. instalacja 6V (problem z żarówkami), hamulce bębnowe (trochę za słabe na asfalt), no i te 80cm to trochę juz za malo.

 

Nie mam środków aby kupić coś innego aż tu nagle widzę na allegro ofertę MOTOBI RAPTOR 125 za 6200 i dodatkowo można na raty.

 

Zalety IMO:

125 czterosów - jeżdziłem przez chwilę na DR125 i "zbieranie od dołu" bardzo było fajne

z przodu tarczowy hamulec

centarlny amor z tyłu (u mnie nie :clap: )

trochę wyższy i dłuższy od Hondy

cena (raty, zwrot vat - bo na firmę)

nowy - ( przy moich przebiegach to jak będę zmieniał na większy to będzie miał z 5 tys przebiegu)

 

Wady IMO:

co to za firma ??

jak z awaryjnością ??

jakie wykończenie/spasowanie elementów

troche małe kółka (moja honda ma 16 tyl a 19 przód, natomiast MOTOBI 16 tył i 18 przód)

dostępność części ?? (larsson i klasa chyba nie mają bo w internecie brak takiej marki --> chyba że od innych marek pasują)

 

I to tyle. Mam dylemat. Przeczekać z MT i przejść od razu na coś większego (myślałem swego czasu o DR350 - ale brak kasy) czy sprzedać MT i wejść w to nieznane coś.

 

Pomocy !!!

 

zachtomasso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie warto sie pakować w ten inetres. Ja bym poszukał jakieś DT 125. Dzieki systemom YEIS i YPVS Jest nawet elastyczniejsza na wolnych od opisywanego przez ciebie suzuki DR 125 a na wysokich wersja odblokowana bije go na głowe.Odblokowanie to mały problem. Poz tym łatwy dostęp do części i zamieników. Nawet starsze modele spisuja se dobrze i są mało awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=23951390

O to ci chodzi ??? Ja bym się w to nie pchał. To cos jak te skuterki ylmsqo, i scigi wektor

Kolega miał skuter to co chwila cos sie sypało. Za taką kasę to spoko mozna kupic enduro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec mojego kupla sprowadza skutery i czasem jakieś inne małe bzyki z zagranicy ... i pewnego razu dla odmiany załatwił 2 takie... Moj kumpel jeżdził jednym 2 tygodnie i mówił że nigdy wiencej takiego szajsu... Twierdził że zawieszenie jest kompletnie do kitu.. podobno dobijało na każdej małej nierówności i wszystko się w nim trzęsło, skrzypiało i sukało.. przesiadł się na Aprilie Pegasso i odrazu stwierdził że to niebo a ziemia. Raptora opchał za śmieszną kase jakiemuś starszemu facetowi... 2 egzemplaż wrócił tam skąd został sprowadzony .... Nie miałem okazji na nim jechać ale z jego opowieści wychodzi że nie warto... tymbardziej za 6 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje. O to właśnie mi chodziło. Wychodzi na to, że choć teraz mam niewiele, ale przynajmniej wiem co mam. A to dziwne coś, to same kłopoty.

 

Już zdecydowałem --> nie stać mnie na utopienie 6 tys w jakieś "coś" choćby było nowe i z gwarancją. No coż, jeżdzę dalej na MT i szukam czegoś większego ale normalnego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cuś to jakiś wynalazek. I mimo że oszczędzisz VAT przy zakupie to stracisz napewno wiele więcej jak bedziesz chciał to odsprzedać!

O eksploatacji częściach itp to już nie mówie (wiadome jak to jest z niepopularnymi motorkami)

Zobacz jakie super moto kupił sobie adam87

http://www.forum.motocyklistow.pl/viewtopi...pic.php?t=12707

Huska to też jeszcze nie jakaś mega popularna maszyna w Polsce ale wydaje mi się, że będzie z tym coraz lepiej. No ta akurat nie ma możliwości rejestracji ale w tej cenie możesz szukać coś podobnego.

No i możliwości tych maszyn to nawet ciężko by porównać.

 

Nie zauważyłem a adam juz mnie wyprzedził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o takie opinie mi chodziło. Dziękuję wszystkim za utwierdzenie mnie w przekonaniu że to shit.

 

Ale cena i opis daje do myślenia, co ?? :lol:

 

A mogłoby teoretycznie być np. tak, że troche ludzi tym jeździ i pisaliby np.: stary, nie jest źle, 90% cześci pasuje od Hondy XL 125 :lol: :lol: :lol:

 

Wiem, wiem. Przesadzam :clap:

 

A propos pytania to nie interesuje mnie wyczynowy. Raczej enduro na lekki teren (szutry itp) oraz trochę "po czarnym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enduras.

Ja też nie narzekam (co widać w poście na górze) Moje to MT a nie MTX. Pewnie masz juz centralny amor, 12V instalację i wieksze koła. Ja na swoim czuję się czasami jak hipopotam w maluchu więc szukam czegoś większego. Poza tym tak sie przywiązałem, że chyba i tak jej nie sprzedam, bo się trochę przywiązałem :clap: A niech stoi, dzieci będą się uczyć jeździć :)

Na razie znalazłem super sposób na tuning mechaniczny. Jem mniej i jak mi waga spadnie to będę miał na 100% lepsze osiągi :mrgreen: Powaznie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...