Skocz do zawartości

Kawasaki ZX9R Płyn chłodniczy w oleju


binkimoto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem ze swoim kawasaki od jakiegoś czasu zauważyłem że wcina mi płyn chłodniczy,odkręciłem korek gdzie wlewa się olej i okazało się że płyn dostaje się do oleju(stwierdziłem to po tym że na korku widać było tzw"mleko".Od razu stwierdziłem że to uszczelka ,zamówiłem,wymieniłem ,splanowałem głowice dla pewności,gdzie był o-ring nowy potrzebny to też nowy wstawiłem,wszystko kręcone na dynamometr zgodnie z instrukcją,odpaliłem przejechałem może z 30km i znów to samo.Gdzie mam teraz szukać przyczyny?Pęknięta głowica?Tuleja?co może być jeszcze przyczyną?;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli głowica nie jest pęknięta to płyn może się przedostawać przez uszkodzoną pompę płynu chłodzącego ale dużą wadą tego modelu jest pękanie głowicy na wskutek przegrzania silnika i tutaj wypada dokładnie szukać.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie na myśl przyszła mi ta pompa wody.A jak sprawdzić czy głowica jest szczelna?najlepiej jeszcze żeby jej nie ściągać.Jest jakiś sposób?

 

A w tym miejscu gdzie się przykręca filter oleju,tu też idą jakieś węże od chłodnicy.Może to tu gdzieś puszcza płyn do oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelność głowicy sprawdza się w zakładzie który zajmuje się obróbkami. Szkoda, że nie zrobiłeś tego od razu, ja zawsze oddając głowicę do speca zlecam sprawdzenie szczelności. Teraz nie pozostaje Ci nic innego jak powtórzenie całej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie na myśl przyszła mi ta pompa wody.A jak sprawdzić czy głowica jest szczelna?najlepiej jeszcze żeby jej nie ściągać.Jest jakiś sposób?

 

A w tym miejscu gdzie się przykręca filter oleju,tu też idą jakieś węże od chłodnicy.Może to tu gdzieś puszcza płyn do oleju?

I tu dobrze węszysz.Zacznij od tego.Często, gęsto właśnie tamtędy płyn dostaje się do oleju.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili wrociłem z garażu ,wymieniłem całą tą część do której mocuje się filtr oleju bo akurat miałem w garażu ze starego silnika.To jest chyba jakaś chłodniczka oleju czy coś w tym stylu?;>.Przejadę się nim do pracy 10km w dwie strony zobaczę co będzie,jeśli nie to ,to po niedzieli zakupię nowy uszczelniacz na pompę wodną,coś musi być przecież przyczyną.Nie będe ściągał narazie głowicy bo to na sam konic bym zostawił w tej chwili.Spory koszt po pierwsze a moze nie być zadnej poprawy.Będe dawał znać jak coś wykombinuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...