Skocz do zawartości

Czemu tak szybko koncza sie klocki ?


WojtekW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Moze mi ktos powiedziec dlaczego w moim KLR klocki z tyly koncza sie tak szybko?

Jedne skonczyly sie po ~700 km drugie wytrzymaly moze z 1000. Jazda raczej terenowa, dosc ostra. Duzo blota i piachu. Ale po kazdej jezdzie moto sprawdzane i myte. Kolo nie bylo blokowane, zacisk odbijal normalnie. Nawet zablocony. Oba klocki scieraja sie rowno. Z przodu sciaraja sie normalnie. Pierwsze to byly LUCASa jakies. Drugie NHC sintered,. Lepszych w miejscie u mnie nie ma. Motocykl i rider dosc ciezki. Czy to normalne? Ile u Was wytrzymuja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uzywam gazu nie hamulca :biggrin:

 

a tak na powaznie jak jezdzisz w terenie, zobacz czy nie masz za wysoko podniesionej wajchy od hebla, może nawet nie wiesz ile razy nieświadomie hamujesz, moze dużo po błocie jezdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalne , musisz nauczyć się wykorzystywać potencjał silnika

w swoim hamulca używam tylko do zblokowania koła

 

 

A strome zjazdy? ;)

W nawet srednio agresywnej jezdzie terenowej czeste uzycie tylnego hebla jest wymagane jesli chce sie uzyskac dobre rezyltaty (czasy)

Wiec pozwole sobie nie zgodzic sie z Twoja teoria. :)

A nie jestem przekonany, zeby to bylo normalne z DRce (porownywalny sprzet ) klocki wytrzymywaly kilka tys.

 

Może masz zapieczone tłoczki i hamulec chcąc nie chcąc pracuje non stop.

pzdr

 

 

No wlasie po pierwszym zuzyciu klockow bylem przekonany,ze faktycznie tak jest. Ale jak zalozylem NHC to po kazdej jezdzie (i kilka razy w czasie palowania) sprawdzalem czy kolo sie nie blokuj. Jak bardzo by zawalony zacisk nie byl hamowal i odbijal poprawnie.

 

Nie mam zielonego pojecia co mona jeszcze sprawdzic. Same klocki NHC to nie jest ekstraklasa, ale uzywalem ich kilka razy wczesniej i zawsze bylo w miare dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...