Skocz do zawartości

Problem z suzuki gsx 600f


pitner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich którzy mogliby mi w jakiś sposób pomóc i z góry dziekuje za każda pomoc otóż mam nastepujacy problem z motocyklem suzuki gsx600f z 1998r W zeszłym roku po zimie w motocyklu nie miałem iskry wszystkie bezpieczniki OK swiece tez dawały iskre (sprawdzane na innym moto, dla swietego spokoju w sezonie kupiłem Nowe) a wiec winny moduł no i tak było kupiłem nowy moduł i wszystko grało aż do zimy w zimie motor był odpalany ze 2-3razy i wszystko grało teraz niestety juz nie w motorze dalej nie ma iskry a bezpieczniki i swiece sa OK wiec pewnie znowu moduł i znowu wydatek którego pewnie nie unikne ale pytanie moje jest takie co moze byc powodem ze moduł sie psuje i dlaczego tak sie dzieje???? W moto mam zamontowany alarm który moim zdaniem moze byc jakims powodem tego stanu rzeczy nie wiem moge sie mylic ale nie zawsze po przekreceniu kluczyka mam zapłon i nie wiem dlaczego. Myslałem zeby go zdjac ale to tez pewnie troche roboty jest.. Nie wiem jak macie jakies pomysły co moze byc powodem tego stanu rzeczy to z góry dziekuje pozdrawiam Pitner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pozbądź się tego alarmu. Jeśli kiedyś świrował choć raz możliwe że teraz sprawia problemy. Moduły nie psują się od postoju raczej. Alarm jest markowy czy jakiś "no name"? Miałem podobny problem w Fazerze a alarm był markowy Datatool. Nie wspominając o chińskich alarmach które spędzają mi sen z powiek czasami.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie tak wydaje ze moduł nie psuje sie od tak i najpierw pozbede sie tego alarmu i zobaczymy co dalej chodz pewnie i tak bede musiał kupic nowy chodz pozyczyc od kogos moduł żeby zobaczyc czy działa. A co do alarmu to nie wiem jakiej jest firmy kupiłem go razem z moto ale pewnie nic oryginalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz problem w swoim moto to nie wpinaj pożyczonego modułu do siebie tylko swój (niby uszkodzony) wepnij do sprawnego moto, w ten sposób unikniesz spalenia kolejnego, tym razem pożyczonego, modułu jeśli masz jakiś problem w swojej instalacji.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie psuje się ot tak.Elektronika najczęściej psuje się podczas włączania lub wyłączania.

Czyli w przypadku moto proces ten występuje dość często.

Nie musisz de-instalować alarmu a jedynie znaleźć przewody odpowiedzialne za pętlę uniemożliwiająca rozruch i je połączyć do oryginalnej wersji.

Moduł podłącz jak Qurim napisał.

Wcale to nie jest dobrze, że używasz aku samochodowego.Możesz posadzić regler.Roczny akumulator tez może być zdechły(dużo zależy odm firmy i rodzaju).

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator jest firmy JMT.

Tzn tak zimą akumulator był podłaczany bezposrednio do motocykla odpalił i chodził sobie, pozniej był odpalany tylko przez akumulator motocyklowy ale juz nie odpalił wiec najpierw akumulator samochodowy był podłaczany do motocyklowego a pozniej juz bezposrednio z akumulatora samochodowego do motocykla.

Czy mogłem cos w ten sposób zepsuc namieszac i co? JaK moge to sprawdzic i ewentualnie naprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator jest firmy JMT.

Tzn tak zimą akumulator był podłaczany bezposrednio do motocykla odpalił i chodził sobie, pozniej był odpalany tylko przez akumulator motocyklowy ale juz nie odpalił wiec najpierw akumulator samochodowy był podłaczany do motocyklowego a pozniej juz bezposrednio z akumulatora samochodowego do motocykla.

Czy mogłem cos w ten sposób zepsuc namieszac i co? JaK moge to sprawdzic i ewentualnie naprawic

 

A odłączałeś akumulator po odpaleniu (kiedy motocykl chodził)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...