Skocz do zawartości

kask enduro/ cross


Rekomendowane odpowiedzi

a co sadzicie o kaskach z ruchoma szczena do jazdy na trase? ostatnio mnie troche przyszronilo w kasku do enduro...

podobno sa glosne, ale dopiero przy wiekszych predkosciach czyli takich ktore mi na XT nie groza..

 

Ja mam Lazera Modular Century Classic. Mam go od miesiąca. Zrobiłam w nim ponad 1000km i uwazam, ze jest rewelacyjny. Wyciszony, szczeka pozwala na swobodne zakaładanie i zdejmowanie okularów, wentylacja ok, szyba nie paruje. Jak dla mnie super. Bałam sie, ze przy wiekszych predkosciach nie bedzie tłumił hałasu i beda jakies przedmuchy, ale sie mile rozczarowałam. Nawet Szramer z jego kawa mu rady nie dali :clap: - zero przedmuchów. Dla mnie rewelacja, zwazywszy,ze jezdze duzo turystycznie ale powiem szczerze nie widze siebie na enduro w takim kasku. Jak motocykl enduro to i kask enduro powinien byc :) Zreszta od przybytku głowa nie boli mozna przeciez mieć dwa kaski :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam. Niedługo odbieram CZ 125/516 CROSS z remontu :D . Chciałbym sobie sprawić jakiś ubiór tj. kask, google, buty. Na początek myśle kupić kask bo na wszystko odrazu nie mam kasy. Na ten kask też max. chciałbym przeznaczyć 250zł. Wiem, że nie ma w tym przedziale zbyt durzego wyboru, ale jednak coś znalazłem i chce się poradzić mianowicie:

-kask OSBE (ok.250zł)

-kask MAX (ok.230zł)

-kask KEEWAY (ok.230zł)

Może kiedyś spotkaliście się z tymi kaskami. Chodzi mi o to żeby wybrać nie najładniejszy, ale bezpieczny i komfortowy. A moze kupić urzywany LAZER czy AGV?????

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlpeszy z tych wymienionych jest OSBE. Ja bym wolał dołozyc i kupic jakis "prawdziwy" kask, nie koniecznie używany. Chodzi o to że lepsze kaski dopaowująsie do głowy i uzywany może na Tobię żle leżeć.

Głowa jest najważniejsza tu nie ma co oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze na kasku nie ma co oszczędzać, ale mysle, ze na początek jesen z tych trzech powinien wystarczyc bo myśle, ze to nie jest ta najnizsza półka tj. TIGER czy TORNADO...:P. Chodzi mi tylko o to, który wybrać, mówisz, ze OSBE, a miałeś moze okazje jezdzić w pozostałych???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko o to, który wybrać, mówisz, ze OSBE, a miałeś moze okazje jezdzić w pozostałych???

Kieydś chiałem kupic maxa albo osbe. Poszedłem do sklepu i przymierzałem je Osbe wydal mi sie lepiej wykonany pozatym jeżdziłem w Osbe kilka razy i był całkiem niezły. Mxx moze ładniej wyglada ale przy bliższym obejrzeniu widac bardzo kiepskie wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez byłem za OSBE, jezdziłem nim, ale nie był mój i o nr za durzy, ale widać było ze jest solidny.Tylko szkoda, ze nie ma go u mnie na miejscu, byłem nawet w Gdańsku u pomirskiego ale tam kaski od 350-1150zł, a to nie na moja kieszeń. W lutym odbieram CZ-ke to jeszcze zobacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam OSBE w sumie to miałem go kupić na jeden sezon bo na lepszy już mi kasy nie starczyło a śmigam już w nim drugi rok.

Jak narazie się trzyma i jest w całkiem dobrym stanie, nawet nakleiki się trzymają chociaż przy rantach jakby zaczeły lekko puszczać.

Na szczęście nie miałem okazji przyłożyć nim o glebe więc nie wiem jak z bezpieczeństwem.

Ogólnie widać że to kask z niższej półki ale z tych najtańszych jest chyba najlepszy.

Zapięcie też jest ok. a na kask nie zdarzyło mi się narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

siemka mam 150 zl a moj kask ulegl rozpadowi i nie wiem co kupic za te pieniadze ma moze ktos uzywany kask? prosze opinie i jaki kas byscie radzili moze jakies linki a duzego wyboru nie mam :banghead:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kask na sprzedaż, z tego względu, że jest mi za duży - rozmiar L

 

Sprawdzę jakiej jest firmy, bo nawet nie wiem, gdyż też niedawno dostałam go razem z moto. Nie ma jednak do niego dodatkowych wkładek.

 

Ja koniecznie muszę mieć mniejszy. Gdyby nie były drogie - lub gdyby nie był mi potrzebny, to mogłabym zrobić tobie "prezent", ale mi nikt za darmo nie da.

 

Jak będziesz zainteresowany, to daj znać - wrócę tu wieczorem. Fotki wyślę na e-mail. Pozdro.

Edytowane przez Banitka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...