Skocz do zawartości

KX 125 słłłaaabbyyyy!!!


Pawelmlody
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, forumowicze. Dawno mnie nie było wśród was ale wróciłem, po roku przerwy (mały wypadek połamane nogi, ręce, wstrzonśnienie muzgu) z zaczynam znowu przygode z jednośladami... Troche sie boje więc na początek kupilem kx 125 98r pojeździłem troche i stwierdziłem jedno, słabizna... Ostatnio jeździłem rm 125 kumpla i jedzie dużo lepiej... A teraz do żeczy motorek bardzo długo sie wkręca ma można powiedzieć 4 fazy wkręcania: mół----->coś jedzie---> jedzie->zapie**ala. Takrze sprawia mi to problem przy podjazdach, czy też jeździe na kółku... Tłok był wymieniany niedawno, kompresja jest, zapala bardzo ładnie. Więc w czym tkwi problem?? Pozatym z tego wszystkiego coś przy koszyku sprzęgłowym tyka... patrzyłem na koszyk są te blaszki pourywane... No i co mam jeździć tak dalej czy wymieniać koszyk?? a nowy koszyk kosztuje 700zł (troche kasy) A używki znaleść nie moge. Więc pomużcie. SORRY ZA ORTOGRAFIE:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten czerwony motorek w awatarze to Twój KX? Mi to bardziej wygląda na KLX'a. Wiesz czym się różnią owe dwa motory? Na allegro jest wiele min sprzedawanych jako full cross, a są to soft enduraki (przykładowo: KX - KLX, WR - WRE, SX125 - KTM LC2, itp.). KLX w porównaniu z RM'ką Twojego kumpla będzie wyraźnie odstawała...

Jeśli jednak rzeczywiście masz KX'a, to pobaw się regulacją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem KX jako rasowa krosówka powinien iść 0-1 czyli nie jedzie sru i ręce urywa.... a potem nie schodzić z obrotów bo znowu muł.... jeżeli jednak to problem to polecam sprawdzić działanie zaworu wydechowego (o ile ma coś takiego) problem z dołem zazwyczaj tam leży w przypadku dwusuwowych 125...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chlopoki nie bierzcie mnie za totalnego niedorozwoja że nie odróżnie KX-a od KLX-a po prostu KLX-a miałem jakiś czas temu i nie zdążylem sobie zdjęcia zmienić:P Wiem że dwusów ma doła ale ten dół w jego przypadku znacznie za długo trwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możliwe że trochu go przylewa na dole i dopiero na wyższych obrotach zaczyna ciągnąć. Iglica na środkowy rowek i pobaw sie gaźnikiem. On nie gryzie :) A i sprawdź jaki kolor ma świeca. Jeżeli jest mokra i czarna to za dużo paliwa dostaje. Jeżeli sucha i biaława to znaczy że za mało paliwa.

Edytowane przez Domi93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, forumowicze. Dawno mnie nie było wśród was ale wróciłem, po roku przerwy (mały wypadek połamane nogi, ręce, wstrzonśnienie muzgu) z zaczynam znowu przygode z jednośladami... Troche sie boje więc na początek kupilem kx 125 98r pojeździłem troche i stwierdziłem jedno, słabizna... Ostatnio jeździłem rm 125 kumpla i jedzie dużo lepiej... A teraz do żeczy motorek bardzo długo sie wkręca ma można powiedzieć 4 fazy wkręcania: mół----->coś jedzie---> jedzie->zapie**ala. Takrze sprawia mi to problem przy podjazdach, czy też jeździe na kółku... Tłok był wymieniany niedawno, kompresja jest, zapala bardzo ładnie. Więc w czym tkwi problem?? Pozatym z tego wszystkiego coś przy koszyku sprzęgłowym tyka... patrzyłem na koszyk są te blaszki pourywane... No i co mam jeździć tak dalej czy wymieniać koszyk?? a nowy koszyk kosztuje 700zł (troche kasy) A używki znaleść nie moge. Więc pomużcie. SORRY ZA ORTOGRAFIE:P)

Pokaż zdjęcie tego kosza. Zawór się otwiera wydechowy ? Tą część wbrew pozorom należy także czyścić od czasu do czasu bo nagar go blokuje. Także sam mechanizm zaworu czasem wymaga sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam jestem nowym członkiem tego forum

a więc przechodze odrazu do rzeczy potrzebuje zawór wydechowy do kx 125 1991 generalnie to potrzebuje te przesówki które chodzą po tym pręcie w cylindrze przepraszam za niefahowe nazewnictwo . kupiłem moto w rozsypce i tego nie mam ! prosze o adresy gdzie to mozna kupic lub moze ma ktos na czesci kx dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...